Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Piknik na polanie w Gołębiewie

Najmłodszy uczestnik naszej wycieczki ma swoje pięć minut, a wszyscy grzecznie za nim
Najmłodszy uczestnik naszej wycieczki ma swoje pięć minut, a wszyscy grzecznie za nim fot. Krzysztof Kochanowicz

W niedzielę 10 października na polanie nieopodal Leśniczówki Gołębiewo zapłonęło ognisko, na które przybyli członkowie trójmiejskich grup turystycznych by podsumować sezon letni. Korzystając z zaproszenia oraz pięknej pogody zorganizowaliśmy więc kolejną krótką przejażdżkę rowerową. Nie przemęczając się pojechaliśmy przez deptak nadmorski, a następnie w górę do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie już od południa trwała zaplanowana biesiada.Zaplanowana przez naszą grupę trasa tegorocznej wycieczki podsumowującej letni sezon rowerowy wiodła głównie przez naszą aglomerację. Jako, że nie planowaliśmy wypadów za miasto, a jedynie spacer trójmiejskimi trasami rowerowymi, wycieczkę zaplanowaliśmy tak, by połowa trasy wiodła nad morzem, a połowa lasem.

Zwartą kameralną grupką ruszyliśmy zatem drogą rowerową wzdłuż al. Gen. Józefa Hallera do Brzeźna, a stamtąd trasą nadmorską do Sopotu. Za Parkiem Północnym wspięliśmy się na jeden z klifów by udać się w przez Rezerwat Potoku Swelini w kierunku ul. Armii Krajowej, która wiedzie wzdłuż granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. By sprawnie dostać się na miejsce pojechaliśmy po prostu słynną wśród rowerzystów trasą biegnącą w górę ul. Reja do Leśniczówki Gołębiewo, gdzie dołączyliśmy do grona przyjaciół biesiadując przy ognisku.

Przy tej okazji w imieniu GR3miasto pragnę serdecznie podziękować
Woytkowi Trójmiejskiej Inicjatywy Rowerowej, który skrzyknął trójmiejskie grupy rowerowe.


"Piknik na polanie w Gołębiewie" był ostatnim wypadem podsumowującym letnie harce i sielankowe wypady. Zaczęła się jesień a wraz z nią świetna pora na jedno lub dwu dniowe wycieczki turystyczne, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Złota polska jesień to idealny okres na dłuższe wycieczki poza miasto; mamy nadzieję, że do nas dołaczycie?
Złota polska jesień to idealny okres na dłuższe wycieczki poza miasto; mamy nadzieję, że do nas dołaczycie? fot. Krzysztof Kochanowicz


Zatem nie czekaj do następnego lata, zabierz się z nami jeszcze tej jesieni !

Relacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową lub wpisując się na listę sympatyków. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany co organizujemy, napisz do nas e-mail: gr3miasto@gmail.com

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (25)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.