VII Rajd z Kompasem z ciekawymi punktami kontrolnymi

Przygoda "Z kompasem" to świetna zabawa dla każdego.


VII Rajd z Kompasem był wielki, rekordowy, a przede wszystkim udany. Jak na tę porę roku, pogoda rozebrała nas niemalże do rosołu, a na starcie w Sierakowicach stawiło się prawie 430 osób! Większość oczywiście z Trójmiasta i okolic. Trasy jak zwykle pasjonujące, z ciekawymi punktami kontrolnymi, pobudzające do myślenia, analizowania strategii.Docieraliśmy m.in. do wielkiego głazu narzutowego w Mojuszewskiej Hucie, do uroczych śródleśnych stawów, jak również wiaduktów na dawnej linii kolejowej Kartuzy - Lębork. Tam znajdował się także około 100-metrowy tunel pod wzgórzem i torami. A najbardziej nieoczekiwaną niespodzianką był punkt zlokalizowany na terenie Kaszubskiego Zoo w Tuchlinie. Na trasach nie brakowało jezior, pięknych wzgórz morenowych jak również wąwozów i jarów.

Wszyscy świetnie bawiliśmy się na trasach, a w Bazie Rajdu zajadaliśmy się pysznym żurkiem i śledzikami kaszubskimi, przy ognisku piekliśmy kiełbaski dyskutując na temat przygód na trasach; a dodatkowych niezapomnianych wrażeń dostarczył nam dziecięcy zespół kaszubski "Tuchlińskie Skrzaty" oraz Teatr Młodych Gotów ze swoim wieczornym pokazem ogniowym.

Imponują wyniki. Na szczególne uznanie zasługuje pokonanie rowerowej Trasy Fioletowej o dystansie 84 km przez Leszka i Marka Pachulskiego (team Jedna Sekunda/ Grey Wolf) w czasie 5 h 13 minut. Po drodze zawodnicy mieli do pokonania wiele metrów przewyższeń i musieli odnaleźć w terenie 17 punktów kontrolnych! Również wspaniały wynik na rowerowej Trasie Żółtej na dystansie 42 km, gdzie wygrał Dariusz Wiśniewski z czasem 3:55.

Wymagająca na Rajdzie okazała się tym razem piesza Trasa Czerwona, której dystans wynosił 50 km. W leśnych ostępach, nad jeziorami i rzekami zlokalizowanych było aż 18 punktów kontrolnych, co zapewniało jeszcze większą dawkę zabawy! Zwyciężył Daniel Kokłowski z AKT Olsztyn z wynikiem 7:51.

Spory ruch i duch prawdziwej sportowej rywalizacji panował na Trasie Zielonej, na starcie której stanęło prawie 100 uczestników. Trasa absolutnie nie była banalna, jednak znalazło się aż 16 ekip, które dotarły do wszystkich punktów kontrolnych. Bezbłędnie tę trasę pokonało 5 zespołów, a najlepszy był Piotr Woldrich z czasem 5:24.

Trasę Czarną wybrali prawdziwi twardziele. Bezkonkurencyjny okazał się Karol Wroński, czas 5:23.

W Sierakowicach zaroiło się także na Trasie Smerfowej, skierowanej do rodzin z dziećmi. Z każdej strony Pomorza oraz z odleglejszych zakątków Polski przybyło aż 145 fanów tej trasy. Na metę wpadły po zaledwie 2 godzinach i 50 minutach 2 drużyny- Ponczki z czekoladom oraz Siostrunie. Rywalizację na Trasie Kubusiowej wygrał zaś zespół... Gargamel, z czasem 4:05.

Zobacz pełne wyniki

Kolejna przygoda "Z kompasem", już w przyszłym roku!
... w ostatni weekend maja w Gminie Choczewo !Organizator Rajdu Kaszubskiego pt. Z Kompasem.pl:
WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
Marcin Jank
tel. +48 509 388 645
mail: rajd@zkompasem.pl
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (17) 1 zablokowana

 • Super Rajd! (1)

  Ekstra!!! Już czekam na maj.

  • 5 2

  • Świetne trasy w szczególności dla całych rodzin z dziećmi

   Świetna atmosfera, niesamowici ludzie, jak dla mnie i mojej rodziny BAJKA !
   Z pewnością będziemy na kolejnej edycji !

   • 1 1

 • Szkoda tylko, że rodzice na "smerfowej" i "kubusiowej" łamali stale regulamin i fair play (7)

  Niestety nagminne było rozdzielanie się zespołów (np. matka czeka z dziećmi na łączce a ojciec zapitala kilka kilometrów dalej biegiem zaliczając punkty) - tak na przykład "zwyciężył" zespół Ponczki z czekoladom. Ojcowie - chcecie się wykazać, to jazda na "dorosłe trasy". Nie uczcie swoich dzieci oszustwa i cwaniactwa. Na tych trasach najważniejsze są dzieci i ich sportowe przeżycia. To co widziałem na tej edycji absolutnie zniechęca mnie do startu w przyszłym roku. Nie mam zamiaru motywować "synu, jak dasz z siebie wszystko to może będziemy w drugiej dziesiątce za "ambitnymi" tatusiami"...

  • 29 2

  • naprawdę tak robią? Przecież nie ma żadnych nagród za wygraną! (1)

   Ale słyszałem, że w edycji Kaszuby Biegają co niektóre ludziska zawyżają wiek, żeby dostać jakiś pucharek za 1-3 miejsce w jakiejś tam kategorii wiekowej.

   • 7 0

   • Masakra...

    ...widać, że ci tatusiowie gdzieś tak kiedyś nie spełnili swych planów/marzeń i teraz próbują rywalizować ze sobą na trasach dziecięcych... co za wstyd !

    • 6 0

  • Odp org (1)

   Postaramy się doprecyzować regulamin pod tym względem, aczkolwiek do tej pory (i na obecnym Rajdzie również) nikt nie zgłaszał takiej uwagi a zdecydowana wiekszość Uczestników jednak świetnie się bawi. Możemy także przeprowadzić wyrywkowe kontrole, ale do tej pory uważaliśmy, że nie o to chodzi na tej imprezie...

   • 10 1

   • kontrole niepotrzebne

    nie ma co się bawić w policję, tylko edukować. Podejrzewam, że większość nie zna zasad. Jeśli wspomni się o tym w regulaminie i np. przed rajdem w formie "normalnej" myślę, że rodzice sami się ogarną. Gdy półtora roku temu ten "proceder" dopiero się zaczynał upomniana przeze mnie rodzinka była szczerze zdziwiona, że tak nie można.

    • 6 1

  • Ja widziałam biegnącego po pierwszy punkt tatę wojowniczego żółwia, mama z dziećmi szła drogą jakby nigdy nic a tata zdobył punkt. Gratulacje dla taty!!!

   • 6 2

  • ale było fajnie

   Ja się zgadzam, że to ma być zabawa, ale przyznam się, że my bodajże 3 punkty też tak załatwiliśmy, bo trasa pomarańczowa była na tyle trudna, że 5 latek na małym rowerze bez przerzutek miał problem z dojechaniem, np punkt 12 w lesie, mąż ze starszym synem sami zaliczyli, a ja z młodszą pociechą czekałam w lesie podziwiająć przyrodę. Ale i tak była super zabawa, a potem dzieci były takie głodne, że nawet żurek zjadły, którego normalnie nie ruszają :)

   • 3 3

  • Trasa fioletowa - nie fair play

   Formuła trasy fioletowej z 2 pętlami i mapą dostępną od startu na obie pętle jest nie fair. Zwłaszcza gdy zespół składa się z co najmniej 2 osób. Jedna osoba jedzie 1 pętle, 2 w tym czasie studiuje 2 pętlę i robi rekonesans na trasie. Po stop czasie jadą dalej, niekoniecznie razem. Być może brzmi to absurdalnie ale nie można wykluczyć takiej możliwości. Na trasie, 1 pętli minąłem Pana Potockiego i Pachulskiego jadących razem. Gdzie się podział 2 Pan Potocki z drużyny "Jedna Sekunda"? Czyżby złapał gumę?

   • 0 0

 • troche racji w tym jest co piszecie, ale mnie to nie przeszkadza (2)

  ja ze swoim synem 8 latkiem zrobiliśmy na własnych kołach obydwoje całą trase kubusiową i zajelismy 7 miejsce, a Antoś sam nawet odbijał punkty kontrolne. także można się bawic równiez fair play. Największa radościa z tego rajdu było to jak mi syn podziękował w nocy w samochodzie za to że pojechaliśmy razem i że się świetnie bawił

  • 10 1

  • Można? Pewnie że można !

   Wstyd dla oszustów, niech jednak sami zrobią sobie rachunek sumienia

   • 2 1

  • :)

   My nawet wszystkich punktów nie zaliczyliśmy, bo nasza 5 latka wymiękała na podjazdach, ale na kiełbaski i zamknięcie mety dotarliśmy. Dzieci tylko wsiadły do samochodu i zasnęły. Już się szykują na przyszły rok.

   • 2 0

 • Za to już w ten weekend mamy Harpagana w Lipuszu :)

  Do zobaczenia na trasie :)

  • 5 2

 • Świetna zabawa

  Trasa smerfowa bardzo udana. Świetnie się bawiliśmy! Do zobaczenia w maju! :)

  • 4 1

 • Podziękowania

  Panie Marcinie, niestety jeżeli chodzi o opisany powyżej "proceder" to faktycznie ma on miejsce.Oczywiście nie zmienia to faktu , że Wasza impreza jest dla mojej rodzinki fantastyczną zabawą i nauką jednocześnie. Także lekcją pokory i szacunku dla przyrody, kaprysów pogody oraz odporności na "ambicje tatusiów" z innych drużyn. Za całą organizację oczywiście wspólnie dziękujemy.

  • 8 0

 • Fair play ponad wszystko...

  Kaszubski jest niewątpliwie świetną imprezą dla całej rodziny. W czasie gdy tata sprawdza się na czerwonej my z synem wędrujemy Smerfową. Polecam wszystkim! Niestety na ambicje rodziców nie ma lekarstwa. Trochę mi szkoda mojego siedmiolatka, który uczciwie zalicza punkty z mapą w ręku - analizuje trasę i sam prowadzi, w którą stronę iść podczas gdy niektóre dzieci często starsze nie widziały nawet mapy trasy i są przed nim...Trudno jednak wymagać od organizatorów, którzy moim zdaniem są świetni, żeby pilnowali rodziców. Uczmy swoje dzieci, że ponad wszystko fair play!

  • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Luzino
MTB Maraton Luzino
zawody / wyścigi
mar 27
niedziela
Luzino
MTB Maraton Szemud
MTB Maraton Szemud
zawody / wyścigi
kwi 10
niedziela
Szemud
MTB Maraton Łęczyce
MTB Maraton Łęczyce
zawody / wyścigi
maj 8
niedziela
Łęczyce

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum