Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Piknik po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2010

fot. Iwonka [Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa]

W tym roku, pomimo nienajlepszych prognoz pogoda była taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Chcieliśmy by było pięknie i tak faktycznie było! Tuż po Wielkim Przejeździe Rowerowym zebraliśmy się niczym jedna rodzina i wspólnymi siłami zorganizowaliśmy tradycyjny piknik nad Jeziorem Wysockim. Wokół ogniska zasiadło ponad 120 rowerzystów, którzy do późnych godzin popołudniowych rozkoszowali się różnymi przysmakami, których sponsorem było Centrum Edukacji i Biznesu - ŻAK.Historia Wielkich Pikników Rowerowych:
Pomysł w zorganizowaniu pierwszego pikniku rowerowego na większą skalę narodził się kilka lat temu. Jego inicjatorami była Grupa Rowerowa 3miasto. Kiedy grupa działała na pełnych obrotach, pikniki takie odbywały się zwykle na rozpoczęcie i zakończenie sezonu rowerowego, a niekiedy również podczas wycieczek letnich poza miasto (zwane Totalnymi Lajtami).

Obecnie jednak w Trójmieście namnożyło się i grup i innych inicjatyw rowerowych, że nieraz trudno jest nadążyć za wszystkimi imprezami czy rajdami, które są przez nie organizowane,ale to i dobrze, jest w czym wybierać.

Większe imprezy, pikniki na rozpoczęcie sezonu rowerowego i jego zakończenie staramy się organizować wspólnie, często zapraszając do współpracy inne rowerowe środowiska jak sklepy czy serwisy. By wszystko miało ręce i nogi: jedni skupiają się na prowadzeniu peletonu by sprawnie i bezboleśnie przedostać się przez miasto, inni na całej otoczce, jak przygotowanie ulotek czy znalezieniu sponsora, co by uczestnicy pikniku nie siedzieli przy ognisku o pustych żołądkach, patrząc jedynie w ogień.

Co roku przy tak licznych przejazdach dzięki firmieRadicom, zaopatrzeni jesteśmy w krótkofalówki, które w znacznym stopniu ułatwiają komunikację na początku i końcu prowadzonego peletonu.

fot. Iwonka [Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa]


Wspólne pikniki rowerowe z poprzednich lat:
1) Piknik po Wielkim Przejeździe Rowerowym w 2008 roku
2) Piknik po Wielkim Przejeździe Rowerowym w 2009 roku
3) Piknik podsumowujący jeden z sezonów rowerowych

Jak wyglądał nasz wspólny piknik tym roku?
Z pewnością zabrakło wielu ludzi, wielu spośród Grupy Rowerowej 3miasto, co mnie osobiście bardzo boli. Niektórzy z powodów osobistych, inni rodzinnych, po prostu nie dali rady być. Byli za to duchem i teraz jedynie mogą popodziwiać zdjęcia i cierpliwie czekać do następnego razu ;)

Tradycyjnie zbiórka wszystkich uczestników została zaplanowana przed jednym z wydziałów Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, a po odliczeniu uczestników podzieleni na odpowiednie grupki wszyscy ruszyli za osobami prowadzącymi peleton w kierunku Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz jeziora Wysockiego znajdującego się na rogatkach Gdańska.

Niestety jak to bywa z wydostaniem się z miasta, trzeba pokonać wzgórza morenowe. Pomimo znajomości wielu tras i szlaków nie ma takiej, która by była bez wzniesień, dlatego też tym razem wybraliśmy jeden z najłatwiejszych wariantów kierując się przez Dolinę Ewy do Owczarni, a stamtąd nad samo jezioro.

fot. Ania Jackiewicz [CNiB]


Oczywiście troszkę trwało, zanim zgromadziliśmy się wszyscy razem u góry. Zarówno prowadzący peleton jak i  zamykający grupę mieli nie lada zadanie. Upilnowanie tak zróżnicowanej liczby uczestników to naprawdę niezły wyczyn! Wśród nas były zarówno dzieci (dzielnie popychane pod górkę przez swoich fantastycznych Rodziców), jak i osoby starsze, do tego sporo młodzieży i ogromna grupa rowerowych przecinaków, którzy na co dzień mkną pod górkę, jakby do ich kasków doczepione były skrzydła.

Kiedy w końcu wszystkim udało dotrzeć się nad jezioro chłopcy udali się do lasu po drewno na ognisko i po kijki dla dam opalających się na brzegu. Niemalże w tym samym czasie na miejsce dotarł Michał Mizera, zwany Mxerem, który przywiózł zrobione dzień wcześniej wraz z Krzyśkiem, liderem GR3miasto zakupy, wśród których oprócz przysmaków na ognisko w postaci pysznych kiełbasek nie zabrakło różnego rodzaju sosów oraz napojów. I żeby nie było, bez procentów!

A kiedy biesiadowanie dobiegło końca, pozbieraliśmy śmieci, których troszkę się nam nagromadziło, pożegnaliśmy się wszyscy i w mniejszych już grupkach ruszyliśmy w kierunku swoich domostw. Do następnego! :)Serdeczne podziękowania dla - Centrum Edukacji i Biznesu Żak , które było sponsorem wszystkich przysmaków na ognisku.

Pragnę w tym miejscu podziękować: Redakcji RwM, całemu środowisku rowerzystów niezrzeszonych z trójmiejskimi grupami rowerowymi oraz Trójmiejskiej Inicjatywie Rowerowej, która również spisała się na medal!

Mapka
Mapka

Organizatorzy pikniku po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2010:
- Redakcja Portalu RWM
- Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa
- Grupa Rowerowa 3miasto

Relacja pochodzi ze strony Grupa Rowerowej 3miasto.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (46)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.