Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Wędrówka Mierzeją Gardnieńską

Wędrówka Mierzeją Gardnieńską

24 lutego 2017

Zafascynowani wędrówkami przez piaszczyste góry wybrzeża, tym razem wyruszyliśmy na spotkanie z madwinami rozciągającymi się między Rowami a Czołpinem. 23,5 kilometrowa trasa pozwoliła zobaczyć najpiękniejsze miejsca, które zwykle są nieosiągalne dla przeciętnego turysty wybierającego się w tamte okolice. Ale dla chcącego, nic trudnego!

Jezioro Otomińskie i okoliczne mokradła zimą

Jezioro Otomińskie i okoliczne mokradła zimą

14 lutego 2017

Jezioro Otomińskie zna zapewne niejeden trójmiejski amator aktywnego wypoczynku. Akwen ten odwiedzaliśmy już wielokrotnie i to o różnych porach roku. Szczególnie jednak upodobaliśmy sobie trasę wiodącą przez lokalne lasy, w których skrywa się wiele ciekawostek m.in. liczne mokradła oraz neolityczna kopalnia bursztynu, po której pozostał głęboki na kilkanaście metrów lej. Spacerując wzdłuż krawędzi dawnego wyrobiska ma się wrażenie jakby była to dziura po meteorycie.

AnO Dzik nie był taki zły

AnO Dzik nie był taki zły

13 lutego 2017

W lutym zespół Navigatoria Adventure Racing Team tradycyjnie zaprosił nas na alternatywną imprezę na orientację pt. Dzik. To pierwsze nasze spotkanie z całego cyklu alternatywnych zmagań z mapą i kompasem. Tym razem baza startowa mieściła w gdyńskiej dzielnicy Wielki Kack, przy kapliczce Źródło Marii. "Dzik" na start przyciągnął nie tylko stałych bywalców imprez na orientację, ale także rzeszę żądnych przygód nowicjuszy, którzy zamierzali podjąć pierwsze kroki w nawigacji.

Wędrówka przez Bory Tucholskie

Wędrówka przez Bory Tucholskie

10 lutego 2017

Bory Tucholskie to dość obszerny, a zarazem urozmaicony teren przepięknych, wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywa się mnóstwo malowniczych jezior i rzek. Podczas jednego z ostatnich zimowych weekendów mieliśmy okazję wędrować przez Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Borów Tucholskich. To wspaniały rejon pod kątem wszelakiej turystyki: pieszej, rowerowej oraz kajakowej. Wiedzie tędy mnóstwo ciekawych szlaków, a także ścieżek dydaktycznych, które mieliśmy okazję poznać. Naszą bazą wypadową była miejscowość Swornegacie.