• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyścig MTB dla rowerów elektrycznych

Michał Sielski
23 lutego 2023, godz. 07:00 
Opinie (134)
Organizatorzy liczą, że zimowe mistrzostwa nie odbędą się w jesiennej aurze. Organizatorzy liczą, że zimowe mistrzostwa nie odbędą się w jesiennej aurze.

Zimowe Mistrzostwa Pomorza w kolarstwie MTB odbędą się po raz trzeci. Pierwszy raz w historii wyznaczona zostanie jednak trasa dla jadących rowerami... elektrycznymi. Zawodnicy będą mieli do pokonania 41 km - tyle samo, co biegacze rywalizujący na tym samym dystansie.Jeździsz rowerem zimą?

Po raz pierwszy zawody Pomerania Winter Challenge, czyli zimowe Mistrzostwa Pomorza w kolarstwie MTB oraz biegach anglosaskich, odbędą się w Przywidzu na nowej trasie: pomiędzy jeziorami Przywidzkim i Głębokim.

Trasy są takie same zarówno dla biegaczy, jak i kolarzy. Do wyboru są aż trzy dystanse: 11 km, 22 km i 41 km. Co ciekawe, na najdłuższym dystansie będzie osobna klasyfikacja dla rowerów elektrycznych. Pętla o długości 11 km przeznaczona jest natomiast dla dzieci i młodzieży.

Najpierw ścigać się będą rowerzyści, a po nich na trasę wejdą biegacze.Zimowe Mistrzostwa Pomorza MTB na Kaszubach- Powszechnie wiadomo, że zima na Kaszubach trwa dłużej i jest bardziej intensywna niż w mocno zurbanizowanym Trójmieście. Organizator Pomerania Winter Challenge, wybierający tereny malowniczej gminy Przywidz, liczy na prawdziwą zimową aurę, która już nawiedziła Pomorze. Sielskie tereny, dzikość natury i bardzo niska urbanizacja to zalety gminy Przywidz, czyli miejsca idealnego na wypoczynek zimą i latem - podkreśla Artur Brzeziński, organizator imprezy.
Zapisy wciąż są możliwe za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora oraz na miejscu w dniu zawodów.

Na każdego uczestnika czekają okolicznościowe medale, a dla najlepszych nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Wydarzenia

Pomerania Winter Challenge

82 - 163 zł
zawody / wyścigi

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomerania MTB Maraton Szemud

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Cross Duathlon Gdańsk 2023 (3 opinie)

89 zł
zawody / wyścigi

Pomerania MTB Maraton Luzino

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum