Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Harcowaliśmy nocą po lesie z mapą


W 24. edycji Marszów na Orientację pt. Harce Prezesa do wyboru uczestnicy mieli aż dziesięć tras o różnej długości i trudności. Dzień przed harcowaniem w Lasach Otomińskich jak na zamówienie pojawił się śnieg. Zimowa aura towarzyszyła uczestnikom przez całą imprezę.Zespół Organizacyjny zaczął pracę już dzień wcześniej od rozstawienia około 200 punktów kontrolnych w lasach wokół Otomina. Po zeszłorocznym sukcesie impreza wróciła do bazy w Kiełpinie Górnym w Gdańsku, a zabawa na tereny Nadleśnictwa Kolbudy.

Harce Prezesa to przez ponad 20 lat historii impreza typowo gdańska - organizatorzy to stali bywalcy wielu tutejszych imprez na orientację i dobrzy znajomi większości uczestników. Co roku imprezę organizują klubowicze Klubów Neptun i Harpagan. Tytułowy Harcujący Prezes co roku buduje trasy w lasach wokół Gdańska. Warto wspomnieć, że Harce Prezesa to Impreza wyjątkowa - wszyscy uczestnicy mają okazję startować z bardzo dokładną, kolorową mapą do biegu na orientację, która pozwala z jednej strony ciekawiej zbudować trasy, z drugiej - przyjemniej odnajdywać punkty kontrolne. Liczne punkty stowarzyszone to z kolei dobra okazja do sprawdzenia swojej dokładności w trudnej sztuce nawigacji w terenie.

Start tras odbywał się interwałowo od godz. 19 - każdy zespół w swojej minucie startowej otrzymywał mapy. Do nocnych dystansów TP10, TP10 dogtrekking, TP15, TP20 i TP30 dołączyły w tym roku: krótka trasa rodzinna TP5 z metą na ognisku oraz TP10 łatwa, przygotowana dla początkujących uczestników, chcących spróbować nawigacji po zmroku.

Trasy na Harcach Prezesa to dużo punktów kontrolnych do zdobycia, z jeszcze większą liczbą punktów stowarzyszonych. Dystanse liczone są w liniach prostych, więc każda nawigacyjna pomyłka to dodatkowe kilometry w nogach uczestników. Na trasach nocnych przygotowane było ognisko, gdzie każdy mógł skorzystać z godzinnego stop-czasu i zrelaksować się, popijając gorącą herbatę z malinami i biesiadując. Na ognisku nie zabrakło również Prezesa, który co bardziej dociekliwym zdradzał plany Klubu Harpagan na nadchodzący rok.

Noc w bazie imprezy mijała spokojnie - co jakiś czas pojawiali się zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy. Każdy po przybyciu na metę dzielił się przygodami z trasy i z niecierpliwością czekał na swój wynik. Dodatkowo na Harcach pojawił się element edukacyjny - dociekliwi mogli chłonąć wiedzę z zakresu ekologii dzięki informacjom zdobytym na stoisku Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

24. edycja Harców Prezesa odbyła się zimowej scenerii
24. edycja Harców Prezesa odbyła się zimowej scenerii fot. Krzysztof Kochanowicz / Trojmiasto.pl


Walka o zwycięstwo była zawzięta, część zespołów nie dała się nabrać na pułapki budowniczego. Poniżej przedstawiamy pierwsze miejsca poszczególnych tras według wyników wstępnych:

Kategoria TD:
-2 zespoły w składzie: Maciej, Hanna, Marcin Gleich oraz Martyna i Michał Burak - 550 PK

Kategoria TM:
-Zespół w składzie: Piotr Kozubek, Dawid Hajduk, Adam Klimek oraz Marcin Mroczkowski - 483 PK

Kategoria TZ:
-Krzysztof Kula i Jakub Kaczyński - 24 PK

Kategoria TP10:
-Igor Juckiewicz i Izabela Jurgiewicz - 0 PK

Kategoria TP10 dog:
-Krzysztof Łapuć - 0 PK

Kategoria TP10 łatwa:
-2 zespoły w składzie: Jarosław, Mikołaj, Mieszko Jaworscy oraz Katarzyna Koczwara i Marcin Sajdak - 25 PK

Kategoria TP15:
-Wojciech Bieliński i Karolina Drożdżał - 25 PK

Kategoria TP20:
-Michał Frozyna, Łukasz Krefft, Marcin Frozyna - 0 PKO godzinie 10 sobotę uczestnicy wzięli udział w uroczystym zakończeniu, podczas którego Prezes wręczył puchary i oficjalne pochwały dla najlepszych. Następnie odbyło się losowanie nagród - tradycyjnie każdy obecny zdobył cenną nagrodę. Niektórym poszczęściło się w powtórnym losowaniu i mogą cieszyć się dwiema nagrodami.

W przyszłym roku organizatorzy zapraszają na jubileuszową, 25. edycję Harców Prezesa. Szczegóły i kalendarz imprez na stronie Pomorskiego Klubu Orientacji Harpagan

Zobacz naszą wideo relację z zeszłego roku:


Organizator:

Pomorski Klub Orientacji Harpagan
ul. Ogarna 72, 80-826 Gdańsk,
tel. +48 503-332-717,
e-mail: biuro@harpagan.pl
MnO Harce Prezesa
Facebook: Harce Prezesa

Zaczynasz swoją przygodę z mapą i kompasem?

>>>Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Opinie (18) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.