rowery

stat

Wystartuj w finałowej edycji Cyklo Kartuzy

fot. Ivo Ledwożyw / Cyklo

W najbliższą sobotę zakończy się seria wyścigów kolarstwa szosowego spod znaku Cyklo. Po udanych imprezach w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu, ostatni etap odbędzie się w Kartuzach. 2 września poznamy zwycięzców nie tylko ostatniego etapu wyścigów, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu.- Sama impreza debiutuje w kalendarzu Cyklo, zajmując termin zwolniony przez przeniesione na czerwiec Cyklo Gdynia. Od razu staje przed wyzwaniem podołania skali wydarzenia finałowego, ale nie mamy obaw, że ciężar ten udźwignie. Zarówno miasteczko zawodów, wydarzenia towarzyszące, jak i sama trasa zdecydowanie potwierdzą, że pierwsza w historii seria zawodów szosowych ze wspólną klasyfikacją była dobrym pomysłem. Liczymy na potwierdzenie także ze strony amatorów kolarstwa szosowego, najlepiej w postaci wysokiej frekwencji - mówi Bartłomiej Glaas, organizator imprezy.
Trasa

Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, prowadzącej na północ od Kartuz.
Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie, zaś dłuższy dystans oznacza 4 kółka, co daje 82 km.

Trudność trasy w pięciostopniowej skali oceniamy odpowiednio na:

3/5 - dla dystansu 41 km
4/5 - dla dystansu 82 km

Trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowana charakterystyka powoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że na odcinku Prokowo - Hopy jedziemy "pod prąd" w stosunku do trasy Cyklo Gdynia. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, bo oznacza to, że zawodnicy będą mieli do pokonania łącznie prawie kilometr przewyższenia. Dla mniej zorientowanych - słynny monument Liege - Bastogne - Liege uważany za bardzo trudny na dystansie ponad 250 km liczy 3500 m przewyższenia, zatem "średnia" charakteru trasy jest tutaj zbliżona.

>>>Zobacz mapę i profil pętli

Podsumowując - jest gdzie się zmęczyć, a start na dłuższej trasie należy solidnie rozważyć, bo odkładające się z każdym okrążeniem pętli metry przewyższenia będą zostawiały spory ślad w "kolarskiej nodze".

Uczestnicy

Uczestnikami wyścigu szosowego Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Zapisy i opłaty

Rejestracja internetowa została już zamknięta.
Chcąc wystartować w imprezie należy zgłosić się do biura imprezy w dniu startu.
Opłata za start jest taka sama na wszystkich dystansach i wynosi 100 zł/za osobę.
Liczba zgłoszeń na miesiąc przed imprezą przekroczyła 250 osób, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

fot. Ivo Ledwożyw / Cyklo


Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Kartuzy
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »