Władysława IV. Rowerzyści będą omijać pomnik księdza

Budowana droga rowerowa prowadzi wprost do pomnika ks. Hilarego Jastaka.
Budowana droga rowerowa prowadzi wprost do pomnika ks. Hilarego Jastaka. fot. Jan, czytelnik Trojmiasto.pl

Po niedawno opublikowanym przez nas artykule nt. realizacji drogi rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV w Gdyni jeden z czytelników, pan Jan, zwrócił nam uwagę na kwestię kolizji powstającej drogi z pomnikiem księdza Jastaka.Co sądzisz o projekcie drogi rowerowej w tym miejscu?

Zobacz wyniki (453)
- Nasi kochani urzędnicy zaprojektowali nam DDR-kę na kursie kolizyjnym z pomnikiem ks. Jastaka - pisze pan Jan. - Czy to znaczy, że będziemy hamować przed duchownym i omijać obelisk ostrymi skrętami między pieszymi?!
Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, że jednoślady będą musiały jechać naokoło pomnika, nie ma bowiem planu na przesuwanie figury stojącej w tym miejscu od 2014 roku. Co więcej, na tym fragmencie rowerzyści będą dzielić drogę z pieszymi. Jak wskazują przedstawiciele gdyńskiego ZDiZ, trzeba w tym miejscu pogodzić różne społeczne oczekiwania i dostosować do nich rozwiązanie.

- Na odcinku wokół pomnika będzie funkcjonował ciąg pieszo-rowerowy, co oznacza, że jadący rowerem będzie mógł ominąć pomnik z obu stron, zachowując ostrożność, która jest oczekiwana w takich miejscach - mówi Andrzej Ryński, zastępca dyrektora ds. infrastruktury Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Podobne rozwiązanie zostało zastosowane na ul. 10 Lutego przy poczcie, gdzie ze względu na zawężenie spowodowane schodami wprowadzono ciąg pieszo-rowerowy. Rozwiązanie to z powodzeniem funkcjonuje od kilku miesięcy.

Hilary Jastak - niezapomniany kapłan gdyński
Prace przy fragmencie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV, od ul. Armii KrajowejMapka do ul. 10 LutegoMapka mają planowo zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Inwestycja jest częścią projektu "Klimatyczne Centrum", mającego na celu przeprowadzenie szeregu modernizacji zwiększających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Gdyni.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum