Wkręć się w Sopot. Podsumowanie tegorocznej akcji

W tegorocznej edycji gry wzięły udział 22 sopockie firmy.
W tegorocznej edycji gry wzięły udział 22 sopockie firmy. mat. prasowe

Wraz z końcem października zakończyła się rywalizacja rowerowa pt. "Wkręć się w Sopot". W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 571 osób z 22 sopockich firm. Najbardziej aktywną rowerowo firmą okazała się Ergo Hestia.

Czy w tym roku brałe(a)ś udział w rowerowych grach miejskich?

Zobacz wyniki (66)

W roku 2020 po raz trzeci zorganizowano akcję "Wkręć się w Sopot", polegającą na rowerowej rywalizacji pracowników sopockich firm. Każda osoba zatrudniona na terenie Sopotu mogła włączyć się do gry i jeżdżąc rowerem, zbierać punkty dla swojej firmowej drużyny. Liczyły się nie tylko dojazdy do pracy, jednak w ogólnym rozrachunku stanowiły one ponad 40 proc. wszystkich przejazdów.

W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji, od 1 września do 30 października włącznie, 571 osób z 22 firm przejechało rowerem łącznie 21 tys. przejazdów na łącznym dystansie 192 tys. km. Poza aspektem prozdrowotnym inicjatywa miała na celu również zaoszczędzenie środowisku produkcji zanieczyszczeń powietrza generowanych przez samochody.

- To tak, jakby 269 razy pokonać drogę miedzy Sopotem a Zakopanem - wyjaśnia Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. - Budujące jest to, że mimo szalejącej pandemii, gdy wiele osób pracuje zdalnie, udało się osiągnąć frekwencję zbliżoną do zeszłorocznej. Pokazuje to, że gra doskonale przyjęła się wśród lokalnych firm i pracowników. Rywalizacja pozwoliła na zaoszczędzenie około 15 ton paliwa, które byłoby spalone, gdyby uczestnicy dojeżdżali do pracy samochodami.

Niezwykła historia Michała i Trolla
Laureaci tegorocznej edycjiNajbardziej rowerowym przedsiębiorstwem z Sopotu okazała się Ergo Hestia, która wyprzedziła Hotel Sheratonsopocki MOPS. W czołowej piątce uplasowały się także NDI oraz Urząd Miasta. Rekordową liczbę kilometrów użytkownicy pokonali 22 września, we wtorek - aplikacja zanotowała wówczas aż 4 tys. 709 km w 587 przejazdach.

Nie tylko lampki. Bądź widoczny i bezpieczny na rowerzeOsoby, którym udało się zebrać dostateczną liczbę punktów, mogą wymieniać je na nagrody ze sklepu dostępnego w aplikacji.

Do 13 listopada trwa akcja "Kręć kilometry dla Gdańska", w której pracownicy gdańskich firm zbierają punkty za dojazdy do i z pracy.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (13) 1 zablokowana

 • (7)

  Trochę dziwne, że oficjalne materiały promujące jazdę komunikacyjną na rowerze, nie promują też jeżdżenia w kasku. Zwłaszcza, że chodzi o dojazdy do pracy, a nie rekreacyjną jazdę po parku. W ogóle te ilustracje jakieś takie oderwane od tematyki tej akcji. Ale widocznie takie były na stocku w tym jakże modnym ostatnio trendzie, któy mam nadzieję szybko się zkończy.

  • 4 4

  • Nigdzie na świecie nie jeździ się komunikacyjnie w kasku. Nie ma takiej potrzeby (3)

   Równie dobrze można promować spacery w kasku i jazdę samochodem w kasku.... pytanie po co?

   • 1 2

   • (2)

    Jak jeździsz samochodem bez pasów, to owszem, kask się przyda.

    • 1 1

    • kierowcy f1 czy rajdowi jeżdżą w kaskach, a pasy mają (1)

     to zwykli kierowcy też powinni ;)

     • 1 0

     • statytyki urazów samochodowych są. dostępne publicznie
      każdy se może wyguglać i zobaczyć
      że na gorze listy są urazy głowy i szyi

      pasy oraz kask, obowiązek dla kierowców
      subito :-)

      • 1 0

  • kask ogranicza skutki niektórych wypadków ale nie zapobiega wypadkom (2)

   osoba jadąca samochodem ma do czynienia z większym ryzykiem odniesienia obrażeń głowy niż osoba jadąca rowerem. Czy uważasz, że warto promować noszenie kasków przez użytkowników samochodów? Promocja kasków jest działaniem, które przyczynia się do obniżenia poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu - zniechęca mieszkańców do brania pod uwagę możliwości korzystania z roweru w celu przejechania krótkiego dystansu np. do pracy lub szkoły (do 5 km rower w mieście jest tak szybki lub szybszy niż samochód). Brawo Sopot! Kaski dla kolarzy, a nie dla codziennych, użytkowych rowerzystów regularnych.

   • 1 1

   • Co za bzdury kaski są obowiązkowe w wielu krajach a w większości dla dzieci. (1)

    Od kiedy to leming kas obniża poziom bezpieczeństwa.

    • 0 0

    • I np. w Australii po wprowadzeniu obowiązkowych kasków liczba przejazdów rowerem spadła, a wypadki wcale nie były lżejsze.

     Zachęcać do korzystania z kasków (poprawnie założonych) jak najbardziej ale nie powinny być obowiązkowe.

     Odnośnie bezpieczeństwa, kask wyłącznie obniża pewne obrażenia ale też zwiększa ryzyko innych (np. skrętnych, zwłaszcza jak jest źle wykonany i zamiast ślizgać się po asfalcie, to "przyklei się" do niego).
     Zwiększa ryzyko uderzenia - głowa z kaskiem jest kilka cm większa, jest cięższa więc ciężej mięśniom karku utrzymać ją podczas uderzenia.
     Zmienia zachowanie rowerzysty i kierowców - rowerzystom daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, więc częściej podejmują ryzykowne zachowania, kierowcy z kolei przyjmują, że rowerzysta w kasku jest bardziej doświadczony i np. zachowują mniejszą odległość przy wyprzedzaniu (badania do zalezienia w internecie).

     • 0 0

 • (1)

  Ogólnie dno i dramat i kilo mulu. Wystarczyc zobaczyc jak wyglada TOP ludzi krecacych dla Gdanska niektorym nie mozna odmowic naprawde wielokilometrowego zaangazowania. Ale wiekszosc to krecenie po 1,5 km co 30 min. Tylko dla punktow, zadnego sportu, zadnej rywalizacji, zadnej ekologii. Zachowania niesportowe nastawione na wygrana to sprawa powszechna i dodatkowo miasto temu przyklaskuje. Nie trudno znalesc osoby ktore robia przejazdy co 30 min, i tak 10 razy dziennie.

  • 5 1

  • Dokladnie tak Gdańsk jak zawsze tylko mpozory ze cos robi a głownie chodzi o przekrety i cwaniactwo

   Pamientam zato jak w akcji powszechnej zabronione były treningi sportowe itp. a wygrały osoby co robiły po 200km dziennie.

   • 0 0

 • Rower tak!

  Przestancie meczyc akcjami tylko wsiadajcie na rower i jazda!* Przerost formy nad trescia!!

  • 5 0

 • Sopot -Zakopane

  To tak jak by 269 x pokonać trasę Sopot Zakopane, to też tak jakby zamiast normalnego mózgu mieć kit w głowie, och ta propaganda Sopocka wszechobecna.

  • 1 0

 • Wszystkie firmy pracują zdalnie a tymczasem...

  Ciekawe dlaczego wymuszają na pracownikach pracę rotacyjną w biurach?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum