Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Głazy i skały Puszczy Darżlubskiej

Głazy i skały Puszczy Darżlubskiej

13 maja 2016

Puszcza Darżlubska to skarbnica zagadkowych miejsc. Głównym celem naszej rowerowej wizyty było zapoznanie się z wszelakimi skałami i kamieniami. Na naszej trasie zobaczyliśmy więc liczne głazy narzutowe oraz tajemniczy kamienny stół. Szlak doprowadził nas także do tzw. Skałek Połchowskich oraz Grot Mechowskich. Pokonana przez nas trasa niestety nie była łatwa. Przemierzając tę część lasów trzeba liczyć nie tylko na utwardzone drogi gruntowe, ale także grząskie piachy.

Rowerem bądź pieszo wokół Jezior Raduńskich

Rowerem bądź pieszo wokół Jezior Raduńskich

10 maja 2016

Pojezierze Kaszubskie to wymarzony obszar pod kątem wszelakiej maści turystyki. Występuje tu wiele bocznych dróg gruntowych, jak również luźnych leśnych duktów, które wykorzystać można pod kątem wycieczek rowerowych, bądź pieszych. Rejon ten obfituje w mocno pofałdowane tereny, wśród których skrywa się wiele malowniczych jezior. Poniższy materiał przedstawia dwie przykładowe trasy: rowerową oraz pieszą.

51 Harpagan, czyli powrót do przeszłości

51 Harpagan, czyli powrót do przeszłości

7 maja 2016

"Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono" -fragment jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej jest mottem Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan od jego początków, czyli od ponad 25 lat. Dwa razy w roku: wiosną i jesienią setki śmiałków sprawdzają się w różnych rejonach województwa pomorskiego, na trasach pieszych oraz rowerowych. Tym razem areną zmagań były okolice Bytowa, do którego w trzeci weekend kwietnia zjechało ponad 1200 uczestników z całej Polski. Patronat honorowy nad 51 edycją ERnO Harpagan objęli: Ryszard Sylka - Burmistrz Miasta Bytów, Leszek Waszkiewicz - Starosta Powiatu Bytowskiego oraz Andrzej Modrzejewski - Dyrektor RDLP w Szczecinku.

Duathlon Przywidz, czyli biegiem i na rowerze

Duathlon Przywidz, czyli biegiem i na rowerze

4 maja 2016

W sobotę 23 kwietnia, debiutowała impreza łącząca wyścigi biegowe z kolarstwem szosowym. Duathlon Przywidz rozegrał się w malowniczej scenerii miejscowości położonej wśród najwyższych partii kaszubskich wzniesień. Startujący mieli do wyboru dwa dystanse: krótszy składający się kolejno z 4,5 km biegu, 18 km jazdy rowerem i ponownie 2 km biegu oraz dłuższy: 9 km biegu, 28 km rowerem i 4,5 km biegu. Organizatorem zawodów była trójmiejska firma 3athlete, która na swoim koncie ma już nie jeden organizacyjny sukces.