Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Wycieczka do śpiącego rycerza w Kielnie

Jedna z wycieczek rowerowych po pracy, organizowanych cyklicznie w środy przez Grupę Rowerową 3miasto
Jedna z wycieczek rowerowych po pracy, organizowanych cyklicznie w środy przez Grupę Rowerową 3miasto fot. Krzysztof Kochanowicz

Układając trasy naszych wycieczek staramy się by wiodły one z dala od cywilizacji i wszelakiego ruchu drogowego. Niekiedy, to trudne zadanie chociażby na fakt, że mieszkamy w dużym mieście. Jednak wokół naszej aglomeracji rozciągają się wspaniałe tereny pod rekreację, jak i różnorodne sporty. Kilkanaście kilometrów od zabudowań rozciągają się przepiękne łąki i lasy, a pomiędzy nimi mnóstwo jezior, ciekawych, niekiedy tajemniczych miejsc też nie brakuje więc wybór trasy, to tylko kwestia dobrego pomysłu.Główny cel naszej wycieczki:

Celem naszej wycieczki była leżąca nieopodal trójmiasta, nieco zapomniana w temacie turystyki wieś Kielno. Podróżni, pędzący gdzieś przed siebie, nie zwracają na nią specjalnej uwagi. Niech żałują, bo omijają jedno z najciekawszych miejsc tej części Kaszub.

Kielno istnieje od wieków, a ciekawostką wsi jest płyta nagrobna pewnego zasłużonego szlachcica, wmurowana w zewnętrzną ścianę kościoła pw Św. Wojciecha. Przedstawia ona śpiącego rycerza w zbroi , trzymającego miecz w prawej dłoni . W nogach umieszczony został herb rodowy w postaci gałązki dębu z dwoma żołędziami, zaś pod płytą zapis informujący, że szlachetny Kacper Uberfelt, urodzony w roku 1561, pan na Koleczkowie, zmarł 9 marca 1613 roku. To jeden z nielicznych tego typu zabytków na całym Pomorzu Gdańskim.

Statystyki wycieczki:

- Całkowity dystans: 58 km
- Łączny czas wycieczki: 4h30min
- Średnia prędkość: 13,5 km/h

Ślad GPS i mapa wycieczki

Rodzaj podłoża:

Przeważają drogi gruntowe i leśne dukty więc najlepiej wybrać się rowerem górskim.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz

Podsumowanie:

Pomimo że wycieczka była dość krótka, mamy nadzieję, że dostarczyła masę wrażeń, a piękne widoki pewnie na długo zostaną w pamięci tych, którzy tego dnia postanowili do nas dołączyć. Cieszy nas także fakt, że proponowane przez nas wypady cieszą całkiem sporym zainteresowaniem nawet, w środku tygodnia po pracy. Pomimo ruchu na powietrzu był czas na sielankę i pogaduchy, jak i inne przyjemności. Mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek na łonie otaczającej nas przyrody w pełni zregenerował Wasze siły, by móc kontynuować wszelkie obowiązki w kolejnych dniach tygodnia.

Dziękujemy wszystkim za wspólną wycieczkę i zapraszamy na kolejne nasze wypady !

Idea wycieczek rowerowych "po pracy":

W weekendy coraz częściej wypadają nam różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, dlatego postanowiliśmy część wycieczek rowerowych przenieść na środek tygodnia po pracy. Popołudniowe wypady mają charakter turystyczno-krajoznawczy, a w cieplejsze dni, pozwoliliśmy sobie także na leżenie plackiem na plaży i kąpiel. Po całym dniu siedzenia za biurkiem, bądź fizycznej pracy nie mamy ochoty wracać z powrotem w "cztery ściany". Ostatnie godziny dnia wykorzystujemy więc na odrobinę ruchu na powietrzu, udając w ciekawe zakamarki nieopodal trójmiasta... w każdym razie gdzieś z dala od cywilizacji.


Wycieczkę prowadzili:
Krzysztof Kochanowicz, Piotr Książek i Marek Puchalski [GR3miasto]

Mamy co chwilę nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie, czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego nie sposób się z nami nudzić. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas, to nic nie kosztuje! Zabierz więc rodzinę, znajomych, albo po prostu przyjedź by poznać nowe osoby.

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Organizujemy nie tylko wycieczki rowerowe. Przez cały rok kalendarzowy wybijamy się także na wędrówki piesze, marsze Nodric Walking, kajak. A w zależności od sezonu: różnego rodzaju sporty wodne, rolki, łyżwy, narty, snowboard. Jeśli zaś chcesz regularnie otrzymywać od nas wszelkie newsy, możesz napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi wydarzeniami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.comRelacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.