Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Dookoła jezior trójmiejskich (wypadzik we dwoje)

Z nad Jeziora Otomińskiego pojechaliśmy lewym brzegiem w stronę Straszyna. Przy Elektrowni Wodnej zjechaliśmy w prawo, przejechaliśmy przez kładkę i w ten sposób przedostaliśmy się na drugi brzeg jeziora Goszyńskiego. Jadąc polną drogą wzdłuż dawnej linii kolejowej, biegnącej wzdłuż lewego brzegu jeziora z łatwością można znaleźć parę ciekawych miejsc na piknik, czy plażowanie. Całkiem przyzwoite, czyste kąpielisko z łagodnym brzegiem znajduje się przy końcu jeziora. Jedyna rzecz, do której można byłoby się przyczepić, to brak ratownika :-).

Trzymając się cały czas tej malowniczej polnej drogi dojechaliśmy do wsi Pręgowo, a następnie do Kolbud. W Kolbudach nad Jeziorem Łąkim znajduje się dość ładna plaża, a obok niej wypożyczalnia sprzętu wodnego. Z pewnością można powiedzieć, że woda w tym jeziorze jest o wiele czystsza niż nad Jeziorem Otomińskim.

Lecz najbardziej usatysfakcjonowało nas Jezioro Łapińskie, które znajduje się nieco wyżej od Kolbud. Jadąc drogą na Łapino wzdłuż Jaru Rzeki Reknicy, który godny jest uwagi, należy odbić w kaflową drogę do jednego z trzech ośrodków wypoczynkowych. My wybraliśmy Ośrodek "Relax", przy którym znajduje się bardzo ładne, czyste kąpielisko z łagodnym i czystym dnem. Dookoła jest pomost, a tuż przy nim mała polana, na której można wypocząć zarówno wygrzewając się na słońcu jak i drzemiąc w cieniu. Z drugiej strony z kolei znajduje się boisko do piłki siatkowej i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wstęp na teren ośrodka jest gratis.

By dotrzeć z powrotem do Gdańska, nie było żadnego problemu, gdyż znad Jeziora Łapińskiego prowadzi czarny szlak, aż do Jeziora Otomińskiego wystarczyło więc tylko uważnie śledzić oznaczenia. Czarny szlak jest bardzo malowniczy, prowadzi praktycznie cały czas jak nie wzdłuż jezior, to drogami leśnymi. Dość godnym uwagi miejscem, w którym można zrobić przerwę jest drewniana kładka nad rzeką Radunią.

Informacje dodatkowe:

- Z Gdańska Głównego do Jeziora Otomińskiego jest ok. 14 km
- Z Jeziora Otomińskiego, czarnym szlakiem nad Jezioro Łapińskie ok.10 km (+ 2 km do Ośrodka Wypoczynkowego)
-Trasa z Gdańska, łącząca jeziora: Otomińskie, Goszyńskie, Łąkie, Łapińskie ok. 70 km, w sam raz na weekendowy wypad we dwoje.

Relacja pochodzi ze strony Grupy Rowerowej 3miasto

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową lub wpisując się na listę sympatyków. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany co organizujemy, napisz do nas e-mail: gr3miasto@gmail.com

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.