Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Piknik nad Jeziorem Otomińskim

Wokół Trójmiasta sporo jest ciekawych jezior i miejsc na piknik. Nie szukając zbytnio niczego odległego, po prostu wybraliśmy się nad znane wszystkim Jezioro Otomińskie. Pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi stąd na zbiórce pojawiło się sporo uczestników.Wrażenia i trasa:

Ruszyliśmy bez zbędnej zwłoki w kierunku obwodnicy, wybierając szeroką i wygodną drogę leśną prowadzącą z Gdańska Oliwy do Matemblewa. Nawierzchnia trasy prowadzącej przez Dolinę Radości w większości pokryta jest asfaltem. Prowadzi ona pięknymi zakątkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który o tej porze roku jest zielony, pachnący i wypełniony śpiewem ptaków. Pierwszą część trasy stanowił niezbyt stromy, ale dość długi podjazd. Na szczęście wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą kondycją i siłą mięśni przez co udało nam się wjechać na szczyt bez większych problemów. Na krótko wróciliśmy do cywilizacji, głównie by uzupełnić zapasy i przejechać na drugą stronę Obwodnicy Trójmiasta.

Z asfaltu skręciliśmy w prawo na oznakowany czarnym kolorem szlak pieszy Wzgórz Szymbarskich, który malowniczymi leśnymi ścieżkami prowadzi wprost nad jezioro. W miejscu największej plaży było dość tłoczno i gwarno, postanowiliśmy więc udać się na znany nam z wcześniejszych wycieczek cypelek, który gwarantował mniejsze zaludnienie i możliwość odpoczynku. To zaledwie kilka kilometrów drogą wzdłuż jeziora ale warto było podjechać i zmienić miejsce biwakowania. Na prawie pustej polance na cypelku rozbiliśmy się obozem, korzystając z ciepłych promieni słonecznych i przepastnych sakw rowerowych. Zrobiliśmy sobie prawdziwy piknik, były owoce i smakołyki.

Po odpoczynku i leżakowaniu na trawce zebraliśmy się w drogę powrotną do Gdańska. Leśnymi ścieżkami dotarliśmy w towarzystwie zielonego szlaku pieszego - Skarszewskiego dotarliśmy do Obwodnicy, a następnie ulicy Kartuskiej. Tutaj część mieszkańców Śródmieścia oraz południowych dzielnic Gdańska odłączyła się, aby drogę do domu skrócić. Pozostała część wróciła na ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie bardzo ciekawym i dość wymagającym niebieskim szlakiem od Doliny Strzyży udaliśmy się do Oliwy.

Podziękowania:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w naszej wycieczce! Gratulujemy tym, dla których była to pierwsza taka długa wyprawa i zapraszamy serdecznie na kolejne nasze wypady.

Mapa trasy naszej wycieczki:

Kliknij i powiększ mapę
Kliknij i powiększ mapę opr. Krzysztof Kochanowicz


Trasa wycieczki opracowana na podstawie mapy Wyd. Eko-Kapio.pl

Prowadzący wycieczkę: Tomasz Kmieć, Jarek Trąbka [GR3miasto]

Pokonane przez nas odcinki szlaków, które zrealizowaliśmy:

1. pieszy Szlak Wzgórz Szymbarskich zrealizowany rowerem oraz pieszo
2. pieszy Szlak Skarszewski zrealizowany rowerem oraz pieszo
3. pieszy Szlak Kartuski zrealizowany rowerem oraz pieszo

Relacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową lub wpisując się na listę sympatyków. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany co organizujemy, napisz do nas e-mail: gr3miasto@gmail.com
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.