Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Gdańsk z perspektywy kajaka. Dlaczego warto?

Gdańsk z perspektywy kajaka. Dlaczego warto?

19 lipca 2016

Nie jesteś jeszcze przekonany, czy zwiedzanie Gdańska z kajaka jest odpowiednie dla ciebie? Myślisz, że znasz serce miasta już dobrze? Oto kilka powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę i zobaczyć je z perspektywy Motławy.

Wakacyjny Tułacz czyli przeprawa przez błoto i komary w zębach

Wakacyjny Tułacz czyli przeprawa przez błoto i komary w zębach

13 lipca 2016

"Sprawdź granice swoich możliwości"- to hasło przewodnie imprez na orientację - mówi Wojciech Suchy, prezes Bractwa Przygody Almanak, organizator rajdu. Nieistotne jest, kto i jak daleko dojdzie, czy dojedzie lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji. Z takim też nastawieniem wybraliśmy się na ostatnią z edycji pt. Wakacyjny Tułacz, która odbyła się w końcówce czerwca, tuż przed rozpoczęciem wakacji letnich.

I Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

I Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

24 czerwca 2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa pierwszej tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przede wszystkim z myślą o najmłodszych rowerzystach przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, na które kiełbaski ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.

Wędrówka przez Wzgórza Szymbarskie

Wędrówka przez Wzgórza Szymbarskie

23 czerwca 2016

Kaszuby to wymarzony obszar pod kątem turystyki. Występuje tu wiele leśnych duktów oraz bocznych dróg gruntowych, które wykorzystać można do wycieczek pieszych bądź rowerowych. Rejon ten obfituje w mocno pofałdowane tereny, wśród których skrywa się wiele malowniczych jezior. Poniższa relacja przedstawia przykładową wędrówkę, której głównym celem, oprócz aktywnego wypoczynku i wizyty w Gołubieńskim Ogrodzie Botanicznym, była przerwa na coś słodkiego w Dworze Wybickich.