Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Zabytkowa aleja lipowa nieopodal Widlina

Kolejny, krótki wypad rowerowy po pracy za nami. Tym razem udaliśmy się w okolice wsi Widlino by przejechać się w zielonym tunelu malowniczych lip.
Kolejny, krótki wypad rowerowy po pracy za nami. Tym razem udaliśmy się w okolice wsi Widlino by przejechać się w zielonym tunelu malowniczych lip. fot. GR3miasto

Kaszuby to rejon, który zaskakuje za każdym razem kiedy realizujemy kolejne wypady rowerowe, zarówno te krótkie po pracy, jak i dłuższe w weekendy. Niezliczona sieć dróg, szlaków, duktów i potencjalnych wariantów tras zachęca nie tylko do wypadów na dwóch kółkach, ale także innych form turystyki i rekreacji. Tym razem głównym celem naszego wypadu była przyroda, a dokładniej zabytkowa aleja lipowa nieopodal wsi Widlino.Wcześniejsze analizowanie mapy w połączeniu z wykorzystaniem urządzeń do nawigacji turystycznej pozwoliło przygotować wariant przebiegu trasy w znacznym stopniu inny od poprzednich. Ułożona przez nas trasa w zdecydowanej przewadze wiodła drogami gruntowymi. Ukształtowanie terenu zaproponowanej trasy było na tyle urozmaicone, że niejednokrotnie rowerowa wspinaczka na liczne wzgórza owocowała krótkim postojem w oczekiwaniu na pozostałą część uczestników i podziwianie widoków. Nie był to żaden wyścig, tylko kilkugodzinna, spokojna wycieczka w środku tygodnia po pracy. Pokonując kolejne kilometry trasy odkrywaliśmy niezbadane przez nas do tej pory obszary połaci leśnych w okolicach trójmiasta. Część trasy opierała się zarówno o znane mam odcinki szlaków turystycznych jak również o dotąd nieznane nam drogi.

Ehhh, te Kaszuby:

Kaszuby to region, który potrafi dostarczyć mnóstwa wrażeń i emocji podczas wycieczki rowerowej. Wystarczy ruszyć się kilkanaście kilometrów od aglomeracji miejskich żeby móc delektować się pięknem kaszubskich krajobrazów i malowniczych jezior, pól oraz lasów. A ukształtowanie terenu z licznymi wzgórzami, daje możliwość takiego ułożenia trasy by każdy znalazł coś dla siebie.

Liczba górek i wzniesień, jakie mieliśmy do pokonania na zaplanowanej trasie była w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających uczestników wycieczki. Nawierzchnia tras jest tu bardzo urozmaicona, w większości poruszaliśmy się jednak drogami gruntowymi. Pomimo wysiłku, jaki włożyliśmy w pokonanie licznych podjazdów, niejednokrotnie udało nam się zachwycić pięknem otaczającej nas przyrody. Kaszuby to bardzo atrakcyjny rejon dla wycieczek rowerowych, ale i nie tylko. Niebawem zapewne wrócimy do turystyki pieszej i spojrzymy na te krajobrazy zupełnie z innej perspektywy.

Idea wycieczek rowerowych "po pracy":

W weekendy coraz częściej wypadają nam różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, dlatego postanowiliśmy część wycieczek rowerowych przenieść na środek tygodnia po pracy. Popołudniowe wypady mają charakter turystyczno-krajoznawczy, w cieplejsze dni lata bywaliśmy także nad jeziorami by poleżeć plackiem na plaży bądź trochę się popluskać. Po całym dniu siedzenia za biurkiem nie mamy ochoty wracać z powrotem w "cztery ściany". Ostatnie godziny dnia wykorzystujemy więc na odrobinę ruchu na powietrzu, udając się do lasu, czy nad jezioro, morze... w każdym razie gdzieś z dala od cywilizacji.

Statystyki naszej wycieczki:

Dystans: 45 km
Czas jazdy z postojami: 3h45min
Ślad gps i mapa naszej wycieczki

Rodzaj podłoża:

Leśne dukty i drogi gruntowe, miejscami drogi asfaltowe i płyty betonowe
Do realizacji trasy najbardziej polecamy rower górski, ewentualnie crossowy.

Do realizacji trasy wykorzystaliśmy mapę pt. Trójmiejski Park Krajobrazowy i okolice wyd.Eko-Kapio.pl

Wycieczkę prowadzili: Krzysztof Kochanowicz i Piotr Książek [GR3miasto]GALERIA ZDJĘĆ ; fot. Krzysztof Kochanowicz i Piotr Książek [GR3miasto]

Dziękujemy wszystkim za wspólną wycieczkę i zapraszamy na kolejne nasze wypady !

Wcześniejsze nasze wycieczki w rejon Lasów Otomińskich:

1. Pętla wokół jeziora i Lasów Otomińskich
2. Zakamarki Lasów Otomińskich na rowerze
3. Wycieczka rowerowa do Galerii Sulmin
4. Szlak Bursztynowy w okolicach Gdańska
5. Szlak Elektrowni Wodnych na rzece Raduni


Kolejna wycieczka już niedługo, do zobaczenia na szlaku !

Mamy co chwilę nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie, czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego nie sposób się z nami nudzić. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas. Zabierz rodzinę, znajomych, albo po prostu przyjedź by poznać nowe osoby.

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową GR3miasto. Organizujemy nie tylko wycieczki rowerowe. Przez cały rok kalendarzowy wybieramy się także na wędrówki piesze, marsze nordic walking, kajak. A w zależności od sezonu: różnego rodzaju sporty wodne, rolki, łyżwy, narty, snowboard. Jeśli zaś chcesz regularnie otrzymywać od nas wszelkie newsy, możesz napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com


Relacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.