Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wysoczyzna Elbląska i jej zimowe uroki, edycja 2

Wyraźną chęć wsparcia badań wykazała brać z pomorskiego w sile 8 gniewnych, a dokładniej mówiąc rowerowa królowa i siedmiu krasnoludów przybywszy jednym z nielicznych pociągów dojeżdżających jeszcze do Elbląga. Elblążanie też wyjątkowo dopisali w szczytowym momencie prezentując 10 wspaniałych ram rowerowych, plus moja nikczemna.Luty chyba zostanie moim ulubionym miesiącem, ponieważ na samym wstępie wzorem ubiegłego roku dostałem od szefa GRT kolejną klubową koszulkę, co mile połechtało moje ego.

W miarę sprawny przejazd ulicami tudzież ścieżkami rowerowymi wyprowadził bractwo na peryferie i bardzo płaskim terenem pokonaliśmy odcinek Rubno, Jagodna. W Kamionku Wielkim zwanym też Kamienicą Elbląską rozpoczęta została właściwa część rajdu i ukształtowanie terenu umożliwiło nam pokonanie kilku odcinków zmrożonego błota z buta przy boku swoich bajków.
Nagły pomysł grupy rozegrania rowerowego meczu hokejowego w środku lasu padł z prostej przyczyny, po tym jak się okazało, iż zapomniałem zabezpieczyć wyprawę w jakże banalny krążek hokejowy. Jakiś zapalony chętny był nawet gotów udostępnić swój luźny krążek wielotrybu.

Widząc pierwsze domostwa szczęśliwie docieramy do Próchnika polną drogą zwaną słusznie jedynie ekologicznie ulicą Rumiankową. Tu za namową (?) zmieniłem nieco pierwotnie ustaloną marszrutę jednocześnie pakując się w kłopoty gastronomiczne. Po dotarciu na Jelenia Dolinę i miejsce biwakowe zwane "Smokami" bractwo oprócz "igrzysk" zażyczyło sobie również "chleba". Padło hasło pieczenia kiełbasy, lecz takowego przysmaku nikt przy sobie niestety nie posiadał.Oblodzenie dróg spowodowało, że drogę do Jagodnika pokonaliśmy leśnym w tym miejscu "Szlakiem Kopernikowskim". Fragment ten obfitował w kilka efektownych, lecz niegroźnych gleb. Jagodnik jako "Najatrakcyjniejsza Wieś Turystyczna Powiatu Elbląskiego 2003" urzekła większość Nas wspaniałą atmosferą panującą chociażby w miejscowym markecie, jak i przed ;-)

Odcinek do jeziora Goplanica można śmiało uznać za specjalny, co wyraźnie podkreśliło badawczą kwintesencję wyprawy. Uśmiech na przyjaznych twarzach pojawił się dopiero w Dąbrowie jak poczuliśmy asfalt. Było jego niestety prawie tyle, co nic, ponieważ zaraz w Dąbrowie Kolonii czekała nas polno-leśna przebitka do miejscowości Stoboje. Kolejny odcinek szosowy prowadził, przez Debicę i był wyraźnie z górki. Wobec czego został wykorzystany ochoczo do próby bicia dziennego rekordu prędkości - słyszałem coś od Fransa i Dropiego, którzy polecieli jak burza o 58 km/h.Kolejne i zarazem ostatnie tego dnia odbicie w teren spowodowało, że mogliśmy podziwiać panoramę Elbląga z Góry Chrobrego. Wypadało jeszcze zahaczyć o Bażantarnię jadąc koło leśniczówki Dębica i zjechać niebieskim szlakiem do polany z wiatami. Tu nastąpiło oficjalne pożegnanie z elbląską częścią peletonu. Spora grupa bikerów zajechała za namową Tomka na myjnię Hydropressu by doprowadzić swoje rowery do jako takiej czystości. Tu wzbudziliśmy prawdziwy podziw wśród obsługi i miłośników blacho-smrodów. Grupa przyjezdna ostatecznie podzieliła się na dwie frakcje. Pierwsza oddaliła się w kierunku czynnego jeszcze Dworca PKP, a mnie jako gospodarzowi przypadł w udziale zaszczyt odprowadzenia via "Bar Kebab" miłośników powrotu rowerowego do macierzy.

Podsumowując cel Rajdu został wykonany w 95% - moje zaś zadowolenie wyniosło jedynie 100%

Relację poświęcam zaś wszystkim Wielkim Wytrwałym
Trasa wycieczki:
Wyjazd z Elbląga ul. Mazurską - Rubno Wielkie - Jagodna - Kamionek Wielki - (badawczy odcinek terenowy) - Próchnik - Jelenia Dolina - Jagodnik - odcinek terenowy w okolicy jeziora Goplanica - Dąbrowa - Dąbrowa Kolonia - Stoboje - Dębica - odcinek terenowy (Góra Chrobrego - Leśniczówka Dębica - Las Komunalny Bażantarnia) - Elbląg.

Proponowana mapa:
Wysoczyzna Elbląska i okolice jeziora Drużno; o skali: 1:50 000, Wyd.Eko-Kapio

Dystans: 53 km

Autor relacji: Dariusz Korsak (Grupa Rowerowa Trójmiasto)
Zdjęcia: autorów było wielu, ale pozwolenie od nich mamy.

Opinie (12) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.