Za nami finał Lotto MTB Energy

Lotto MTB Energy Maraton w Wieżycy okazał się sukcesem organizacyjnym.
Lotto MTB Energy Maraton w Wieżycy okazał się sukcesem organizacyjnym. mat. prasowe

W sobotę 22 czerwca rozegrano finałowe starcie Lotto MTB Energy Maratonu. Kolarze górscy rywalizowali na trasie wyznaczonej w okolicach Wieżycy i zgodnie twierdzą, że chętnie wrócą tutaj za rok.Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse - Giga, około 65-kilometrowy i Mega na dystansie około 42 kilometrów. Choć faworytem dłuższego dystansu i przez większość czasu także liderem rywalizacji był Bartosz Banach, zwycięzcą okazał się Mateusz Rejch. Rozegrał on rywalizację "po profesorsku" - cierpliwie, rozsądnie i skutecznie.

- Wiedziałem, że przy tej pogodzie to niemożliwe, aby Bartek utrzymał tempo - relacjonuje Mateusz Rejch. - Na ostatniej pętli nie miał już sił, dlatego wiedziałem, że uda mi się go wyprzedzić. Zmieniłem na ostatni etap ustawienia w rowerze, co było dosyć istotne. Jestem szczęśliwy, że udało się wygrać. Fantastyczna organizacja, super trasa, chciałbym przyjechać do Koszałkowa za rok.
Banach, który zameldował się na mecie drugi, potwierdził, że zrealizował swoją taktykę.

- Musiałem zaatakować od samego początku - mówił Bartosz Banach na mecie. - Wiem, że było to związane z ryzykiem utraty sił na koniec etapu, ale nie miałem wyjścia. Jechałem dobrze, szybko, ale po prostu skończyły mi się "baterie". Muszę jednak oddać Mateuszowi, że był niezwykle mocny i w pełni zasłużył na zwycięstwo.
Podium uzupełnił Grzegorz Kołodzik z Żarnowca. W kategorii kobiet zwyciężczynią została Monika Kulling przed Katarzyną Turską.Krótszy dystans dla odmiany nie zafundował kibicom wielkich niespodzianek. Niepokonany okazał się Damian Ciba, lider od początku do końca rywalizacji.

- Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę jechałem bardzo spokojnie, aby nie zrobić żadnego błędu - mówi Damian Ciba. - Pod koniec niedzielnego etapu zauważyłem, że sporo zawodników się do mnie zbliża, dlatego stwierdziłem "a, co!", jadę mocniej! Cieszę się, że wygrałem na tak fajnej imprezie jak Lotto MTB Energy.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął 18-letni Filip Potrykus. Jak stwierdził, będzie dalej gonił bardziej doświadczonego kolegę Damiana Cibę. Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Sykuła z Gdyni. W klasyfikacji kobiet pierwsza trójka na mecie to kolejno: Iwona Rychlewska, Agnieszka RomanowskaBeata Modlińska.


Jak twierdzi organizator, impreza okazała się sukcesem. Przyczynił się do tego wyjątkowy krajobraz i malownicze trasy, na jakich przyszło się ścigać kolarzom.

- Jestem pod wrażeniem całej organizacji - powiedział właściciel Centrum Aktywnego Wypoczynku, Ireneusz Koszałka. - Zaczęliśmy od burzy i piorunów, a kończymy słońcem i świetnymi wynikami zawodników. To były naprawdę udane zawody. Gorąco liczę, że za rok ponownie uda się zorganizować Lotto MTB Energy w Koszałkowie.

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (1)

  • Wyniki?

    Dlaczego nie można ich obejrzeć na podglądzie, a trzeba ściągać w PDF?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sopot Supersprint Triathlon
Sopot Supersprint Triathlon
bieg, zawody / wyścigi
wrz 17
sobota
Sopot, Molo w Sopocie

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum