• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złodziej rowerów wpadł przez monitoring

Michał Sielski, Piotr Weltrowski
18 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 

Najpierw próbował przeciąć zabezpieczenie roweru pod InfoboksemMapka, ale mu się nie udało, więc przeniósł się na plac KaszubskiMapka, gdzie oglądał kolejny rower. Tam czekali już na niego policjanci zaalarmowani przez operatora miejskiego monitoringu.Byłe(a)ś kiedyś świadkiem kradzieży?

W niedzielę przed godz. 17 było jeszcze jasno, ale nie przeszkadzało to mieszkańcowi Gdańska w podjęciu próby kradzieży roweru spod gdyńskiego Infoboksu.

- Wyciągnął z plecaka nożyce i próbował nimi przeciąć zabezpieczenie przypiętego do stojaka roweru. Zauważył to jednak operator miejskiego monitoringu, który od razu zgłosił to policjantom - relacjonuje Leonard Wawrzyniak, rzecznik gdyńskiej straży miejskiej.
Gdy policjanci ruszali do akcji, obsługa monitoringu śledziła dalsze losy amatora cudzej własności, który przemieścił się na plac Kaszubski i tam upatrzył sobie kolejny rower. Nie zdążył go jednak ukraść.

- Przed godz. 17 policjanci otrzymali sygnał w tej sprawie, a tuż po godz. 17 byli na miejscu i zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna w poniedziałek ma usłyszeć zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

rajd / wędrówka

Polish Bike Tour 2023

zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum