rowery

W niedzielę wyścig w Przywidzu. Zwiększony limit zawodników

W przywidzkiej edycji zawodów może wziąć udział 250 osób.
W przywidzkiej edycji zawodów może wziąć udział 250 osób. mat. prasowe

Trzecia tegoroczna edycja zawodów MTB Pomerania Maraton rozegra się w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, w Przywidzu. Miłośnicy jazdy na rowerach górskich zmierzą się z trasą o długości 30 lub 45 kilometrów. Ze względu na zwiększenie liczby startujących, możliwe będzie zgłoszenie się na listę startową w biurze zawodów w dniu startu.To trzecie z pięciorga zawodów serii MTB Pomerania Maraton zaplanowanych na rok 2020. Poprzednia edycja odbyła się 5 lipca w Barłominie (gmina Luzino). Na starcie pojawiło się tam prawie 300 osób, które ze względów epidemicznych zostały podzielone na dwie oddzielne tury. Teraz organizatorzy zapraszają zainteresowanych do startowania i kibicowania nad kąpielisko gminne w Przywidzu.

Większa grupa startującychObecnie limit startujących w zawodach to 250 osób - to o 100 osób więcej niż podczas poprzedniej edycji. Zgłoszenia można dokonać elektronicznie na stronie www, ale również na miejscu zawodów w dniu startu. Biuro zawodów znajdować się będzie w Hali Sportowej przy ulicy Szkolnej 1 w Przywidzu i będzie czynne w dniu zawodów od 7:30 do 13. Pakiet startowy można odebrać również w piątek 31 lipca w Decathlon Kartuska w Gdańsku w godzinach 19-20:30.


Dwa dystanse do wyboruTrasa zawodów wyznaczona będzie po 15-kilometrowej pętli prowadzącej wokół Jeziora Przywidzkiego. Krótki dystans - Speed - zakłada pokonanie tejże pętli dwukrotnie, a na długim dystansie - Mega - należy przejechać ją o jeden raz więcej. Jak informuje organizator, krótki dystans jest przeznaczony także dla początkujących zawodników, którzy wcześniej nie brali udziału w rywalizacji sportowej. Niezależnie od wybranego wariantu trasy, na sportowców czeka wiele pozytywnych wrażeń i sporo zmęczenia na linii mety: trasa w Przywidzu jest wyraźnie pagórkowata. Potrzeba będzie zarówno koncentracji na zjazdach, jak i odrobiny samozaparcia na odcinkach pod górę.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (6)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »