Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Pierszczewko i rodzinne pamiątki państwa Szymichowskich

Pierszczewko i rodzinne pamiątki państwa Szymichowskich

19 października 2016

Choć kaszubskie szlaki mamy zjeżdżone wzdłuż i wszerz, to wciąż jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, w których nigdy dotąd nie byliśmy. Pierszczewko to mała osada leżąca nad jednym z jezior raduńskich i choć przejeżdżaliśmy tamtędy niejeden już raz, nigdy dotąd nie mieliśmy okazji zobaczenia rodzinnych pamiątek państwa Szymichowskich. Pan Rajmund, gospodarz posesji zaprosił nas na ciekawą wizytę po "jego rodzinnych stronach".

Wzgórza i wąwozy paraszyńskie na piechotę

Wzgórza i wąwozy paraszyńskie na piechotę

16 października 2016

Paraszyno to maleńka kaszubska osada, nad którą górują ponad dwustumetrowe wierzchołki licznych wzgórz, a przez środek wąskim jarem płynie rzeka Łeba. To bardzo malowniczy teren, w który warto wybrać się zarówno na piechotę, rowerem jak i kajakiem. Każdy amator aktywnego wypoczynku znajdzie tu coś dla siebie. To rejon w który zagłębiamy się ponownie, tym razem jednak na dwa dni, z noclegiem w Leśnym Schronisku Łowców Przygód.

Wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian

Wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian

14 października 2016

Celem naszej rowerowej eskapady, oprócz aktywnego wypoczynku na łonie przyrody była wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian w Sławutowie. Przekraczając bramy grodu przenieśliśmy się do dziejów naszych przodków. Dzięki licznym warsztatom mogliśmy nie tylko zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu, ale również odkryć nasze talenty. Zajęcia prowadzone przez tutejszych pedagogów, miłośników historii zachęcają do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zrekonstruowany gród mieści się na skraju przepięknych lasów Puszczy Darżlubskiej nieopodal Pucka.

Słupia, górny odcinek do Parchowa

Słupia, górny odcinek do Parchowa

12 października 2016

Słupia to jedna z najbardziej atrakcyjnych rzek Pomorza. Na górnym odcinku od Sulęczyna po okolice Parchowa ma do zaoferowania kajakarzom to, co posiada niewiele polskich rzek. Początkowo płynie leniwie, za chwilę jednak przeistacza się w niemalże górski potok zwany Rynną Sulęczyńską. Niespełna pół kilometra dalej ponownie zwalnia, ale odsłania kolejne swe oblicze z licznymi bystrzami oraz powalonymi drzewami zwanymi zwałkami. Na zakończenie przed mostem drogowym, podobnie jak na samym początku, pozwolić sobie można na totalną sielankę, podziwiając w spokoju przyrodę.