Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
stat

Ciekawe ścieżki lasów nadmorskich

Lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego znane są nam nie od dziś. Odwiedzaliśmy je średnio kilka razy w roku zarówno w celach wypoczynkowych jak i turystycznych przemierzając lokalne szlaki - to na rowerach, to pieszo. Tym razem nasz wypad skupił się na leśnych, miejscami dość wąskich i wymagających ścieżkach, które potocznie zwane są "singlami". Nikt z uczestników zapewne nie przypuszczałby, że ten nadmorski rejon może przynieść tak wiele mocnych wrażeń i to na tak krótkiej trasie. A po mocnym kręceniu zasiedliśmy do stołu kosztując przepyszną rybkę w naszym ulubionym Barze Barakuda.-Podobną trasę pokonaliśmy także po lasach Wyspy Sobieszewskiej.

Parametry trasy

  • Region woj. pomorskie
  • Długość trasy 38 km
  • Poziom trudności średni
Trasy rowerowe


Do Stilo, gdzie zaplanowany był półmetek naszej trasy zmierzyliśmy dość wymagające, leśne dukty. Miejscami spotykaliśmy wiele naturalnych przeszkód w postaci grząskiego piachu oraz wystających korzeni drzew. Jazda wymagała od nas przede wszystkim uwagi oraz dobrych umiejętności w koordynacji ruchowej. Niełatwe były także krótkie, a zarazem strome podjazdy oraz zjazdy. Najwyższym wzniesieniem, które zaliczyliśmy na trasie była jedna z piaskowych wzniesień Wydm Lubiatowskich, mierząca ok. 20 m n.p.m.

Droga powrotna była znacznie bardziej urozmaicona. Początkowo przez kilka kilometrów podążaliśmy polną drogą wzdłuż kanału i rzeki Chełst. Następnie ponownie zagłębiliśmy się w lasach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i lokalnych szlakach. Z powrotem do celu towarzyszył nam oznakowany kolorem zielonym - lokalny szlak rowerowy łączący Osieki Lęborskie z Białogórą.

Nasza pętla liczyła raptem 26,5 km, ale w średnim tempie 10-15 km/h potrafiła nieźle wymęczyć. Pomimo dwóch kilkuminutowych przerw, nie wszystkim udało się dotrwać do końca naszego wypadu, co świadczy o tym, że kilometr kilometrowi jest nierówny!

Kliknij na mapę i prześledź naszą trasę mat. Open Street Map / Traseo.pl


Parametry przebytej trasy / ślad GPS:

-Początek i koniec trasy: Białogóra
-Dystans: 38 km
-Czas przejazdu z przerwami: 4,5 godziny
-Podłoże: leśne dukty / miejscami piach
-Suma przewyższeń: 290 m
-Poziom trudności: średni / w sam raz na szybki trening MTB

Ślad gps i mapa pokonanej trasy

GALERIA ZDJĘĆ fot. Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Wypad prowadził: Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Lasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odwiedzaliśmy wielokrotnie pieszo:

1.Wędrówka do źródełka miłości skrywającego się w lasach nadmorskich
2. Wędrówka wśród piasków Mierzei Sarbskiej
3. Wędrówka przez las sprzed 5 tys. lat Mierzei Gardnieńskiej

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

- Grupa Rowerowa 3miasto

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto.
Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.
Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com

Opinie (27)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.