Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wzgórza Szymbarskie ze smakiem

Aktywny wypoczynek i kuchnia regionalna to powody by wyskoczyć za miasto


Pojezierze Kaszubskie to wymarzony obszar dla wszelakiej maści turystyki i wypoczynku. Występuje tu wiele leśnych duktów oraz bocznych dróg gruntowych, które wykorzystać można pod kątem wycieczek rowerowych bądź pieszych. Najbardziej wymagające trasy wiodą przez mocno pofałdowany teren Wzgórz Szymbarskich. To właśnie z ich szczytów rozpościerają się przecudne, niemalże górskie widoki. Jak się okazuje, wcale nie trzeba przejechać nie wiadomo jak dużo kilometrów by porządnie się zmęczyć!Pokonana przez nas trasa:

Ułożona przez nas trasa zatacza pętlę, z początkiem i końcem w Egiertowie. Dystans, który pokonaliśmy z pewnością nie był długi, jednak kilometr kilometrowi jest nierówny. Trasa wiodła przez najwyższe wzniesienia Wzgórz Szymbarskich. Ich szczyty przekraczają 250 m n.p.m. Niejednokrotnie, z zaciśniętymi zębami wspinaliśmy się pod strome podjazdy, po to by za chwilę podziwiać przepiękne krajobrazy i delektować się otaczającą nas przyrodą. Pętla, którą zrealizowaliśmy ułożona była niemalże poza głównymi drogami, dzięki czemu mogliśmy choć trochę odetchnąć od cywilizacji.

Jeśli chcecie wybrać się naszym śladem sugerujemy rower górski, ewentualnie crossowy.

Dane trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Egiertowo, Folkowy Dwór
Dystans: 45 km
Czas jazdy z postojami: 4h30min

>>>Ślad GPS oraz mapa wycieczki

Rodzaj podłoża:
Leśne dukty, drogi gruntowe, brukowane, miejscami także asfaltowe.

Polecamy mapę:
Kaszubski Park Krajobrazowy 1:50 tys. wyd.EkoKapio

Na trasie naszej eskapady towarzyszyły nam szlaki rowerowe:

>>> Szlak Kamiennych Kręgów
>>> Szlak Hutniczy
>>> Szlak Kaszëbskô Stegna

Przyjazna baza wypadowa, dobra gastronomia:

Układając nasze weekendowe trasy, coraz częściej szukamy odpowiedniej bazy wypadowej, w której ogrzejemy się i zregenerujemy siły po wycieczce, bądź też zatrzymamy się na noc. Urokliwe miejsce, wyśmienita kuchnia to podstawa uzupełniająca weekend poza miastem. Hotel, pensjonat, agroturystyka - jak się okazuje, poza ścisłym sezonem turystycznym, wcale nie ma tego za wiele. W okolicach kompleksu Jezior Raduńskich natrafiliśmy na kilka ciekawych pozycji. Jednym z takich obiektów, gdzie można dość liczną grupą zatrzymać się na nocleg i smacznie zjeść jest restauracja Folkowy Dwór.

Kuchnia kaszubsko-węgierska, to strzał w dziesiątkę, szczególnie jesienią po wyczerpującej wycieczce. Gospodarze serwują nam rozgrzewający paprykarz i pajdę wiejskiego chleba ze smalcem oraz zakąski. Na deser pyszny jabłecznik i kawa, a dla chętnych degustacja domowych nalewek, "w końcu nie samym rowerem człowiek żyje" ;)

>>>Przejrzyj katalog restauracji za Trójmiastem
>>>Przejrzyj katalog bazy noclegowej za Trójmiastem
GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Sułkowski i Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Przejrzyj poprzednie nasze eskapady w rejon Jezior Raduńskich:

1) Rowerem bądź pieszo wokół Jezior Raduńskich
2) Kaszuby do góry nogami, czyli wizyta w Szymbarku
3) Z wizytą u Państwa Szymichowskich, w Pierszczewku
4) Wyjątkowy zamek w kaszubskich Łapalicach
5) Wycieczka nad Jeziora Białe i Czarne

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

>>> WWW: Grupa Rowerowa 3miasto

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto.
Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.
Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com

Opinie (8) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.