Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wycieczka na Oblężenie Malborka

W niedzielę 22 lipca zorganizowaliśmy turystyczny wyjazd do Malborka. Głównym celem tej wycieczki było wzięcie udziału w VIII edycji oblężenia zamku, corocznej imprezy, kiedy to Malbork przeistacza się w prawdziwie średniowieczne miasteczko. W naszych planach było m.in. obejrzenie jarmarku rzemiosł średniowiecznych, ulepienie pod okiem instruktora własnego garnuszka z gliny, a dla odważnych wzięcie udziału w turnieju rycerskim. Jednak jak zajechaliśmy na miejsce, okazało się, że pięciodniowa impreza dobiega powoli końca. Poza tym nieoczekiwanie zaskoczyła nas pogoda, zaczęło padać i większość wystawców zaczęła zwijać "interes".

Chcąc nie chcąc zostało nam jedynie podpatrzenie ostatnich walk rycerskich oraz zjechanie do karczmy, gdzie skosztowaliśmy różnych przysmaków. Na zakończenie naszego krótkiego pobytu w Malborku postanowiliśmy wcielić się w Krzyżaków, pozując do zdjęć na murach zamku. Pomimo małego niedostatku, humory nam dopisywały, a to najważniejsze.

W przyszłym roku, jeśli czas pozwoli postaramy się zorganizować podobny wypad, jednak udając się na cały dzień, by móc wziąć udział nie tylko w pokazach walk rycerskich, czy jarmarku średniowiecznym ale i w nocnej inscenizacji oblężenia zamku, która wg relacji naszych przyjaciół była świetnym wydarzeniem.

Kilka zdań z trasy:

Na wycieczkę wybraliśmy się z Tczewa, gdzie dotarliśmy wraz z rowerami kolejką. Stąd rozpoczęliśmy nasz rajd drogami bocznymi chcąc ominąć ruch samochodowy. Trasa do Malborka wiodła przez miejscowości: Starą Wisłę, Kończewice, Gnojewo, Starą Kościelnicę, Stogi, Kościeleczki oraz Kałdowo. Z powrotem by nie jechać tą samą trasą udaliśmy się przez Kraśniewo, Miłoradz, Mątowy Wielkie, Bystrze, Kończewice, kończąc w tym samym miejscu, z którego wystartowaliśmy czyli w Tczewie.
Jechaliśmy w miarę spokojnie trzymając prędkość od 20 do 24 km/h na szosie i ok.15 km/h w terenie. Do Malborka robiliśmy małe postoje, jednak z powrotem, gdy rozpadało się na całego całą trasę pokonaliśmy praktycznie bez zatrzymania się.

Dystans naszej wycieczki: 52 km

Pomimo, iż pogoda nieco nas zaskoczyła, bawiliśmy się świetnie. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku zabawimy w Malborku nieco dłużej...

Więcej informacji o imprezie w Malborku znajdziecie tu

Realizatorzy wycieczki, autorzy relacji i zdjęć:
Krzysztof Kochanowicz, Dariusz Zieliński, Wojciech Grabowski (GRT)

Na prośbę autorów relacji redakcja Portalu Rowerowego Trójmiasta będzie usuwać wszystkie opinie nie związane z tematem. Zatem jeśli znacie przebytą przez nas trasę, odwiedzone miejsca i chcielibyście coś dodać czego nie ujął autor relacji, podzielcie się własnymi doświadczeniami. Będą one z pewnością bardzo przydatne tym, którzy będą chcieli powtórzyć tą trasę lub ułożyć własną na jej podstawie.

Opinie (7) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.