• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W Mevo nowa doba nie zaczyna się o północy?

Ewa Palińska
11 lipca 2024, godz. 06:00 
Opinie (87)
Tych, którzy chcą rozpocząć swoją podróż Mevo po północy, a dzień wcześniej wykorzystali przysługujące w ramach subskrypcji minuty, muszą mieć na uwadze, że nowe pojawią się w aplikacji dopiero od godz. 1:00. Tych, którzy chcą rozpocząć swoją podróż Mevo po północy, a dzień wcześniej wykorzystali przysługujące w ramach subskrypcji minuty, muszą mieć na uwadze, że nowe pojawią się w aplikacji dopiero od godz. 1:00.

Wyjeździłeś przysługujący ci dobowy limit w aplikacji Mevo. Czekasz do północy, aby skorzystać z zasobów minutowych kolejnej doby, a tu niespodzianka - "nowych" minut nie ma. Dlaczego? Postanowiliśmy to sprawdzić.

60 minut na rowerze elektrycznym, 120 minut na zwykłym na dobęCzy korzystasz z Mevo?

60 minut na rowerze elektrycznym, 120 minut na zwykłym - tyle czasu na dobę, w ramach abonamentu, mają do dyspozycji użytkownicy Mevo. Jeśli czas ten przekroczą, mogą dalej korzystać z aplikacji, ale płacąc dodatkowo według obowiązującej taryfy.

Nasz czytelnik swój limit wykorzystał, dlatego z kontynuowaniem przejażdżki postanowił się wstrzymać do północy. Okazało się jednak, że choć mamy nowy dzień, to nowego pakietu minut na koncie brak.W Mevo nowa doba zaczyna się od godz. 1?O przyczynę takiego stanu rzeczy postanowił niezwłocznie zapytać konsultanta na infolinii. Odpowiedź wprawiła go w osłupienie.

- Dzwoniąc do operatora, dowiedziałem się, że doba liczy się od 1 w nocy, a nie po północy, czyli jak wypożyczasz rower pomiędzy północą a godziną pierwszą, naliczają dodatkowe minuty - poinformował nas czytelnik za pośrednictwem Raportu z Trójmiasta, za co bardzo dziękujemy. - Mimo tego, że mam wykupioną subskrypcję za 29,99 zł, czyli 60 minut na elektryku i 120 minut na zwykłym, nie mogę jeździć za darmo. Tego oczywiście nie napisano w regulaminie, a sporo podstawy prawnej brak, to odbieram to jako oszustwo.


Mevo: system nie zeruje doby wszystkim w tym samym czasieKierownik projektu Mevo przyznaje, że zerowanie trwającej doby faktycznie nie odbywa się u wszystkich wraz z wybiciem północy.

- System nie zeruje trwającej doby każdemu użytkownikowi w tym samym czasie punktualnie o godz. 24. Ma to miejsce między północą a godziną 2. Wtedy, gdy ruch jest niewielki - tłumaczy Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. - W systemie jest ponad 250 tys. zarejestrowanych użytkowników i nie ma technicznych możliwości, by reset wystąpił w tej samej chwili u wszystkich, więc minuty resetują się w trakcie wspomnianych dwóch godzin.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Zawody Rowerowe Cross Country Sobieszewo

100 zł
zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

659 zł
rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum