rowery

stat

VII Rowerowy Rajd na Orientację w Leśniewie za nami

mat. prasowe

Już po raz siódmy rowerzyści z całego naszego województwa zagościli w niewielkiej miejscowości, jaką jest Leśniewo. Od czterech lat miejscowy Klub Kultury organizuje imprezę skupiającą zarówno pasjonatów podróży rowerowych, jak i uczestników chcących mile spędzić niedzielne popołudnie. Leśniewo, znajdujące się pośród lasów Puszczy Darżlubskiej jest znakomitym miejscem wypadowym do podróży zarówno pieszych, jak i rowerowych.W niedzielę 20 sierpnia, w tej niewielkiej miejscowości na północy Kaszub odbył się VII Rajd Rowerowy na Orientację. Wzięło w nim udział aż 125 rowerzystów w 51 zespołach, pochodzących z najbliższych okolic, jak i Trójmiasta. Uczestnicy imprezy rywalizowali na trasach 20- i 40-kilometrowych. Na trasie liczyła się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale też umiejętność korzystania z kompasu, prawidłowego odczytywania mapy, jak i współpraca zespołowa.

Start zawodników poprzedzony był szczegółowym wyjaśnieniem zasad imprezy, jednakże wiele spośród obecnych osób miało już wcześniej styczność z imprezami na orientację. Na trasie krótszej zadaniem zawodników było odnalezienie dziesięciu punktów kontrolnych i dwa razy tyle na dystansie długim. Punkty te miały wartość ważoną od jednego do pięciu w zależności od ich trudności, jak i atrakcyjności turystycznej. Od godz. 11.30, po wspomnianej odprawie startować zaczęły drużyny na trasie 40 km - łącznie 15 zespołów, natomiast od godz. 12.30 trasa 20 km - aż 36 drużyn. Po powrocie na każdego czekały kiełbasy z grilla, napoje i wspólne dzielenie się wrażeniami.

Trasa Rajdu została opracowana w taki sposób, aby uczestnicy mogli wykazać się swoją znajomością w terenie, jak również poznać swoją "Małą Ojczyznę". Rowerzyści decydujący się na trasę krótszą mogli poznać północne zakątki Puszczy Darżlubskiej, odkrywając jej walory przyrodnicze i kulturowe. Osoby decydujące się na dłuższy do pokonania dystans, miały możliwość eksploracji miejscowości położonych na północ od kompleksu leśnego, mogąc podziwiać między innymi panoramę z widokiem na Zatokę Pucką, jak i pokonać fragment asfaltowej trasy rowerowej, łączącej Swarzewo i Krokową.

Na trasie tej, prócz punktów kontrolnych trudniejszych do znalezienia, jak i dwukrotnie większego dystansu do pokonania niż na trasie krótszej, pojawiło się też kilka punktów trudno dostępnych. Te sprawiły, że w sześciogodzinnym limicie czasu zaledwie cztery zespoły były w stanie pokonać całą przewidzianą trasę.

O godz. 20 odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich uczestników. Wielu z nich już dziś zadeklarowało chęć uczestnictwa w kolejnej edycji Rajdu, która odbędzie się 27 maja przyszłego roku.

Wyniki:

Trasa 40 km:
I miejsce - "M&S" - Mirosław Lechowski, Sławomir Brechelke (Reda)
II miejsce - "Wykrojniki TSA" - Jacek Polasz (Reda)
III miejsce - Jacek Dąbrowski (Gdańsk)

Trasa 20 km:
I miejsce - "Magnes na komary" - Mikołaj Ceynowa, Grzegorz Narloch (Leśniewo)
II miejsce - "Wkręceni" - Joanna Aleksiuk, Adam Grajewski, Izabela Zając (Gdynia)
III miejsce - "Zielone strzały" - Sylwia, Kinga i Tomasz Mielewczyk (Puck)

mat. prasowe


Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej organizatora.


Organizatorzy:

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck
Damian Lanc, mieszkaniec Leśniewa, uczestnik wielu InO, budowniczy tras
>>> WWW: Rowerowy Rajd na Orientację w Leśniewie
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (8) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »