Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Piknik po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2009

Pokonujemy Trójmiejski PK by przedostać się do gdańskiej Osowy, nad jezioro Wysockie
Pokonujemy Trójmiejski PK by przedostać się do gdańskiej Osowy, nad jezioro Wysockie RWM

Mniejsza frekwencja podczas przejazdu sprawiła, że i na nasze zaproszenie nie odpowiedziało tak wiele osób, jak zakładaliśmy. Ale nikt nie narzekał - ilość chętnych na kiełbaskę mniejsza, co proporcjonalnie zwiększa ilość kiełbasek na chętnych. Proste, prawda?Jednak na jedzonko należy sobie zasłużyć. Po zbiórce przed budynkiem PiA Uniwersytetu Gdańskiego, odliczyliśmy grzecznie prawie do 70-dziesięciu i wyruszyliśmy w drogę. Najpierw ulicą, w kierunku Abrahama, aby tamtędy przedostać się na szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Wybraliśmy szlak dość trudny, aby zmęczyć się mogli na nim Ci, którzy na piknik nie wybrali się najnowszymi modelami rowerów MTB, a swoimi dwukołowymi przyjaciółmi na co dzień przemieszczają się raczej po mieście, nie pokonując wielokilometrowych dystansów. Ale znalazła się grupka zapaleńców, która postanowiła na piknik pojechać szlakiem żółtym - dla straceńców, którzy kochają kąpiele błotne ;) Cóż, cykloza to jednak groźna choroba.

W naszych lasach jest sporo ciekawych ścieżek pod kątem wycieczek rowerowych, a wśród nich zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe, o czym przekonali się uczestnicy naszego wypadu.
W naszych lasach jest sporo ciekawych ścieżek pod kątem wycieczek rowerowych, a wśród nich zarówno rekreacyjne jak i wyczynowe, o czym przekonali się uczestnicy naszego wypadu. RWM


Pierwszy podjazd dał do wiwatu większości z nas. Troszkę trwało, zanim zgromadziliśmy się wszyscy razem u góry. Tym razem najważniejsze było jednak, że na piknik chcemy dotrzeć RAZEM. Zamykający grupę miał przed sobą nie lada zadnie. Upilnowanie tak zróżnicowanego stadka to naprawdę był wyczyn. Wśród nas były zarówno dzieciaki (dzielnie popychane pod górkę przez swoich fantastycznych Tatusiów), jak i osoby starsze (niektórzy nawet po poważnych operacjach), do tego sporo młodzieży i ogromna grupa rowerowych przecinaków, którzy na co dzień mkną pod górkę, jakby do ich kasków doczepione były skrzydła.

Walcząc z klasycznym, choć tym razem wyjątkowo silnym wiatrem, pokonując kolejne wzniesienia i spore porcje błota na trasie, dotarliśmy w końcu do upragnionego... sklepu :)

Po uzupełnieniu zapasów o niezbędne elementy jedzeniowo - rozrywkowe, udaliśmy się w kierunku celu naszej wyprawy. Jezioro Wysockie na Osowej pięknie migotało do nas swą taflą na powitanie. Kiedy zjechaliśmy nad jego brzeg, chłopcy udali się do lasu po drewno na ognisko i po kijki dla dam opalających się na brzegu. A dziewczyny zajęły się rozpakowaniem prowiantu zakupionego w mijanym po drodze sklepie.

Ci co chcięli dojechali, ostatnie metry przed wspólnym biesiadowaniem na szczęście były już z górki
Ci co chcięli dojechali, ostatnie metry przed wspólnym biesiadowaniem na szczęście były już z górki RWM


Kiedy ognisko nabrało już swoich kształtów i jakimś cudem zaczęło płonąć, nad jeziorko dotarły również prawie 30 kilogramów przepysznych kiełbasek ufundowanych nam przez Portal Regionalny Trojmiasto.pl. Kiełbaski nad jeziorko dowiozła Justysia, za co również należą się Jej od nas podziękowania.

Żeby nasycić burczące już z głodu brzuszki, chłopcy, widząc przy ognisku dziki tłum, żądny pieczonej kiełbaski, wsuwali ją na surowo -tylko z chlebkiem i musztardą. Nie był to może ciepły posiłek, ale na pewno pozwolił na chwilkę zapomnieć o ssaniu w żołądku.

A kiedy biesiadowanie dobiegło końca, pozbieraliśmy śmieci, których troszkę się nam nagromadziło, pożegnaliśmy się wszyscy i w mniejszych już grupkach ruszyliśmy w kierunku swoich domostw. Do następnego! :)

Organizatorzy pikniku po Wielkim Przejeździe Rowerowym 2009
- Grupa Rowerowa Trójmiasto
- Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa
- Trójmiejski Portal Turystyki RWM

Relacja pochodzi z Portalu RWM gdzie w dziale relacji znajdziecie również tony zdjęć z Wielkiego Przejazdu Rowerowego oraz jego kontynuacji, czyli Pikniku.

A tak bawiliśmy się podczas pikniku w zeszłym roku.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.