Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Piknik po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2011

Po XV Wielkim Przejeździe Rowerowym udaliśmy się na Rowerowy Piknik do Adventure Park w Gdyni Kolibkach.
Po XV Wielkim Przejeździe Rowerowym udaliśmy się na Rowerowy Piknik do Adventure Park w Gdyni Kolibkach. fot. Krzysztof Kochanowicz

Jak co roku, po Wielkim Przejeździe Rowerowym zorganizowaliśmy imprezę kontynuacyjną, czyli Rowerowy Piknik. Wprawdzie nie miała ona tak wielkiego rozmachu, jak WPR2011, jednak w kameralnym, ponad 130-osobowym gronie też było sympatycznie. Dzięki sponsorom nasza biesiada odbyła się na terenie Adventure Park w Gdyni Kolibkach, gdzie do późnego popołudnia integrowaliśmy się przy ognisku.Tak jak przed laty, tak i w tym roku wspólnie z przyjaciółmi oraz sympatykami naszych grup rowerowych zagłębiliśmy się w tłumie ponad 6 tys. uczestników Wielkiego Przejazdu Rowerowego, podążając z Gdańska Głównego do Oliwy, gdzie na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyły się debaty na temat rozwoju dróg rowerowych w naszej aglomeracji, jak i zwiększenia na nich bezpieczeństwa. Imprezę wypełniały również różnego rodzaju konkursy i pokazy. Nas najbardziej zainteresowała rozgrywka w coraz modniejszą dyscyplinę, jaką jest Bike Polo .

Przy tak pięknej pogodzie nie sposób jednak było wysiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. O godzinie 14.30, jak zapowiadaliśmy wcześniej, udaliśmy się pod główne wejście akademii, by wyruszyć w gronie naszych przyjaciół, sympatyków i wszystkich innych zainteresowanych w kierunku parku przygodowego do Gdyni, gdzie dzięki sponsorom: Sklepowi Rowerowemu Cyklo oraz Adventure Park Kolibki, mogliśmy kontynuować naszą integrację, biesiadując do późnego popołudnia przy świetnie zorganizowanym ognisku.

Piknik Rowerowy, zorganizowany przez Grupę Rowerową 3miasto i Gdańską Ekipę Rowerową, przyciągnął w tym roku 136 uczestników.
Piknik Rowerowy, zorganizowany przez Grupę Rowerową 3miasto i Gdańską Ekipę Rowerową, przyciągnął w tym roku 136 uczestników. fot. Krzysztof Kochanowicz


Żeby kiełbaska i zakąski lepiej smakowały, uczestnicy naszej biesiady mieli do pokonania ponad 15 km trasę przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. W miarę dogodny dojazd przygotowaliśmy wspólnie już znacznie wcześniej, jednak nie udało nam się "wyczarować magicznego tunelu", którym, niczym po płaskim jak stół terenie, dotarlibyśmy na miejsce bez kropli potu na czole ;) ... Oczywiście, można było pojechać ścieżkami rowerowymi przez Sopot i Gdynię, ale póki ich stan wygląda, jak wygląda, nas na nich raczej nie spotkacie. Zdecydowanie wolimy trasy leśne, z dala od jakiegokolwiek ruchu samochodowego czy bezmyślnych, często bardzo niebezpiecznych krzyżówek.

Jak każdy wie, naszą trójmiejską aglomerację opasają piękne wzgórza morenowe, których pokonanie nieraz wiąże się z zejściem z roweru. Jednak co to za rowerzysta, który nigdy nie niósł swego rumaka na plecach? Na szczęście momentów takich nie było praktycznie wcale, większość trasy wiodła raczej spokojniejszymi odcinkami różnych tras rowerowych, dzięki czemu udało nam się w miarę sprawnie dotrzeć na miejsce.

Od godz. 16.15 prawie do zachodu słońca biesiadowaliśmy przy wspólnym ognisku. Podczas trwania pikniku dodatkową atrakcją dla uczestników był pokaz mrożących krew w żyłach skoków rowerowych w ramach rozgrywających się na torze przeszkód zawodów pt."Kolibki Slopestyle Jam 3". Na zakończenie, wśród najwytrwalszych uczestników naszego pikniku, sponsor: Sklep i Serwis Rowerowy Cyklo w Gdyni, wyłonił 10 osób, które otrzymały rowerowe upominki. Łączna pula nagród sięgała 1500 zł.

Na zakończenie pikniku Sklep Rowerowy Cyklo w Gdyni wśród wszystkich uczestników wylosował nagrody rowerowe.
Na zakończenie pikniku Sklep Rowerowy Cyklo w Gdyni wśród wszystkich uczestników wylosował nagrody rowerowe. fot. Krzysztof Kochanowicz


Podsumowanie:
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie, a w przyszłości niejednokrotnie spotkamy się na wyjazdach turystycznych, organizowanych przez nasze grupy, na które serdecznie Was zapraszamy. Dziękujemy również naszym sponsorom, dzięki którym zorganizowany piknik był naprawdę na wysokim poziomie.


Organizatorzy Pikniku Rowerowego po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2011:
- Grupa Rowerowa 3miasto , mail: gr3miasto@gmail.com
- Gdańska Ekipa Rowerowa , mail: rajdyger@gmail.com

Sponsorzy:

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (56)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.