rowery

Za nami Pomerania Winter Challenge

13 marca, w sobotę, pomimo obostrzeń związanych z pandemią udało się przeprowadzić pierwsze tegoroczne zawody rowerowo-biegowe w Trójmieście. Pomerania Winter Challenge były również pierwszymi w historii Zimowymi Mistrzostwami Pomorza, zarówno w kolarstwie górskim, jak i biegach anglosaskich.Już od samego rana przy zbiorniku Jasień w Gdańsku roiło się od miłośników sportu na świeżym powietrzu: biegania i jazdy na rowerze. Pośród licznych zawodników z Trójmiasta na starcie pojawili się także zawodnicy grupy zawodowej JBG2 Cryospace z Wisły - mistrzowie Polski w maratonie XCM. W sumie w rywalizacji na rowerach wzięło udział prawie 200 osób.


- Błotniste i zalodzone odcinki dodawały trudności na gdańskiej trasie poprowadzonej po najlepszych odcinkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - relacjonuje organizator. - Wyścig z łatwością zweryfikował umiejętności techniczne uczestników, przez co... blisko 20 proc. z nich nie ukończyło maratonu.

Polecane serwisy i sklepy rowerowe w TrójmieścieNiespodzianką nie było zajęcie pierwszych czterech miejsc przez zawodników z Wisły. Zwycięzcą okazał się Mariusz Michałek, a na podium stanęli również Piotr BrzózkaMariusz Kozak. Spośród kolarzy z Pomorza najszybciej trasę ukończył Gustaw Ostajewski z drużyny Klif Team z Chłapowa. Wśród kobiet zwyciężyła Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn), mistrzyni Polski w maratonie XCM z Gdyni. Za nią na mecie zameldowała się Izabela Malikowska (Pomerania MTB Team).


Nie tylko na rowerachW południe na te same trasy, z którymi mierzyli się kolarze, ruszyli biegacze. Wysoka frekwencja - blisko 300 uczestników - oraz szeroki wybór tras sprawiły, że zmagania biegowe rozegrane na Jasieniu stały się ciekawym widowiskiem i emocjonującym doświadczeniem dla zawodników.

- Wraz z biegiem czasu trasa stawała się coraz to bardziej podmokła i niebezpieczna - mówi organizator. - Nie przeszkodziło to jednak biegaczom w rywalizacji i ukończeniu zawodów.
Koronny dystans 41 km z bardzo dobrym czasem 3:27:30 wygrał Adrian Kępka z Darłowa. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kulczykowi, a podium uzupełnił Marcin Zawaluk. Pośród kobiet najlepsza okazała się Olga Zatoń. Tuż za nią wbiegła na metę Joanna Oberlan-Maroń, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Merda.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (8)

 • Błoto i lód

  Gratulacje dla wszystkich uczestników ,bez względu na dyscyplinę , wyzwanie było naprawdę wymagające. Świetna impreza, będę długo pamiętał zmagania i wywrotki na lodzie:)

  • 8 0

 • Ciekawe czy syf sprzatniety? (1)

  • 1 0

  • Błota ponoć w opór

   • 4 0

 • Pan Meldonium

  Poza top3? Musi podsypać chyba trochę ten KK. Na pewno nikt nie zapomni

  • 1 0

 • Materiał pierwsza klasa ;-/ (1)

  Szkoda że w całości to materiał prasowy, zdjęcia, filmik od organizatora. Praca dziennikarska to jedynie kopiuj wklej ze strony organizatora. Zero własnego wkładu... tylko nie tłumaczcie się pandemią.

  Szkoda, że wszystkie obecna materiały tworzone są jedynie zza biurka. Stokowe zdjęcia, przeredagowanie teksty, wszystko na łatwiznę, aby tylko się zbytnio nie przemęczyć. Od dwóch lat nie ma tu żadnego porządnego artykułu, żadnej ciekawej trasy, godnej polecenia. Beznadzieja

  • 1 1

  • Nie wierzę

   Tak bardzo jeszcze boli, że już nie prowadzisz tego działu? Śmieszny człowiek.

   • 0 0

 • W Trójmieście brakuje szkółek... (1)

  Mam na myśli te dla najmłodszych rowerzystów. Takich w których można scalić dzieciaki które na rowerze czują się świetnie. Mam wrażenie, że albo dzieciak jeździ tylko z rodzicami (niekoniecznie wyczynowymi kolarzami) pokonując bulwary albo musi już być częściowo zawodowcem. Nic pomiędzy niestety nie udało mi się znaleźć dla syna. A szkoda bo werwy mu nie brak, staram się jeździć z nim w teren, ale sam nie posiadam odpowiedniej wiedzy jak go poprowadzić. Jakieś sugestie?

  • 1 0

  • Może wystarczy stworzyć

   Grupę na osiedlu, internecie itp itd,
   Polecam ! Dużo zdrowia i pomyślności ;)))

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »