Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Wiosenny Tułacz przez Prangenau, Babenthal i Schaplitz

Wiosenny Tułacz przez Prangenau, Babenthal i Schaplitz

18 kwietnia 2017

W ubiegły weekend w Kiełpinie Górnym odbyła się jedna z moich ulubionych imprez na orientację - Wiosenny Tułacz. W ramach atrakcji, część jego trasy wyznaczono na przedwojennej, niemieckiej mapie...

Szlak Zaborski w sam raz na weekend

Szlak Zaborski w sam raz na weekend

17 kwietnia 2017

Pokonanie pieszego Szlaku Zaborskiego zajęło nam dwa dni. Za nami ponad czterdziestokilometrowa wędrówka przez najbardziej malownicze zakamarki Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze mnóstwo ciekawych przyrodniczo miejsc, m.in. kamienne kręgi i kurhany, szmaragdowe jeziora oraz przeurocza Dolina Kulawy. To z pewnością wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny!

Kurhany sprzed tysiąca lat na Kaszubach

Kurhany sprzed tysiąca lat na Kaszubach

11 kwietnia 2017

Celem ostatniej naszej wędrówki było cmentarzysko kurhanowe w Lewinie. Pochodzący z X - XII wieku kompleks grobowców jest znany i przypisywany plemionom zamieszkującym te tereny właśnie w przedchrześcijańskim, wczesnym średniowieczu. Przed kilkoma laty utworzono tu skansen archeologiczny ze ścieżką dydaktyczną, którą uzupełniają tablice informacyjne oraz ławki i zadaszona wiata, gdzie wypocząć można podczas wycieczki. Skansen ogrodzony jest drewnianym płotkiem, a wejścia strzegą wyciosane z drewna ludy, będące swoistymi strażnikami tego miejsca. Podobnych miejsc na kaszubskiej ziemi jest znacznie więcej, opowiemy o nich przy następnej okazji.

Źródełko miłości wśród nadmorskich piasków

Źródełko miłości wśród nadmorskich piasków

4 kwietnia 2017

Ruchome piaski to piękne miejsce na wypoczynek, ale tylko w wybranych porach dnia, bądź roku, kiedy to ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy. Na całym Wybrzeżu Słowińskim jest mnóstwo przepięknych i zdecydowanie mniej znanych miejsc niż te w okolicach Łeby. Jednym z nich są okolice Wydmy Lubiatowskiej, znajdującej się ok. 85 km od Trójmiasta. To w tych okolicach także skrywa się źródełko miłości oraz rzeka Bezimienna.