wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

wiadomości

stat

Cyklo Gdynia XC już w sobotę


Zupełnie nowa impreza pojawiła się w kalendarzu Cyklo. Nie jest związana z seriami dla miłośników kolarstwa szosowego czy grupą wyścigów MTB. To znacznie inna formuła, dedykowana fanom cross country, nawiązująca do rozgrywanego po raz ostatni w wyścigu w 2014 r. Uczestników i kibiców czeka więc bardzo widowiskowa rozgrywka na krótkiej, ale niezwykle dynamicznej i wymagającej wszechstronności pętli. Wyścig odbędzie się już w sobotę 12 sierpnia 2017 w Gdyni.Trasa:

Wyścig rozpocznie się spod Gdynia Areny około 180-metrową prostą, na której od razu musicie porządnie depnąć na pedał, jeżeli na pierwszym podjeździe chcecie znaleźć się w kluczowej grupie. Potem ostry skręt w lewo i od razu pierwszy nowy segment na stravie - 700 m, 5% i pod koniec ostra ścianka. Brzmi jak dobry początek? Chwila wytchnienia dla tych, którym udało się załapać do czołówki. Około 300 metrów szerzej i spokojniej, żeby nadgonić straty dla "ogonów". Zaraz potem znany już zjazd z edycji Cyklo Gdynia XC 2014, więc bądźcie czujni. Warto przed startem wypracować sobie, czy wolicie lecieć jego lewą czy prawą stroną, które różnią się szybkością i trudnością przelotu. Jeśli uda się wam po tym zjeździe ostać w całości, czeka was najatrakcyjniejszy fragment trasy. Od razu zaczyna się podjazd pod starą wieżę, ostra nawrotka, zjazd po korzeniach godny Pucharu Świata XC, kolejna nawrotka i prawie pionowa ściana, tym razem do góry. Przewyższenia nie są na tym miejscu olbrzymie, ale główną trudnością będzie adaptacja do szybkich zmian - zjazd, podjazd, wąski nawrót - to wyścig dla wszechstronnych kolarzy. Po pokonaniu tego miejsca do końca pętli zostaje wam już tylko 1500 m. Kolejny zjazd, ok. 300 m, tym razem mniej techniczny i szybszy, a zaraz po nim bardzo podobny podjazd. Generalnie można przyjąć zasadę na tej trasie, że wyprzedzać dobrze można na płaskich odcinkach, a na podjazdach/zjazdach trzeba trzymać koło lub uciekać, o ile jest przed nami miejsce. Do końca pętli zjazd rynną, również raczej szybszy niż techniczny. Po 3,5 km od startu czeka was wjazd w prawo na kolejne okrążenie lub prosta na metę.

Podsumowując - szybkie zmiany tempa, duża trudność techniczna oraz wąskie odcinki sprawiają, że trasa jest dedykowana zawodnikom cechujących się samotnym stylem jazdy i umiejętnością narzucenia sobie wysokich obrotów.

Trasa w liczbach:
- Twój dystans wynosi 3500 m + ( 3500 m * liczba pętli)
- przewyższenie na pętli wynosi 150 m

>>> Zobacz mapę i profil trasy

Rywalizacja Cyklo Gdynia XC będzie rozgrywana na następujących dystansach:
- kat. Elita mężczyźni - 7 pętli
- kat. Elita kobiety - 5 pętli
- kat. M3 - 6 pętli
- kat. M4 - 5 pętli
- kat. M5 - 4 pętli
- kat. M6+ - 3 pętle
- kat. K3, K4+ - 4 pętle

Uczestnicy:

Uczestnikami Cyklo Gdynia XC mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, choć gotowe na niemałe wyzwania techniczne na zjazdach.

Opłaty:

W terminie od 24.07. do 08.08.2017:
-Cyklo Gdynia XC - 35 zł
-Cyklo Gdynia XC Elita - 35 zł

W terminie od 09.08.2017 i na starcie
-Cyklo Gdynia XC - 50 zł
-Cyklo Gdynia XC Elita - 50 zł

>>>Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>>Regulamin imprezy Cyklo Gdynia XC

Zdjęcie archiwalne / Cyklo Gdynia MTB 2105
Zdjęcie archiwalne / Cyklo Gdynia MTB 2105 fot. Szymon Gruchalski / Cyklo


Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Gdynia XC
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.