• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Więcej miejsca dla rowerzystów i pieszych

neo
6 marca 2023, godz. 12:00 
Opinie (199)
Po remoncie droga dla rowerów jest też lepiej wyprofilowana. Po remoncie droga dla rowerów jest też lepiej wyprofilowana.

Skończyły się prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i StrzeleckiejMapka w Gdańsku. Dzięki temu będzie tam bezpieczniej dla rowerzystów i pieszych.Czy likwidacja prawoskrętu w tym miejscu to dobry pomysł?

W ramach prac zlikwidowano prawoskręt, a na jego miejsce przesunięto drogę dla rowerów. W miejscu drogi rowerowej poszerzono natomiast chodnik. Wyniesiona została też jezdnia ul. Strzeleckiej do wysokości drogi dla rowerów i chodnika.

- Piesi zyskali teraz więcej miejsca przy budynku sądu, a nowy profil przejazdu przez jezdnię jest teraz komfortowy dla rowerzystów. Dzięki wyniesieniu fragmentu ul. Strzeleckiej kierowcy zwolnią, więc będzie bezpieczniej - Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska.


Na miejscu są jeszcze słupki, bo do wymalowania zostało jeszcze nowe oznakowanie poziome na jezdni, co jest uzależnione od pogody.

Kiedy skończą się nocne przymrozki, wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome. Kiedy skończą się nocne przymrozki, wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome.
- Czekamy tylko na warunki pogodowe, które pozwolą nam na wymalowanie oznakowania poziomego. Jest ono konieczne, bowiem przebudowa skrzyżowania to także zmiana organizacji ruchu dla kierowców. Zamiast dotychczasowego osobnego pasa skręt w ul. Strzelecką z ul. Nowe Ogrody będzie możliwy z prawego pasa do jazdy na wprost - wyjaśnia Piotr Kryszewski.
neo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (199)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomerania MTB Maraton Szemud

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Cross Duathlon Gdańsk 2023 (3 opinie)

89 zł
zawody / wyścigi

Pomerania MTB Maraton Luzino

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum