Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
II Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

II Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

24 sierpnia 2016

Już po raz drugi w te wakacje Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa imprezy skierowanej przede wszystkim do najmłodszych rowerzystów przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Lasów Otomińskich. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, przy którym organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy i przewodniki turystyczne okolic Trójmiasta. Kolejne tego typu wypady rowerowe kontynuowane będą przez okres jesieni, a gdy zrobi się chłodniej - powędrujemy.

Pokrzywna, jedna z najbardziej dzikich rzek Pomorza

Pokrzywna, jedna z najbardziej dzikich rzek Pomorza

18 sierpnia 2016

Pokrzywna uważana jest za jedną z najbardziej dzikich rzek Pomorza. Nadal nieodkryta i niezagospodarowana turystycznie, zachwyca pięknem dziewiczego krajobrazu i nieodpartym wrażeniem bliskości przyrody. Szybki nurt, liczne bystrza oraz powalone drzewa w jej korycie niejednemu kajakarzowi dały się we znaki.

Zaborski Park Krajobrazowy i okolice

Zaborski Park Krajobrazowy i okolice

9 sierpnia 2016

Zaborski Park Krajobrazowy i jego najbliższe okolice, to wspaniały rejon pod kątem wszelakiej turystyki: pieszej, rowerowej, czy kajakowej. Wiedzie tędy mnóstwo ciekawych szlaków, a także ścieżek dydaktycznych. Rowerem dotrzeć można niemalże wszędzie, jak również zagłębić się tam, gdzie nie dojedzie się samochodem... i to w tym wszystkim jest najpiękniejsze! Przedstawiamy wam pomysł na ciekawą trasę która wiodła bezdrożami oraz wytyczonymi szlakami rowerowymi, z dala od cywilizacji.

Brda, nie do końca taka łatwa jak się wydaje

Brda, nie do końca taka łatwa jak się wydaje

26 lipca 2016

Brda należy do najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych szlaków kajakowych w Polsce. Jednak wśród odcinków przeznaczonych dla nowicjuszy, gdzie nurt jest bardzo wolny, bywają także znacznie trudniejsze, na których spodziewać się można powalonych drzew i silniejszego nurtu. Bez wątpienia zaletą rzeki jest piękno tutejszej przyrody, w szczególności na obszarze Borów Tucholskich.