rowery

stat

W sobotę nocny przejazd rowerowy w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: do końca września ułatwienia dla rowerzystów przy dworcu


Kolejny Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy zacznie się w sobotę o godz. 20. Niemal 18-kilometrowa trasa pokonywana będzie w tempie, które pozwoli na wybranie się na malowniczą przejażdżkę całą rodziną. Nie zabraknie panoramicznych widoków na Gdynię. Spora część trasy wiedzie lasem, więc warto zainwestować w oświetlenie - które przyda się nie tylko podczas tego przejazdu.Wybierasz się na Nocny Przejazd Rowerowy?

tak, będę po raz kolejny 9%
tak, będę pierwszy raz 15%
nie, choć chętnie bym pojechał(a) 41%
nie, to nie dla mnie 35%
zakończona Łącznie głosów: 318
Popularność nocnego przejazdu rowerzystów przez miasto stale rośnie. Liczba uczestników nie jest już liczona w setkach, ale tysiącach. Nie trzeba się bowiem wcześniej zapisywać, ani nic płacić. Wystarczy na godz. 20 przyjechać na aleję Topolową zobacz na mapie Gdyni przy Skwerze Kościuszki, skąd o godz. 20:05 wyruszy rozświetlony peleton.

Do pokonania jest ok. 18-kilometrowa trasa, którą "nocni rowerzyści" przejechali już przed trzema laty. W dużej części przez ciemne lasy od Witomina do Demptowa, ale nie zabraknie też przejażdżek widokowych. Choćby ul. Swarzewska zobacz na mapie Gdyni gwarantuje piękne widoki na Gdynię.

- Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, liczby uczestników, a także ich kondycji i chęci - podkreślają organizatorzy ze stowarzyszenia In Gremio.
Trasa będzie wiodła ulicami i drogami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą lampki rowerów, dlatego warto wyposażyć się w solidne oświetlenie, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przyda się to na najbliższe miesiące. Choć aura ostatnimi dniami nas rozpieszcza, to kalendarz nieubłaganie przypomina, że ciemniej robi się coraz szybciej, a dobre oświetlenie to podstawa bezpiecznego podróżowania na rowerze.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (65) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »