Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Dolina Kulawy i jeziora lobeliowe

Dolina Kulawy i jeziora lobeliowe

20 lipca 2017

Głównym celem naszej ostatniej wędrówki była Dolina Kulawy. Znajduje się ona w Leśnictwie Przymuszewo, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Charakteryzuje się ona niezwykle urokliwą przyrodą z wieloma rzadkimi, podlegającymi ochronie roślinami. Krajobraz uzupełniają krystaliczne jeziora oraz meandrująca rzeka Kulawa. Chcąc obejść to niesamowite miejsce, trasę można rozpocząć we wsi Laska. My jednak wydłużyliśmy ją o kilka dodatkowych atrakcji, w tym przepiękne jeziora lobeliowe.

Kamienne Kręgi Gotów na Kaszubach

Kamienne Kręgi Gotów na Kaszubach

18 lipca 2017

Pomorze jest rajem dla miłośników tajemnic i historycznych ciekawostek. Co roku tysiące ludzi przyjeżdża oglądać tutejsze słynne Kamienne Kręgi Gotów. Nasza weekendowa wycieczka obejmowała jednak tylko część ciekawostek w obrębie Wdzydzkiego i Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Ułożone przez nas trasy dotarły do kamiennych kręgów w Odrach, Węsiorach oraz Leśnie. W obu przypadkach miejscem startowym była miejscowość Czarlina i nasza ulubiona agroturystyka u pani Ewy Brzezińskiej. Trasy, którymi chcemy się z wami podzielić, skierowane są do osób gustujących w dłuższych, całodziennych wycieczkach terenowych, z dala od ruchliwych dróg. Jeśli więc zamierzacie ruszyć naszym tropem, radzimy wybrać rower górski.

Pazur Gryfa w strugach deszczu

Pazur Gryfa w strugach deszczu

14 lipca 2017

W pierwszą sobotę lipca, w mało mi znanej acz, jak się okazało, urokliwej i skrywającej setki pradziejowych zabytków Dolinie Wieprzy odbyła się trzecia edycja Imprezy na Orientację Pazur Gryfa. Impreza odbywa się zawsze w okresie letnim i stanowi jedną z niewielu możliwości zabawy z mapą w tym okresie, ma więc grono stałych uczestników, w tym mnie. Do wyboru jest kilka tras zarówno rowerowych, jak i pieszych na różnych poziomach więc każdy miłośnik poszukiwania punktów kontrolnych w terenie znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Przybiliśmy mokrą piątkę Sołdkowi

Przybiliśmy mokrą piątkę Sołdkowi

6 lipca 2017

Przybicie mokrej piątki Sołdkowi... to z pewnością świetna pamiątka ze zwiedzania gdańskich zakamarków kajakiem. Z perspektywy wody wszystko wygląda zupełnie inaczej. Na naszej sześciokilometrowej trasie oprócz zabytków zobaczymy także część industrialną miasta - tereny stoczniowe ze słynnymi żurawiami oraz statkami w dokach. To niebanalna okazja, by pod okiem instruktorów zobaczyć miasto z zupełnie z innej strony. Trasa jest łatwa, a o tej godzinie nie ma już dużego ruchu wodnego.