Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
Wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych

Wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych

15 lipca 2018

Kociewie bardzo nas ostatnio zauroczyło, dlatego postanowiliśmy zajrzeć tu kolejny raz. Przemierzając rozległe pola i mieniące się kolorami łąki, bez wątpienia obszar ten sam w sobie określić można jednym wielkim ogrodem. Wisienką na torcie naszej wycieczki była wizyta w Polskich Ogrodach Pokazowych, stworzonych przez rodzinę państwa Kopciowskich. Z pewnością miejsce to jest inspiracją dla architektów krajobrazu oraz miłośników roślin. Kilkanaście ekspozycji ogrodowych ukazuje szeroki przekrój stylów projektowych rozpoczynając od historycznych, a kończąc na współczesnych kompozycjach. Dodatkową atrakcją jest także ogród z roślinnością tropikalną, palmiarnia, zielarnia, warzywniak oraz labirynt. Ogrody pokazowe zwiedzać można codziennie, znajdują się one w miejscowości Frank.

Szlak Kaszubskich Drzymalitów

Szlak Kaszubskich Drzymalitów

29 czerwca 2018

Szlak Kaszubskich Drzymalitów to krótka, rodzinna trasa rowerowa wytyczona w północno-zachodniej części Nadleśnictwa Kościerzyna. Oznakowany kolorem czerwonym szlak liczy 16 km. Trasa zatacza pętlę, rozpoczynając się i kończąc przed budynkiem szkoły w Skorzewie. W tym także miejscu znajduje się tablica opisująca przebieg trasy i garstka informacji. Szlak został utworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa w hołdzie Aleksandrowi i Franciszkowi Peplińskim oraz wielu, czasami szerzej nieznanym, kaszubskim drzymalitom. Trasa wiedzie głównie drogami gruntowymi, wśród malowniczych łąk, pól uprawnych oraz lasów. Jest na tyle łatwa i przyjemna, że warto pokonać ją rodzinnie, z dziećmi.

Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

Za nami Wakacyjny Tułacz 2018

20 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca wytrwali piechurzy i rowerzyści mieli okazję wziąć udział w Wakacyjnym Tułaczu czyli w znanym i lubianym przez wszystkich zapaleńców Długodystansowym Rajdzie na Orientację. XXXI edycja odbyła się w Leśniewie k./ Pucka. Na starcie stawiło się 250 osób, z czego większość z Trójmiasta i okolic. Na uczestników czekało pięć wymagających tras o wysokim stopniu zaawansowania oraz trudności, w tym jedna rowerowa.

Z wizytą w kociewskim Arboretum Wirty

Z wizytą w kociewskim Arboretum Wirty

15 czerwca 2018

Trójmiasto i okolice zjechaliśmy już wzdłuż i wszerz. Znamy też dobrze Kaszuby i Żuławy. Chcąc jednak zmienić nieco klimat, tym razem udaliśmy się w kierunku Kociewia. Głównym celem naszej przejażdżki było Arboretum Wirty. Jak sama nazwa podpowiada to przede wszystkim ogród drzew i krzewów z przeróżnych zakątków świata. Ten najstarszy w naszym kraju ogród dendrologiczny zwiedzać można o każdej porze roku i za każdym razem urzekną nas inne jego walory. Całodzienna wycieczka rowerowa pozwoliła nam także zapoznać się z kociewskim krajobrazem, który sam w sobie jest jak jeden wielki ogród, pełen kwiatów, zwierząt i fantastycznych miejsc dla regeneracji ciała. Pojezierze Starogardzkie które mieliśmy okazję poznać to obszar pięknych jezior, rozległych pól i łąk, a także lasów. Z pewnością nie był to nasz ostatni wypad w te rejony.