rowery

stat

Wystartuj w Vienna Life Lang Team

Ponad tysiąc rowerzystów wystartowało w gdańskiej edycji Maratonu Lang Team


Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe wskakują na najwyższe obroty. W sobotę 27 maja odbędzie się już trzecia impreza w tegorocznym cyklu. Tym razem wszystkich fanów rywalizacji, aktywnej rekreacji i dobrej zabawy zapraszamy do Gdańska.- Po dominacji Grupy JBG-2 Professional Team w Krakowie, która zajęła sześć pierwszych miejsc w wyścigu, mamy nadzieję na znacznie większe emocje na Pomorzu. - Jestem przekonany, że i tym razem gdański odcinek Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe przyniesie kolarzom amatorom skoki adrenaliny - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Po warszawskim Wilanowie i Krakowie czas na sprawdzenie formy w Gdańsku.

- Wszystko wskazuje na to, że kolarze wreszcie wyruszą na trasę w prawdziwie wiosennych okolicznościach, bo podczas dwóch pierwszych edycji pogoda ich nie rozpieszczała. Mimo to fani jazdy na rowerach górskich spisali się na medal. Bez wątpienia teraz będzie podobnie. - Kolarstwo łączy pokolenia. To piękne. Na tym to polega. Wspólna zabawa, ale też staramy się przy tym, żeby te maratony były zorganizowane na najwyższym poziomie. Tym różnimy się od wielu innych maratonów. Na Vienna Life Lang Team przenosimy to doświadczenie, jakie zdobyliśmy na Tour de Pologne - podkreślał w Krakowie Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.
Jak zwykle w Gdańsku, bo miasto to można już śmiało nazwać nieodłącznym punktem na mapie imprezy organizowanej przez Lang Team, trasa będzie wiodła przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów, zarządzanych przez Nadleśnictwo Gdańsk.

- Sposobności do podziwiania przyrody i pięknych widoków nie będzie jednak wiele. Wbrew pozorom gdańska edycja, ze sporą liczbą interwałowych podjazdów i trudnych technicznie zjazdów, potrafi dać kolarzom "popalić". - Jest gdzie się zmęczyć, to trudna technicznie i ciężka trasa - mówił na mecie w ubiegłym roku Arkadiusz Petka, zwycięzca dystansu Mini.
Rywalizacja tradycyjnie przebiegać będzie na trzech dystansach. Dystans Mini oznacza konieczność pokonania jednej pętli, czyli prawie 33 kilometrów, trasa wyścigu Medio to dwie pętle i 64 kilometry, a Grand Fondo - trzy pętle, czyli 96 kilometrów. Na uczestników zmagań na tych trzech dystansach na trasie czekać będą bufety, a na mecie posiłki regeneracyjne. Jak zwykle organizatorzy przygotowali coś dla rodzin z dziećmi - 8-kilometrową Rodzinną Paradę, z którą bez problemu poradzą sobie nawet najmłodsi kolarze.

W Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe może wystartować każdy.
>>> Zapisy internetowe (trwają do 24 maja 2017)

Można zapisać się także w dniu imprezy, w Biurze Zawodów.
Biuro Zawodów, jak i całe kolarskie miasteczko, mieścić się będzie w Gdańsku Złotej Karczmie, na terenie oddziału Prewencji Policji KWP (wjazd od ul. Wiolinowej). Dzień przed zawodami, w piątek 26 maja będzie ono otwarte w godzinach 16.00-19.00, w sobotę od 8:00 do 10:30. Również przy ulicy Wiolinowej będzie można zaparkować samochód.

Jeszcze raz zapraszamy do Gdańska wszystkich, których porwało już rowerowe szaleństwo, oraz tych, którzy wciąż na to czekają. Na pewno nie pożałujecie!

Zdjęcie archiwalne
Zdjęcie archiwalne mat. prasowe


>>>Zobacz naszą relację z zeszłorocznej edycji w Gdańsku

Organizator:

Lang Team Sp. z o.o.,
Biuro Organizacji Imprez Sportowych
ul. Pachnąca 81, 02-792 Warszawa
e-mail: kontakt@langteam.com.pl
WWW: Vienna Life Lang Team, Gdańsk 2017
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »