stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

5000 km na rowerze po strażacku i z gitarą

Plama Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze online w ramach cyklu Na krańcach świata. W czwartek o swojej spontanicznej podróży rowerowej opowie Tomasz Plicht.

w każdą środę (do 01.12), godz. 17:00

Online, YT Goyki 3 Art Inkubator
Wstęp wolny
lut 18

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Tomasz ma 25 lat. Pochodzi z miejscowości Ostrzyce na Kaszubach. Obecnie jest strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Ponad rok swojego życia spędził w różnego rodzaju podróżach - rowerowych, autostopowych czy pieszych, o których chętnie i często opowiada, nawet zdobywając nagrody za najciekawsze prelekcje.

We wrześniu 2019 roku wrócił z jednej ze swoich największych wypraw - rowerem z Gruzji do Polski, przejechał blisko 5000 km. Odwiedzał straż pożarną w każdym z dziesięciu państw. Nie wydał na wyprawę prawie nic, bo pieniądze zarabiał grając na ulicach na gitarze.

A jak to się zaczęło?
W maju kupił bilet do Gruzji, ale nie wiedział czy go wykorzysta. Nie miał ani planu, ani pieniędzy, a z nadmiaru wydarzeń nie zdążył wyrobić wizy do Rosji... Decyzję o wylocie podjął dzień przed. Spakował rower i gitarę, która stała się jego źródłem utrzymania w podróży. Cele podróży pojawiały się same, po drodze. W każdym kraju odwiedzał m. in. jednostki straży pożarnej. W tym szalonym trybie pokonywał 170-200 km dziennie, a na rodzinne Kaszuby wrócił mając już dziewczynę!

Poza mnóstwem wspaniałych wspomnień i opowieści, z podróży przywiózł też masę zdjęć, których częścią podzieli się z nami już 10 grudnia.

Spotkanie będzie dostępne tylko w dniu premiery na profilu GAK Plama na fb oraz na kanale Plamy portalu YouTube: https://youtu.be/ihrEJn--NBg

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »