Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Relacja wideo z Garmin MTB Series


Zacięta sportowa rywalizacja, doskonała atmosfera i piękna pogoda, tak można opisać drugi etap Garmin MTB Series 2017, który odbył się w minioną niedzielę w Stężycy. Na starcie stanęło blisko 500 zawodniczek i zawodników, którzy ponownie ściągali się na dwóch dystansach: 26 km trasie Mini i dwa razy dłuższej trasie Maxi. Finał tegorocznego cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 8 października w Rumi.Cykl Garmin MTB Series pierwszy raz zagościł w malowniczej Stężycy na Kaszubach. Trasa w Stężycy różniła się od tej w Wejherowie i była zdecydowanie szybsza, a kolarze mieli do pokonania kilka ciekawych podjazdów i technicznych zjazdów.

Na początku rywalizacji na dystansie Maxi od reszty zawodników oderwała się dziesięcioosobowa grupa kolarzy, w której znaleźli się między innymi: Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Łukasz Derheld, Przemysław EbertowskiMichał Bogdziewicz. Na początku drugiej pętli grupę prowadził Przemysław Ebertowski, który nie był w stanie długo odpierać ataków. Na chwilę od reszty oderwał się też Bartosz Banach, jednak zeszłotygodniowy zwycięzca Łukasz Derheld z EDF Trek Gdynia przetrzymał napór pozostałych zawodników i mocno pojechał na ostatnich metrach, po raz kolejny zwyciężając w cyklu z czasem 01:49:45,43. Ponownie setne sekundy zadecydowały o obsadzie pozostałych miejsc na podium, jako drugi linię mety przekroczył Krzysztof Krzywy / Nexus Team z czasem 01:49:45,40. Trzecie miejsce zajął Michał Bogdziewicz / Apteka Gemini, 01:49:45,43.

- Trasa dzisiejszego etapu była bardzo szybka, zaczynała się od kilku wymagających podjazdów, tam stawka się rozciągnęła i pojawiały się pierwsze ataki. Na płaskich odcinkach każdy próbował się oderwać. Spodziewałem się, że wszystko będzie się rozgrywać bezpośrednio na finiszu. W Wejherowie udało się trochę szybciej odskoczyć, a tu zostawiłem siły na sam koniec. Bardzo pozytywne jest to, że podczas Garmin MTB Series 2017 mamy taką różnorodność tras - Rumia będzie ciężka, najbardziej wymagająca, w Stężycy trasa była prawie sprinterska, a Wejherowo to coś pomiędzy. Przed finałem cyklu nie ma co kalkulować, mam obok siebie bardzo mocnych rywali i trzeba po prostu jak najlepiej się przygotować i walczyć do końca - powiedział Łukasz Derheld, zwycięzca dystansu Maxi.
Wśród kobiet na dystansie Maxi triumfowała Aleksandra Zabrocka / MLKS Baszta Bytów, z czasem 02:04:01,83. Druga była Katarzyna Łysek z teamu ProCycling.pl, osiągając czas 02:05:42,38. Trzecie miejsce przypadło Ricie Malinkiewicz z CST MTB Team, z czasem 02:07:14,09.

Znakomity finisz zakończył rywalizację panów na dystansie Mini. Kolejny raz prawie jednocześnie na metę wjechali Arek PetkaPiotr Rzeszutek / obaj z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Tym razem triumfował Arek Petka z czasem 00:52:26,50, a tuż po nim był drugi Piotr Rzeszutek z czasem 00:52:26,89. Trzeci linię mety z czasem 00:52:56,65 przekroczył Jan Krukowski z MLKS Baszta Bytów.

W wyścigu pań na krótszym dystansie podczas zawodów w Stężycy, podobnie jak w Wejherowie triumfowała Weronika Lorkowska z Team Verge Polska, osiągając czas 01:01:12,92. Drugie miejsce na podium przypadło Katarzynie Kuczorskiej z VO2max MTB Team / z czasem 01:05:24,07. Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Marta Ziemer z GK STG, z czasem 01:06:33,29.

GALERIA ZDJĘĆ 1; fot. Piotr Naskrent / Maratomania.pl

GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

W najbliższą niedzielę finały cyklu Garmin MTB Series

Niezwykle ciekawie zapowiada się finałowa rywalizacja w Rumi. To zdecydowanie najtrudniejszy z etapów cyklu, a kolarze spotkają się na starcie już w najbliższą niedzielę 8 października. Wtedy to poznamy zwycięzców tegorocznej klasyfikacji generalnej.

>>>Zapisz się na edycję finałową, 8 października w Rumi:

Organizatorzy:

LABOSPORT Polska sp. z o.o.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Profil Facebook Garmin MTB Series

Zobacz nasze relacje z zeszłorocznego cyklu Garmin MTB Series:

>>> Relacja z Garmin MTB Series, Reda 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Wejherowo 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Rumia 2016 (finały)

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.