Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Za nami druga runda Kompasu Wikingów

Za nami druga runda Kompasu Wikingów

18 kwietnia 2018

W dniach 12-14 kwietnia odbyła się druga runda Rajdu na Orientację pt. Kompas Wikingów, zorganizowanego przez Klub Imprez na Orientację Z Kompasem.pl. Ostatnim razem, w mocno zimowych warunkach przedstawiliśmy relację wideo z trasy pieszej. Teraz dzielimy się materiałem z trasy rowerowej. Przypomnijmy, że tegoroczna impreza została podzielona na dwie rundy w dwóch różnych terminach: marcowym i kwietniowym, po dwie trasy na każdym z nich: jedna dla rowerzystów i jedna dla piechurów. W marcu trasy były krótsze: 10 i 20 km, a w kwietniu dłuższe: 20 i 40 km.

Spora frekwencja na 30. Wiosennym Tułaczu

Spora frekwencja na 30. Wiosennym Tułaczu

12 kwietnia 2018

W minioną sobotę, w niewielkiej miejscowości Gotelp koło Czerska odbyła się jubileuszowa, XXX edycja Tułacza. Impreza pod pełną nazwą Długodystansowy Rajd na Orientację Wiosenny Tułacz tradycyjnie już przyciągnęła rzesze amatorów tułania się po lasach z mapą i kompasem. Takiego oblężenia Gotelp jeszcze nigdy w historii nie przeżył. Na starcie stawiło się łącznie 435 osób z całej Polski.

Wędrówka wśród jezior i torfowisk Doliny Wdy

Wędrówka wśród jezior i torfowisk Doliny Wdy

7 kwietnia 2018

Wdzydzki Park Krajobrazowy to dość obszerny, a zarazem urozmaicony teren przepięknych, wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywa się mnóstwo malowniczych jezior i rzek. To świetny kierunek dla turystyki, szczególnie w okresie przejściowym, kiedy wokoło jest jeszcze szaro, buro i ponuro. Bory Tucholskie, które mieliśmy okazję przemierzyć pieszo, to wspaniały rejon pod kątem wszelakiej turystyki nie tylko wędrownej. W poprzednich naszych relacjach opisywaliśmy wiele tras pieszych, rowerowych, jak i kajakowych tych niezwykle interesujących rejonów. Tym razem nasza pętla pokazuje część parku w obrębie Jeziora Schodno i Doliny Wdy.

MTB Pomerania na powitanie wiosny

MTB Pomerania na powitanie wiosny

26 marca 2018

W sobotę, 24 marca 2018 r. w Luzinie odbyła się inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton 2018. Na starcie pojawiło się 239 spragnionych rowerowych emocji kolarzy, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi na mocno interwałowej trasie.