rowery

Za nami gdańska edycja MTB Vienna Life Lang Team

W niedzielę 27 maja odbyła się gdańska edycja Maratonu MTB Vienna Life Lang Team
W niedzielę 27 maja odbyła się gdańska edycja Maratonu MTB Vienna Life Lang Team fot. Karolina Misztal i Łukasz Recki

Kolarze CST 7R MTB Team okazali się najlepsi na dystansie Grand Fondo podczas Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego w Gdańsku. Wśród mężczyzn zwyciężył Dariusz Batek, najlepszą zawodniczką została Rita Malinkiewicz. Wielkie emocje towarzyszyły także uczestnikom wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Młodzi kolarze mieli do pokonania trasę o długości ośmiu kilometrów. Wśród chłopców najszybciej uczynił to Grzegorz Sobczak z drużyny Wadecki Bike Academy, a wśród dziewcząt Milena Tokarska z MLGKS Błękitni Koziegłowy.- W pierwszej części dystansu trasa bardzo szybka, potem coraz trudniejsza, z dużą liczbą podjazdów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - tak trasę opisywał Lech Piasecki, mistrz świata z 1985 roku.
I rzeczywiście maraton w Gdańsku jest bardzo wymagający, a wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Gdańsk trasa niezwykle malownicza.

- Wrażenie jest niesamowite. Kończy się morze, zaczyna się zwarta zabudowa, a za chwilę jesteśmy właściwie w Bieszczadach. Przepiękne morenowe wzgórza, ruczaje, jary, wąwozy. Staramy się łączyć gospodarkę leśną z udostępnianiem tych terenów na potrzeby imprez takich, jak choćby Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe - mówił Jacek Szulc, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk, partnera gdańskiego maratonu.
Trasa królewskiego dystansu Grand Fondo liczyła w Gdańsku niemal sto kilometrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Dariusz Batek z CST 7R MTB Team.

- Właściwie przez cały dystans trwała prawdziwa batalia z rywalami. W końcówce udało mi się odjechać i cieszę się z kolejnego zwycięstwa w Gdańsku. Czuliśmy, że z każdą rundą zmęczenie się nawarstwiało, ale jazda po rundach jest fajna, bo wiemy czego się można spodziewać, jak rozłożyć siły. To ważne dla nas, ale także dla amatorów - mówił na mecie Dariusz Batek.
Miejsca na podium zajęli także zawodnicy JBG-2 Cryospace - Karol RożekMariusz Kozak. Zwycięzca miał podwójne powody do radości, bo wśród pań na najwyższym stopniu podium okazała się jego koleżanka z teamu Rita Malinkiewicz.

Na dystansie Medio bezkonkurencyjny okazał się Karol Kucięba z CST 7R MTB Team, a wśród pań Anna Ostrowska z T4B Bike Team. Z kolei trasę Mini najszybciej pokonali Aleksandra Zabrocka z MLKS Baszta Bytów oraz Damian Ciba z Ta Ko Team.

- Trasa faktycznie była trudna, ale znam ją bardzo dobrze. Jest kilka sztywnych podjazdów, ale poza tym jest szybko. Startowałem z trzeciego sektora, więc goniłem tych z przodu. Współpracowaliśmy z uczestnikami Grand Fondo, więc jechało się świetnie. Lubię taką pogodę, a na trasie było dziś wszystko, trochę błota też się znalazło - mówił na mecie zwycięzca dystansu Mini - Damian Ciba.
Na dystansie Mini rozegrano także Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Najszybszy wśród mężczyzn był Patryk Badura z Olsztyna, a wśród kobiet Monika Kulling z Kif MTB Team.

Prawie setka dzieci i rodziców wystartowała na Paradzie Rodzinnej. Co prawda to przejazd rekreacyjny bez pomiaru czasu, ale wielu młodych kolarzy chciało się pokazać z jak najlepszej strony i wielu z nich pokazało spore umiejętności.

- Ot choćby Aleksander Rutkowski, świetnie się zapowiada, obserwowałem jak wspinał się pod górę, naprawdę jestem pełen uznania - mówił Krzysztof Golwiej, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarskiego, który także uczestniczył w Paradzie Rodzinnej.
Organizator:

Lang Team Sp. z o.o.,
Biuro Organizacji Imprez Sportowych
www: Vienna Life Lang Team
e-mail: kontakt@langteam.com.pl
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Dlaczego ja cierpię (1)

  Nie mogłem wczoraj pojechać do Kościoła na mszę. Wielu cierpi z powodu odcięcia dróg.

  • 4 14

  • Nagroda za blokowanie całego miasta we czwartek :)

   • 6 4

 • Jakie blokowanie dróg ? (2)

  Akurat ten wyścig odbywał się w lesie i nikomu nic nie blokowali. Na stronie organizatora jest mapa z trasą. 100% teren.

  • 17 1

  • NIgdy nie dogodzisz malkontentowi :) (1)

   W mieście źle, w lesie jeszcze gorzej :D

   • 9 0

   • Na tej stronie jest wiekszosc malkontentow

    pod kazdym artykulem sa jakies narzekania

    • 5 0

 • Bardzo ładny bełkot. Przeczytajmy jeszcze raz: (1)

  "CST 7R MTB Team okazali się najlepsi na dystansie Grand Fondo podczas Vienna Life Lang Team".
  Po polsku to brzmi taKk "kolarze okazali się najlepsi w wyścigu". No ale im bardziej markowo, tym poważniej :)

  • 2 2

  • kolarze okazali się najlepsi w wyścigu

   Jak już jesteś tak wspaniała z polskiego to zauważ, że po Twoim "tłumaczeniu" nie wiadomo z jakiej drużyny byli kolarze i o jakim dystansie jest mowa. Dystanse były 3 do wyboru, więc to dość istotna kwestia. Jak już chcesz podtrzymać tradycję na tym portalu i przywalić się do czegoś to znajdź coś innego.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.