Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają w Wejherowie

Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają w Wejherowie

26 września 2016

W niedzielę, 25 września w Wejherowie odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Reda już w najbliższą niedzielę, natomiast 9 października finałowy etap odbędzie się w Rumi. Podczas wczorajszego wyścigu najszybsi na trasie długiej byli Bartosz Banach oraz Katarzyna Łysek, a na krótkiej Sławomir Pituch i Agnieszka Patoka.

Górska rzeka na Kaszubach - Bukowina

Górska rzeka na Kaszubach - Bukowina

23 września 2016

Jak najkrócej scharakteryzować kaszubską Bukowinę? Wszystko, co może interesować kajakarza, podane jest tu w pigułce. Szybki nurt, liczne bystrza, piękne, głównie leśne krajobrazy, kamienne dno dające się we znaki, a przede wszystkim bardzo liczne, trudne do pokonania zwałki, które są nie lada wyzwaniem dla każdego, wprawionego w boju kajakarza. I kiedy wydaje się, że już niedaleko, że to już końcówka, już na pewno za zakrętem, okazuje się, że zaraz pojawia się kolejne drzewo, a później jeszcze jedno i znowu...

AnO Mewa na zakończenie lata

AnO Mewa na zakończenie lata

20 września 2016

Navigatoria Adventure Racing Team to zespół ludzi, którzy organizują kilka razy do roku alternatywne rajdy na orientację. Nie są to zwykłe imprezy, jakich wiele w naszej okolicy, lecz przygody przygotowane w najdrobniejszych szczegółach i okraszone sporą liczbą dodatkowych zadań. Mistrzowie nawigacji i wytrwali ultramaratończycy nie zawsze wygrywają. Tutaj trzeba myśleć i kombinować, by ugryźć jak najwięcej punktów, a pośpiech nie zawsze bywa najlepszym doradcą. "AnO Mewa", bo pod taką nazwą odbywały się zawody, tym razem miała miejsce w Gdańsku Oliwie.

III Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

III Rodzinny Piknik Rowerowy za nami

15 września 2016

Już po raz trzeci w to lato, Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa imprezy skierowanej przede wszystkim do najmłodszych rowerzystów przebiegała wśród malowniczych łąk i lasów. Krajobraz uzupełniały także panoramy na trzy jeziora: Wycztok, Otalżyno i Kamień. Prawie 19 km pętla wiodła drogami asfaltowymi oraz gruntowymi, z dala od ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, przy którym organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy i przewodniki turystyczne okolic Trójmiasta. Kolejne tego typu wypady rowerowe kontynuowane będą przez okres jesieni, a gdy zrobi się chłodniej powędrujemy.