Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Relacja wideo z Garmin MTB Series


Zacięta sportowa rywalizacja, doskonała atmosfera i piękna pogoda, tak można opisać drugi etap Garmin MTB Series 2017, który odbył się w minioną niedzielę w Stężycy. Na starcie stanęło blisko 500 zawodniczek i zawodników, którzy ponownie ściągali się na dwóch dystansach: 26 km trasie Mini i dwa razy dłuższej trasie Maxi. Finał tegorocznego cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 8 października w Rumi.Cykl Garmin MTB Series pierwszy raz zagościł w malowniczej Stężycy na Kaszubach. Trasa w Stężycy różniła się od tej w Wejherowie i była zdecydowanie szybsza, a kolarze mieli do pokonania kilka ciekawych podjazdów i technicznych zjazdów.

Na początku rywalizacji na dystansie Maxi od reszty zawodników oderwała się dziesięcioosobowa grupa kolarzy, w której znaleźli się między innymi: Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Łukasz Derheld, Przemysław EbertowskiMichał Bogdziewicz. Na początku drugiej pętli grupę prowadził Przemysław Ebertowski, który nie był w stanie długo odpierać ataków. Na chwilę od reszty oderwał się też Bartosz Banach, jednak zeszłotygodniowy zwycięzca Łukasz Derheld z EDF Trek Gdynia przetrzymał napór pozostałych zawodników i mocno pojechał na ostatnich metrach, po raz kolejny zwyciężając w cyklu z czasem 01:49:45,43. Ponownie setne sekundy zadecydowały o obsadzie pozostałych miejsc na podium, jako drugi linię mety przekroczył Krzysztof Krzywy / Nexus Team z czasem 01:49:45,40. Trzecie miejsce zajął Michał Bogdziewicz / Apteka Gemini, 01:49:45,43.

- Trasa dzisiejszego etapu była bardzo szybka, zaczynała się od kilku wymagających podjazdów, tam stawka się rozciągnęła i pojawiały się pierwsze ataki. Na płaskich odcinkach każdy próbował się oderwać. Spodziewałem się, że wszystko będzie się rozgrywać bezpośrednio na finiszu. W Wejherowie udało się trochę szybciej odskoczyć, a tu zostawiłem siły na sam koniec. Bardzo pozytywne jest to, że podczas Garmin MTB Series 2017 mamy taką różnorodność tras - Rumia będzie ciężka, najbardziej wymagająca, w Stężycy trasa była prawie sprinterska, a Wejherowo to coś pomiędzy. Przed finałem cyklu nie ma co kalkulować, mam obok siebie bardzo mocnych rywali i trzeba po prostu jak najlepiej się przygotować i walczyć do końca - powiedział Łukasz Derheld, zwycięzca dystansu Maxi.
Wśród kobiet na dystansie Maxi triumfowała Aleksandra Zabrocka / MLKS Baszta Bytów, z czasem 02:04:01,83. Druga była Katarzyna Łysek z teamu ProCycling.pl, osiągając czas 02:05:42,38. Trzecie miejsce przypadło Ricie Malinkiewicz z CST MTB Team, z czasem 02:07:14,09.

Znakomity finisz zakończył rywalizację panów na dystansie Mini. Kolejny raz prawie jednocześnie na metę wjechali Arek PetkaPiotr Rzeszutek / obaj z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Tym razem triumfował Arek Petka z czasem 00:52:26,50, a tuż po nim był drugi Piotr Rzeszutek z czasem 00:52:26,89. Trzeci linię mety z czasem 00:52:56,65 przekroczył Jan Krukowski z MLKS Baszta Bytów.

W wyścigu pań na krótszym dystansie podczas zawodów w Stężycy, podobnie jak w Wejherowie triumfowała Weronika Lorkowska z Team Verge Polska, osiągając czas 01:01:12,92. Drugie miejsce na podium przypadło Katarzynie Kuczorskiej z VO2max MTB Team / z czasem 01:05:24,07. Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Marta Ziemer z GK STG, z czasem 01:06:33,29.

GALERIA ZDJĘĆ 1; fot. Piotr Naskrent / Maratomania.pl

GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl

W najbliższą niedzielę finały cyklu Garmin MTB Series

Niezwykle ciekawie zapowiada się finałowa rywalizacja w Rumi. To zdecydowanie najtrudniejszy z etapów cyklu, a kolarze spotkają się na starcie już w najbliższą niedzielę 8 października. Wtedy to poznamy zwycięzców tegorocznej klasyfikacji generalnej.

>>>Zapisz się na edycję finałową, 8 października w Rumi:

Organizatorzy:

LABOSPORT Polska sp. z o.o.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Profil Facebook Garmin MTB Series

Zobacz nasze relacje z zeszłorocznego cyklu Garmin MTB Series:

>>> Relacja z Garmin MTB Series, Reda 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Wejherowo 2016
>>> Relacja z Garmin MTB Series, Rumia 2016 (finały)

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.