Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian

Rowerowa wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian

Celem naszej rowerowej eskapady, oprócz aktywnego wypoczynku na łonie przyrody była wizyta w Średniowiecznej Osadzie Słowian w Sławutowie. Przekraczając bramy grodu przenieśliśmy się do dziejów naszych przodków. Dzięki licznym warsztatom mogliśmy nie tylko zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu, ale również odkryć nasze talenty. Zajęcia prowadzone przez tutejszych pedagogów, miłośników historii zachęcają do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zrekonstruowany gród mieści się na skraju przepięknych lasów Puszczy Darżlubskiej nieopodal Pucka.Palisada o długości 400 metrów i trzy bramy obronne strzegą dostępu do siedmiu chat tematycznych. W każdej z mieszczą się nich odpowiednie stanowiska: jedna poświęcona tkactwu, kolejna garncarstwu itp. Przy okazji można zobaczyć w jakich warunkach żyli nasi praojcowie. Jednak najbardziej interesującymi są żywe lekcje historii oraz warsztaty: rzemieślniczy, bursztynniczy, piekarski, garncarski, tkacki, zdobnictwa w skórze, oraz liczne gry i zabawy nawiązujące do okresu średniowiecza. To z pewnością świetny temat na wycieczkę szkolną, bądź imprezę integracyjną nie tylko dla dzieci i młodzieży.

>>>Więcej informacji o Średniowiecznej Osadzie Słowian

Puszcza Darżlubska i Kępa Pucka, jako skarbnice ciekawych zakamarków:

Choć tereny Kaszub Północnych zjechane mamy wzdłuż i w poprzek, nadal odnajdujemy tu ciekawe miejsca, godne uwagi. Zaglądamy tu nie tylko podczas wycieczek rowerowych, ale i pieszych, wszak to bardzo interesujące rejony, kryjące wiele tajemnic.

Przejrzyj poprzednie nasze eskapady:

1) Głazy i skały Puszczy Darżlubskiej
2) Z wizytą w Parku Kulturowym Osady Łowców Fok
3) W poszukiwaniu Kaszubskiej Atlantydy
4) Zwiedzamy Krainę w Kratę

Pokonana przez nas trasa:

Ułożona przez nas trasa zatacza pętlę, z początkiem i końcem w Wejherowie. Miejscowość ta dobrze skomunikowana jest z Trójmiastem. Rowerzyści mogą tu dojechać Szybką Koleją Miejską przewożąc rower za darmo. Trasa skierowana jest do rowerzystów, którzy radzą sobie w jeździe w terenie. Ta którą pokonaliśmy wiodła głównie drogami gruntowymi i leśnymi duktami. Gdzieniegdzie wystąpił także grząski piach i nierówności, ale takie już uroki tych lasów. Jeśli wolicie jazdę po asfalcie, lepiej wybrać np.: Żuławy.

Jeśli chcecie wybrać się naszym śladem sugerujemy rower górski, ewentualnie crossowy.

Na trasie naszej eskapady towarzyszyły nam szlaki rowerowe:
>>>Szlak Szarych Minichów przez Puszczę Darżlubską
>>>Szlak Rowerowy z Wejherowa do Białogóry

Dane trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Wejherowo
Dystans: 48 km
Czas jazdy z postojami: 7h30min

Ślad GPS oraz mapa wycieczki

Rodzaj podłoża:
Leśne dukty, drogi gruntowe, brukowane, miejscami także asfaltowe.
Polecamy mapę:
Kaszuby Północne 1:50 tys./ wyd EkoKapio


GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych

Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

>>> WWW: Grupa Rowerowa 3miasto

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto.
Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.
Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com

Opinie (45) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.