Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Szlak Wejherowski w zimowych warunkach

Szlak Wejherowski w zimowych warunkach

17 stycznia 2017

Szlak Wejherowski, to jeden z najdłuższych, pieszych szlaków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Chcąc go pokonać trzeba zmierzyć się z dystansem 55 km. Osoby wytrwałe w marszach, z pewnością pokonałyby go w jeden dzień. Naszej grupie marszruta w warunkach zimowych zajęła dwa dni. Szlak z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jeśli choć trochę znacie rzeźbę trójmiejskich lasów, wiecie, że niektóre szczyty potrafią sięgać 200 m n.p.m. Szlak Wejherowski na swej trasie pokonuje wiele wzniesień, a gdy śniegu jest po kolana, wędrówka staje się znacznie bardziej wymagająca.

Zobacz kulig z kaszubskim smakiem

Zobacz kulig z kaszubskim smakiem

17 stycznia 2017

Kulig z kaszubskim smakiem za nami. W końcu doczekaliśmy się prawdziwej, mroźnej zimy, ze śniegiem, który pozwolił nam na organizację kuligu. Imprezę połączyliśmy z kaszubskimi zakąskami: przepyszną swojską grochówką, chlebem ze smalcem i ogórkami oraz pieczonymi kiełbaskami, które zaserwowała nam Restauracja Folkowy Dwór. Było zabawnie oraz wyśmienicie. Kulig był świetną okazją do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz integracją cały czas powiększającej się grupy sympatyków GR3miasto.

Szlak pieszo-rowerowy wokół jeziora Wigry

Szlak pieszo-rowerowy wokół jeziora Wigry

4 stycznia 2017

Zima, to idealna pora roku na wspomnienia z minionych wycieczek letnich. Jeden z dłuższych weekendów sierpnia wybraliśmy się na Suwalszczyznę. Pod kątem tras rowerowych i pieszych oraz znakowanych szlaków turystycznych, to jeden z najpiękniejszych rejonów naszego kraju. W poniższej relacji przedstawiamy jedną z tras - szlak wokół Jeziora Wigry im. Antoniego Patli.

Góra Wieżyca i jej niesamowity mikroklimat

Góra Wieżyca i jej niesamowity mikroklimat

2 stycznia 2017

Choć Trójmiasto od Wzgórz Szymbarskich dzieli raptem kilkadziesiąt kilometrów, klimat obu obszarów zdecydowanie różni się. Gdy Trójmiejski Park Krajobrazowy tonie w szaro burych barwach nie oznacza wcale, że równie ponuro będzie w okolicach Góry Wieżycy. Pomimo niewielkiej wysokości wzgórza, mamy tu do czynienia z mikroklimatem przypominającym górski. Tak też było podczas ostatniej naszej wędrówki przez najwyższe wzniesienia Niżu Polskiego. To niesamowite jak pogoda zmienia się wraz z wysokością terenu.