• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zabierz rodzinę, znajomych na IX Rajd z Kompasem

Krzysztof Kochanowicz
11 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

IX Rajd z Kompasem ponownie zagłębia się w środkowej części Kaszub.W ostatni weekend września rusza IX edycja Rajdu na Orientację "Z kompasem". Organizator szykuje 7 zróżnicowanych tras zarówno dla miłośników wędrówek jak i jazdy na rowerze. Część z nich skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne dla osób bardziej wprawionych. Tym razem Rajd z Kompasem odbędzie się w środkowej części Kaszub, w gminie Linia.Zarejestruj się już dziś! Załóż konto dla siebie, bądź całej drużyny.

Baza Rajdu:

Miejscowość: Linia, Gminny Dom Kultury ul. Turystyczna 3
-Współrzędne geograficzne obiektu: 54.450780, 17.934757

7 tras IX Rajdu Kaszubskiego "Z kompasem.pl" :

Długość trasy obliczona jest według optymalnej drogi między punktami, uwzględniając przeszkody niemożliwe do przebycia: rzeki, jeziora, bagna, zabudowania, poligony, etc.

Uczestnicy startują indywidualnie lub w Zespołach do sześciu osób.

4 Trasy Piesze:

Smerfowa, czyli ¼ maratonu, dystans +/- 10 km i limit czasu: 6 godzin:

To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami.
Smerfujemy dzielnie do lasu niczym Smerf Osiłek, ale po kilku punktach zaliczonych w lesie jesteśmy głodni niczym Łasuch i jak Maruda zaczynamy mówić "nie cierpię chodzić z kompasem..." Na szczęście Papa Smerf zaprowadzi nas po przygodzie w lesie do ogniska, gdzie jest bardzo smerfnie i możemy się najeść do syta...i odebrać smerfne nagrody dla dzielnych Smerfów. A po wspaniałej imprezie zaśniemy w domku szybko niczym Smerf Śpioch i będziemy mieli piękne smerfowe sny :).
To świetna trasa dla małych grup szkolnych z opiekunami.

Zielona, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:

To trasa średnio trudna odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są punkty stowarzyszone. Trasa rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co trzy minuty od godz. 20:00.
NOWOŚĆ! Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.
Trasa bierze udział w  Pucharze Pomorza w Marszach Długodystansowych na Orientację

Czarna, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu 8 godzin:

To trasa trudna odpowiednia dla osób, które już startowały w rajdach na orientację i miały w ręku mapę. Na trasie przewidziane są liczne punkty stowarzyszone, a dotarcie do faktycznych punktów kontrolnych związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, czy bezdroża. Trasa rozgrywa się już po zmroku. Start interwałowy co trzy minuty od godz. 20:00.
NOWOŚĆ! Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności.
Trasa bierze udział w  Pucharze Pomorza w Marszach Długodystansowych na Orientację

UWAGA:

Na trasie Zielonej i Czarnej zwycięża zawodnik lub zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

Czerwona, 1 i ¼ maratonu, dystans +/- 50 km i limit czasu do zamknięcia mety:

Każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości, a punkty kontrolne położone w miejscach charakterystycznych, których znalezienie nie powinno przysporzyć nikomu kłopotów. Start o godz. 14:00. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B)

Trasa bierze udział w następujących pucharach na orientację:
-Puchar Polski w Maratonach na Orientację
-Puchar Pomorza w Marszach Długodystansowych na Orientację

VIII Rajd z Kompasem podobnie jak siódma edycja odbył się nad morzem3 Trasy Rowerowe:

Kubusiowa, czyli ½ maratonu, dystans +/- 21 km i limit czasu: 6 godzin:

To trasa dzienna, ze startem o godz. 12:00. Punkty kontrolne zaliczane są tu w dowolnej kolejności; Trasa polecana dla najmłodszych kierowców dwukołowców - niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane. Świetne rozwiązanie na udany weekend w siodełku dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco.

Żółta, czyli 1 maraton, dystans +/- 42 km i limit czasu: do zamknięcia mety:

Trasa skierowana jest do rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub też nie chcących pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B), to Wy decydujecie, czy najpierw startujecie w lewo, czy w prawo. Start o godz. 14:00.

Fioletowa, czyli 2 i ½ maratonu, dystans +/- 100 km i limit czasu: do zamknięcia mety:

Trasa przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd pod górkę po pokonaniu stu kilometrów! Punkty kontrolne zdobywane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B)
Start o godz. 14:00.

Trasa bierze udział w Pucharze Polski Maratonach na Orientację

Opłaty startowe:

W terminie od 6 do 20 września 2015 r.

- 50 zł od osoby dorosłej
- 30 zł dzieci w wieku 7-17 lat
- 10 zł dzieci w wieku do 6 lat

W terminie od 21 do 26 września 2015 r.

- 60 zł od osoby dorosłej
- 30 zł dzieci w wieku 7-17 lat
- 10 zł dzieci w wieku do 6 lat

UWAGA: Osoby, które opłacą swój start do soboty 5 września 2015 r. otrzymają dodatkowo imienny numer startowy.

Opłatę wpisową należy wpłacić na konto:
16 1140 2004 0000 3902 5454 9459.
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko (nazwiska) Uczestników oraz/lub nazwę Teamu.

W przypadku startu w imprezie nieletnich Uczestników
niezbędne jest dostarczenie nam udzielonej pisemnie zgody Rodzica lub Opiekuna.


PROGRAM I REGULAMIN IMPREZY

Zobacz wideo relację z VIII Rajdu z Kompasem

Zobacz wideo relację z VII Rajdu z Kompasem

Zobacz wideo relację z VI Rajdu z Kompasem

Organizator Rajdu Kaszubskiego pt. Z Kompasem.pl:

WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
Marcin Jank
tel. +48 509 388 645
mail: rajd@zkompasem.pl

Wydarzenia

Opinie (15)

 • (7)

  Nowy sposób na zarabianie... Skąd te ceny?... Rajd dla rodziny to powiedzmy 120 złotych plus dojazd...

  • 6 8

  • do hejtera (2)

   Ciekawe jak sam zorganizowałbyś taki rajd z pakietem startowym i wyżywieniem- za darmo? Możesz nas zaprosić na swoją imprezę :)

   • 7 4

   • Abentojra (1)

    ... W weekend byłem na abentojrze, za 40pln impreza na bogato więc chyba się da :). Są też imprezy gdakka z symbolicznymi wpisowymi. Zkompasem to niestety już czysta komercja plus cuda na trasie w pogoni za nagrodami

    • 0 7

    • zKompasem też dokładnie tyle kosztuje

     Ale trzeba pilnować pierwszego terminu, a nie bujać w obłokach do ostatniej chwili kiedy to wpisowe jest juz znacznie wyższe.

     • 5 0

  • (2)

   a w Biedrze ile zostawiasz za zakupy?

   • 1 4

   • 2 złote (1)

    na bułke czosnykową

    • 1 3

    • I pewnie starcza ci na cały dzień?

     Satysfakcję ze zjedzenia też pewnie masz na cały dzień? ;)
     Żal mi takich którzy nie potrafią zrozumieć, że za zorganizowaną rozrywkę trzeba zapłacić. W końcu ludzie którzy wychodzą z taką inicjatywą, przygotowują temat po kilka tygodni, byś ty mógł się zabawić, wiec uszanuj ich pracę, a jeśli cię nie stać na taki dobrobyt, sam zorganizuj sobie czas i ciesz się z tego.

     • 8 3

  • No ceny z kosmosu. 2+2 powyżej 7 lat to 180 zł.
   Pierwszy raz widzę takie ceny i nie za bardzo wiem, za co.

   • 2 2

 • ja tam wolę iść z moimi na wielogodzinny spacer po parku

  psy się wybiegają i dzieciaki, my nie musimy, tyle biegamy w robocie, że po, to byłoby samobójstwo :)

  pozdrawiam Kasię z kadr, bo wiem, że biega na takich rajdach

  no ale jak się ma d. przykutą do krzesła przez 40 godz. w tygodniu, to się nie ma co dziwić

  • 5 0

 • Fajny rajd:) (1)

  Zwłaszcza trasa czerwona godna polecenia - taki mini-Harpagan, do przejścia dla wszystkich. Dwie pętle po 25 km, pomiędzy którym można sobie zrobić przerwę nie liczoną do sumarycznego czasu przejścia. Punkty też nie są zbytnio "chowane", większość da się znaleźć bez kłopotów:)

  • 3 0

  • dla wszystkich o zdrowych nogach

   • 1 0

 • od organizatora (3)

  Jestem jednym z organizatorów Rajd Z kompasem i z dużą przykrością czytam te wszystkie wpisy dotyczące wpisowego za imprezę.

  Pokazują one przede wszystkim poziom naszych dyskusji prowadzonych w sieci- jak jesteśmy anonimowi potrafimy bez zastanowienia w brutalny sposób obsmarować wszystkich za wszystko.

  W przygotowaniach do naszego rajdu bierze udział wiele osób przez wiele tygodni. Kolorowe mapy, kolorowe numery startowe, bogaty bufet z jedzeniem, nagrody, baza, cała logistyka etc...za darmo się tego nie zorganizuje.

  Kto chce niech spróbuje swoich sił w organizacji takiego przedsięwzięcia- były już rajdy, które kończyły się po pierwszej lub drugiej edycji.
  A jeśli ktoś ma do nas pytania lub pretensje- niech napisze po prostu maila, z łatwością znajdzie na naszej stronie internetowej.

  Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich Przyjaciół Rajdu Z kompasem- jest nas wiele i za dwa tygodnie znowu będziemy się świetnie bawić.

  • 10 1

  • Polecam harpusia w Gdańsku. Kolejna edycja i dużo taniej. Da się? Da. Wolałbym żeby na portalu pisali o imprezach organizowanych przez ludzi którzy to robią po to żeby inni się bawili a nie dla swojego zarobku. To tak jakby pisać o promocji w biedrze

   • 0 0

  • Przykro mi że tak Pan to odebrał. Bardziej niż zhejtować chciałem zwrócić waszą uwagę na to że dla rodzin z dziećmi to troszkę droga impreza. Indywidualnie można przeżyć ale kiedy się idzie z dwójką dzieci do 7 lat to wiadomo ze nie idzie się po nagrody tylko dla fanu. I niestety wtedy to troszkę drogo tym bardziej że to wszystko nie idzie tylko z pieniędzy uczestników jak pan sugeruje, ale macie chyba także sponsorów...

   • 0 0

  • Jedziemy całą rodzinką z Gdyni. Cieszymy się że rajd w ukochanej Linii. Do zobaczenia!

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przeserwisuj swój rower na jesień

konsultacje

Przeserwisuj swój rower na jesień

konsultacje

Przeserwisuj swój rower na jesień

konsultacje

Znajdź trasę rowerową

Forum