Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wycieczka do śpiącego rycerza w Kielnie

Jedna z wycieczek rowerowych po pracy, organizowanych cyklicznie w środy przez Grupę Rowerową 3miasto
Jedna z wycieczek rowerowych po pracy, organizowanych cyklicznie w środy przez Grupę Rowerową 3miasto fot. Krzysztof Kochanowicz

Układając trasy naszych wycieczek staramy się by wiodły one z dala od cywilizacji i wszelakiego ruchu drogowego. Niekiedy, to trudne zadanie chociażby na fakt, że mieszkamy w dużym mieście. Jednak wokół naszej aglomeracji rozciągają się wspaniałe tereny pod rekreację, jak i różnorodne sporty. Kilkanaście kilometrów od zabudowań rozciągają się przepiękne łąki i lasy, a pomiędzy nimi mnóstwo jezior, ciekawych, niekiedy tajemniczych miejsc też nie brakuje więc wybór trasy, to tylko kwestia dobrego pomysłu.Główny cel naszej wycieczki:

Celem naszej wycieczki była leżąca nieopodal trójmiasta, nieco zapomniana w temacie turystyki wieś Kielno. Podróżni, pędzący gdzieś przed siebie, nie zwracają na nią specjalnej uwagi. Niech żałują, bo omijają jedno z najciekawszych miejsc tej części Kaszub.

Kielno istnieje od wieków, a ciekawostką wsi jest płyta nagrobna pewnego zasłużonego szlachcica, wmurowana w zewnętrzną ścianę kościoła pw Św. Wojciecha. Przedstawia ona śpiącego rycerza w zbroi , trzymającego miecz w prawej dłoni . W nogach umieszczony został herb rodowy w postaci gałązki dębu z dwoma żołędziami, zaś pod płytą zapis informujący, że szlachetny Kacper Uberfelt, urodzony w roku 1561, pan na Koleczkowie, zmarł 9 marca 1613 roku. To jeden z nielicznych tego typu zabytków na całym Pomorzu Gdańskim.

Statystyki wycieczki:

- Całkowity dystans: 58 km
- Łączny czas wycieczki: 4h30min
- Średnia prędkość: 13,5 km/h

Ślad GPS i mapa wycieczki

Rodzaj podłoża:

Przeważają drogi gruntowe i leśne dukty więc najlepiej wybrać się rowerem górskim.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz

Podsumowanie:

Pomimo że wycieczka była dość krótka, mamy nadzieję, że dostarczyła masę wrażeń, a piękne widoki pewnie na długo zostaną w pamięci tych, którzy tego dnia postanowili do nas dołączyć. Cieszy nas także fakt, że proponowane przez nas wypady cieszą całkiem sporym zainteresowaniem nawet, w środku tygodnia po pracy. Pomimo ruchu na powietrzu był czas na sielankę i pogaduchy, jak i inne przyjemności. Mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek na łonie otaczającej nas przyrody w pełni zregenerował Wasze siły, by móc kontynuować wszelkie obowiązki w kolejnych dniach tygodnia.

Dziękujemy wszystkim za wspólną wycieczkę i zapraszamy na kolejne nasze wypady !

Idea wycieczek rowerowych "po pracy":

W weekendy coraz częściej wypadają nam różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, dlatego postanowiliśmy część wycieczek rowerowych przenieść na środek tygodnia po pracy. Popołudniowe wypady mają charakter turystyczno-krajoznawczy, a w cieplejsze dni, pozwoliliśmy sobie także na leżenie plackiem na plaży i kąpiel. Po całym dniu siedzenia za biurkiem, bądź fizycznej pracy nie mamy ochoty wracać z powrotem w "cztery ściany". Ostatnie godziny dnia wykorzystujemy więc na odrobinę ruchu na powietrzu, udając w ciekawe zakamarki nieopodal trójmiasta... w każdym razie gdzieś z dala od cywilizacji.


Wycieczkę prowadzili:
Krzysztof Kochanowicz, Piotr Książek i Marek Puchalski [GR3miasto]

Mamy co chwilę nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie, czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego nie sposób się z nami nudzić. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas, to nic nie kosztuje! Zabierz więc rodzinę, znajomych, albo po prostu przyjedź by poznać nowe osoby.

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Organizujemy nie tylko wycieczki rowerowe. Przez cały rok kalendarzowy wybijamy się także na wędrówki piesze, marsze Nodric Walking, kajak. A w zależności od sezonu: różnego rodzaju sporty wodne, rolki, łyżwy, narty, snowboard. Jeśli zaś chcesz regularnie otrzymywać od nas wszelkie newsy, możesz napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi wydarzeniami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.comRelacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.