• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa retro rowerów

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne "składaki" będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Ekspozycja składająca się z 35 historycznych jednośladów będzie dostępna od 13 do 25 lipca. Wstęp bezpłatny!

25 maja - 10 czerwca 2023, godz. 9:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

1 - 14 września 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pierwsze rowery zbudowano w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 13 do 25 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Odwiedzający galerię handlową będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

Wystawa zabytkowych rowerów odbędzie się od 13 do 25 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00. Wstęp wolny!

Opinie

Wydarzenia

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »