Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
I Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

I Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

24 czerwca 2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa pierwszej tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przede wszystkim z myślą o najmłodszych rowerzystach przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, na które kiełbaski ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.

Wędrówka przez Wzgórza Szymbarskie

Wędrówka przez Wzgórza Szymbarskie

23 czerwca 2016

Kaszuby to wymarzony obszar pod kątem turystyki. Występuje tu wiele leśnych duktów oraz bocznych dróg gruntowych, które wykorzystać można do wycieczek pieszych bądź rowerowych. Rejon ten obfituje w mocno pofałdowane tereny, wśród których skrywa się wiele malowniczych jezior. Poniższa relacja przedstawia przykładową wędrówkę, której głównym celem, oprócz aktywnego wypoczynku i wizyty w Gołubieńskim Ogrodzie Botanicznym, była przerwa na coś słodkiego w Dworze Wybickich.

X Rajd Z Kompasem odkrył zakamarki Gdyni

X Rajd Z Kompasem odkrył zakamarki Gdyni

19 czerwca 2016

10. jubileuszowa edycja coraz popularniejszego Rajdu na Orientację pt. "Z Kompasem" już za nami. Na tegorocznej, wiosennej edycji odnotowano kolejny rekord frekwencji, wystartowało łącznie ponad 400 osób. Do tej pory, wspólnie zwiedziliśmy spory kawałek naszego regionu, jednak na jubileuszową edycję postanowiliśmy wrócić do naszego rodzinnego miasta - Gdyni - mówi organizator imprezy - Marcin Jank.

Wśród jezior i mokradeł Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Wśród jezior i mokradeł Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

16 czerwca 2016

Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie tylko obszar okalający naszą aglomerację. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów.