rowery

Wjechał do tunelu z dzieckiem w przyczepce


Wyjątkową niefrasobliwością wykazał się turysta z Wrocławia, który w poniedziałek wjechał rowerem do tunelu pod Martwą WisłąMapka, ciągnąc za sobą przyczepkę z dzieckiem. Gdy usłyszał, że w tunelu obowiązuje zakaz jazdy rowerem, postanowił... wrócić pod prąd chodnikiem ewakuacyjnym. Dzięki szybkiej reakcji pracowników z obsługi tunelu mężczyzna wrócił pod stadion w Letnicy autobusem miejskim.Zwracasz uwagę na znaki, jadąc rowerem?

tak, jeszcze bardziej, niż prowadząc auto 27%
tak samo jak w samochodzie 52%
nie na wszystkie 21%
zakończona Łącznie głosów: 1814
Do tunelu od strony ronda w Letnicy wjechał mężczyzna na rowerze z przyczepką, w której siedziało kilkuletnie dziecko. Turyście z Wrocławia w przejażdżce podwodną przeprawą nie przeszkadzały ani znaki zakazu, ani hałas w tunelu, ani pędzące i gwałtownie hamujące na jego widok samochody.

O tym, że na siebie i swoje dziecko sprowadził poważne zagrożenie, powiadomiła go dopiero obsługa tunelu, która widząc beztrosko pedałującego ojca z dzieckiem, natychmiast uruchomiła komunikaty głosowe i ruszyła im na pomoc.

- W momencie gdy dyspozytorzy włączyli komunikat głosowy "Zakaz ruchu rowerów. Proszę opuścić tunel", wrocławianin nie był już w stanie zawrócić i przejechał na drugą stronę tunelu. Gdy znalazł się po drugiej stronie tunelu, postanowił wrócić pod prąd chodnikiem ewakuacyjnym. Dyspozytorzy wydali mu jasne instrukcje, aby pozostał na miejscu, i udali się do niego. Rowerzystę i przestraszone dziecko odprowadzili na przystanek autobusowy, skąd bezpiecznie przejechał autobusem pod stadion - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Przypomnijmy, że aby przedostać się przez tunel autobusem komunikacji miejskiej, należy skorzystać z linii 158 lub 258. Wkrótce uruchomiona też zostanie sezonowa linia 658 ze specjalną przyczepą na rowery.

Pieszy w tunelu pod Martwą WisłąW tunelu od czasu do czasu pojawiają się też zwierzęta

Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (524) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »