Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Smerfowaliśmy po lasach z Kompasem

Smerfowaliśmy po lasach z Kompasem

21 czerwca 2017

XII edycja Rajdu z Kompasem przeszła do historii. W weekend 27-28 maja znalazło się wszystko, czego potrzeba do świetnej zabawy. Tym razem impreza odbyła się wokół Studzienic, na terenach, których nie eksplorował dotychczas tak wnikliwie żaden większy rajd na orientację. Wykorzystując tak piękną i słoneczną pogodę postanowiliśmy na rajd zabrać nasze maluchy, które uwielbiają "poszukiwać skarbów". Wybraliśmy zatem wędrowną trasę dla rodzin z dziećmi.

Lasy Mirachowskie i okolice na rowerze

Lasy Mirachowskie i okolice na rowerze

19 czerwca 2017

Lasy Mirachowskie, to urokliwy kompleks znajdujący się w północnej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Obejmuje on kilka rezerwatów przyrody oraz wiele ciekawych miejsc jak m.in. punkty widokowe: Zamkowa Góra, bądź Szczelina Lechicka, które górują nad kompleksem jezior rynnowych zwaną Rynną Potęgowską. Niejednokrotnie bywaliśmy tu pieszo i rowerami, tym razem nasza wycieczka była nieco dłuższa i obejmowała znacznie większy obszar.

Wzgórza i wąwozy Bażantarni Elbląskiej

Wzgórza i wąwozy Bażantarni Elbląskiej

17 czerwca 2017

Bażantarnia Elbląska to niewielki, zalesiony obszar znajdujący się na skraju Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Cechuje się on dość mocno pofałdowanym terenem, którego wzgórza sięgają 150 m n.p.m. Pomiędzy wzniesieniami, w głębokich wąwozach meandrują malownicze potoki, które sprawiają wrażenie, jakbyśmy byli w górach. Bażantarnia Elbląska to wspaniały rejon na wędrówki, a także pełne wrażeń wycieczki rowerowe.

Navigatoria Adventure Race za nami

Navigatoria Adventure Race za nami

16 czerwca 2017

Za nami multidyscyplinarny rajd przygodowy na orientację Navigatoria Adventure Race 2017. Tym razem zaproponowane przez organizatorów trasy Masters i Speed wiodły przez bardzo wymagające tereny Wysoczyzny Żarnowieckiej. Każda z nich składała się z kilku różnych dyscyplin, z którymi należało zmierzyć się ramię w ramię w zespołach cztero- bądź dwuosobowych - w zależności od wybory trasy. Pokonywaliśmy je w różny sposób - biegiem, rowerem, kajakiem, a na trasie najdłuższej także na rolkach. Na każdej z tras były również zadania specjalne, takie jak wspinaczka, zjazdy na linie lub zadania logiczne do rozwiązania, a wszystko oczywiście w określonym czasie, który jak zwykle tykał na naszą niekorzyść.