rowery

Za nami cztery dni kolarskich zmagań w Wieżycy

Jedna z pierwszych imprez sportowych na Pomorzu po "odmrożeniu sportu" przeszła do historii. W niedzielę, 14 czerwca, zakończyła się czterodniowa impreza kolarstwa górskiego - etapowy wyścig LOTTO MTB Energy 2020 w Koszałkowie pod Wieżycą. Amatorzy terenowej jazdy na rowerze mieli okazję zmierzyć się z czterema etapami rywalizacji, a zawodnicy dłuższego z dystansów pokonali w sumie ponad 200 km trasy.Długo nie było wiadomo, czy zawody sportowe zaplanowane na połowę czerwca będą mogły dojść do skutku. Jednak zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy - wszyscy spragnieni sportowej rywalizacji - pozostawali w pełnej gotowości do wzięcia udziału w imprezach kolarskich. W dniach 11-14 czerwca w Koszałkowie pod Wieżycą, w pięknym, malowniczym Centrum Aktywnego Wypoczynku, odbyły się etapowe zawody, w których wzięło udział 74 zawodników.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować imprezę, bo wiadomo, że nie było to takie proste - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. - Cieszy mnie uśmiech każdego zawodnika, który dojechał do mety i mógł się wreszcie pościgać.

Trzy kategorie rywalizacjiKolarze mogli ścigać się w trzech różnych klasyfikacjach: na dystansie Mega, na dystansie Giga oraz w kategorii par. Jak relacjonowali sami zawodnicy, trasa nie dawała chwili wytchnienia. Czwarty, finałowy etap zawodów był wyjątkowo wymagający, jednak kolarze przejeżdżali linię mety z uśmiechami na ustach.

W finale na dystansie Giga już na początku na prowadzenie wyszedł Jarosław Wołosiuk, lider wyścigu. O drugie miejsce walczyli goniący go Mateusz RejchBartosz Banach. Ostatecznie Banach zajął drugie, a Rejch trzecie miejsce w tej kategorii.

- Wiedziałem, że chłopaki będą ze sobą rywalizować, nie chciałem im przeszkadzać, dlatego uciekłem do przodu - śmiał się Wołosiuk. - Cieszę się, że jest forma, choć doskonale wiem, że to nie jest moje maksimum. Jestem zadowolony, że udało mi się wygrać LOTTO MTB Energy. Polecam wszystkim tereny na Kaszubach, jest naprawdę gdzie się ścigać.


Na dystansie Mega drugie miejsce na podium również przypadło Banachowi - Robertowi, starszemu z braci. Choć Robert Banach wraz z Janem Karaskiem usiłowali odrobić straty do lidera, Damiana Ciby, na zwycięzcę tego dystansu nie było mocnych. Podobnie jak w zeszłym roku to Ciba zajął najwyższe miejsce na podium. W klasyfikacji generalnej miał ponad 8 minut przewagi nad drugim zawodnikiem.

- Taktyka była prosta: gaz na "czasówce", potem kontrola na dwóch etapach i w niedzielę znowu ogień - mówił Damian Ciba.
W kategorii pań najlepsza okazała się Natalia Śliwińska z Gdańska. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zdrojewska, a trzecie - Iwona Joskowska.W klasyfikacji par najlepszy okazał się zespół Retro Stork Team 4. Pełne wyniki można zobaczyć tutaj.To były bardzo aktywne cztery dni w Wieżycy Koszałkowie. Imprezę organizowaną po raz drugi wsparły: Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO (partner tytularny), Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Pomorskiego, powiat kartuski.

Rusza czterodniowy LOTTO MTB Energy

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (2) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »