Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Premiera InO Vestigia 2016 za nami

Premiera InO Vestigia 2016 za nami

2 grudnia 2016

"Vestigia" to nowa nocna impreza na orientację, która skierowana była zarówno do piechurów, jak i rowerzystów. Podobnie jak na innych imprezach tego typu zadaniem uczestników było potwierdzenie w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie Punktach Kontrolnych. By nie było tak łatwo, prócz właściwych punktów na uczestników czekały również punkty stowarzyszone oraz mylne, a cała zabawa rozegrała się na dość wymagającym terenie Wysoczyzny Żarnowieckiej.

Jan Sabała znalazł źródło rzeki Raduni

Jan Sabała znalazł źródło rzeki Raduni

1 grudnia 2016

Radunia, to jedna z najpiękniejszych kaszubskich rzek. Z naszych wędrówek i wypadów rowerowych znamy różne jej odcinki i oblicza. Najpiękniejszym jest jej przełom, kiedy rzeka płynie głębokim jarem. Interesujące są także odcinki, na których zobaczyć można nadal funkcjonujące elektrownie wodne i zabytki hydrotechniczne. Za nami właśnie wycieczka, w towarzystwie ciekawego człowieka - Jana Sabały, geografa i miłośnika wszelakich wojaży, który zaprowadził nas do samego źródła rzeki.

Podążaliśmy tropem Łosia

Podążaliśmy tropem Łosia

27 listopada 2016

Navigatoria Adventure Racing Team, to zespół ludzi, którzy organizują kilka razy do roku alternatywne rajdy na orientację. Nie są to zwykłe imprezy, jakich wiele w naszej okolicy, lecz przygody przygotowane w najdrobniejszych szczegółach okraszone dodatkowymi zadaniami. Mistrzowie nawigacji i wytrwali biegacze nie zawsze wygrywają. Tutaj trzeba myśleć i kombinować, by ugryźć jak najwięcej punktów, a pośpiech nie zawsze bywa najlepszym doradcą.

XVI Spiros antidotum na przeziębienie

XVI Spiros antidotum na przeziębienie

25 listopada 2016

W dniach 18-19 listopada odbyła się szesnasta odsłona Gdyńskiego Maratonu na Orientację Spiros. Baza zawodów nie po raz pierwszy znajdowała się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni Chwarznie. Ponad 180 uczestników, jak zawsze miało do wyboru formułę pieszą lub rowerową na sześciu dostępnych trasach o dystansach zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących. Jedna z tras pieszych została przewidziana także dla osób, które stawiają pierwsze kroki w imprezach na orientację. Jedyną odmianą i zdziwieniem uczestników był obszar, na którym organizator ustawił punkty kontrolne. Tym razem były to tereny zabudowane oraz skrawki lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wybór taki podyktowany został przez lokalne nadleśnictwo, które w tym samym czasie zezwoliło na organizację polowania.