Trwają zapisy na 7R CST MTB Gdynia Maraton 2022. Jeszcze szybsza trasa

Joanna Karjalainen
10 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Rejestracja na wyścig główny 12.06.2022 została już otwarta. Rejestracja na wyścig główny 12.06.2022 została już otwarta.

Trwają zapisy do jednej z najpopularniejszych imprez rowerowych na Pomorzu - 7R CST MTB Gdynia Maraton 2022. Zawody rowerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w dniach 11-12 czerwca. Zapisy na wyścig główny są już otwarte.

W bieżącym roku odbędzie się już 17. edycja zawodów kolarskich mtb. Rywalizacja dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat rozegra się w sobotę, 11 czerwca, a dzień później na starcie staną dorośli, którzy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 28, 49 i 76 kilometrów.

Na najdłuższym dystansie wystartuje elita kolarstwa, bowiem to już kolejny rok, w którym gdyńskie zawody wpisane są w kalendarz UCI, czyli Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

- Obecnie żaden zawodnik przyjeżdżający do Gdyni nie spodziewa się relaksu i plaży, chyba że po zakończeniu zawodów - mówi Dariusz Batek, dyrektor imprezy. - Nasza trasa, mimo że zlokalizowana w sąsiedztwie Bałtyku, charakteryzuje się wieloma stromymi podjazdami i górskim charakterem. W tym roku wprowadziliśmy kolejne modyfikacje, które sprawią, że emocje na trasie będą jeszcze większe.

Jeszcze szybsza trasa

W stosunku do poprzednich edycji tegoroczna trasa uległa modyfikacjom, a w zasadzie - jak mówią organizatorzy - odchudzeniu. Rywalizacja na najdłuższym dystansie będzie przebiegać na dwóch pętlach, z których pierwsza, o długości 49 km, została "wyprostowana".

- Korekty dokonano głównie w rejonie Chwarzna-Wiczlina - czytamy na łamach gdyniasport.pl - Zawodnicy odwiedzą także okolice ogrodu botanicznego w Marszewie, gdzie tradycyjnie już czekać na nich będą naprzemiennie zjazdy i podjazdy. Dalej zaś, przed leśniczówką Zwierzyniec, zawodnicy pojadą grzbietem wzniesienia, które zakończy szybki zjazd. Po nim, w okolicy przejazdu pod estakadą im. budowniczego miasta - Eugeniusza Kwiatkowskiego - dodany został podjazd, równoległy do znanego i lubianego przez zawodników zjazdu następującego po przejeździe przez kładkę nad drogą.
Druga pętla, o długości 28 km, została znacznie skrócona. Będzie dzięki temu dostępna szerszemu gronu rowerowych entuzjastów, choć i tak trzeba spodziewać się prawdziwych wyzwań. Interwałowy charakter trasy został zachowany, a zawodnicy powinni przygotować się zarówno na odcinki bardzo szybkie, jak i niezwykle techniczne.

11 czerwca, pierwszego dnia zawodów, odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży. 11 czerwca, pierwszego dnia zawodów, odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży.

Rejestracja już trwa

Rejestracja na zawody w wyścigu głównym, czyli wyścigu dla dorosłych, rozpoczęła się wraz z początkiem marca i potrwa aż do 7 czerwca. Im bliżej imprezy, tym cena pakietu będzie wyższa, dlatego nie warto zwlekać, ale zapisać się jak najszybciej. Rejestracja odbywa się poprzez formularz na stronie zawodów. Obecnie, do 12 maja, opłata startowa dla dystansu Fun (27 km) wynosi 60 zł, dla dystansu Mega (49 km) - 80 zł, a dla dystansu Giga dla amatorów (76 km) - 100 zł.

Kolarze mogą spodziewać się zarówno odcinków bardzo szybkich, jak i wymagających technicznie. Kolarze mogą spodziewać się zarówno odcinków bardzo szybkich, jak i wymagających technicznie.

7R CST MTB Gdynia Maraton 2022 (2 opinie)