rowery

Szlak Zagórskiej Strugi przez trójmiejskie lasyPomorskie trasy, szczególnie te wiodące na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego nie należą do płaskich. Pieszy Szlak Zagórskiej Strugi liczy raptem 55 km, ale potrafi nieźle dać w kość nawet dobrze wprawionemu rowerzyście. Jeśli lubicie trochę mocnych wrażeń i lekkiego enduro, to pokonanie szlaku będzie świetną przygodą.Oznakowany kolorem czarnym, Szlak Zagórskiej Strugi to jeden z dwóch szlaków łączących Trójmiasto z Wejherowem. Jest to trasa o wybitnie leśnym charakterze, urozmaicona licznymi stromymi pagórkami. Najwyższym wzniesieniem na szlaku jest Góra Krzyżowa, licząca 188,3 m n.p.m. Szlak przecinając liczne wzniesienia schodzi także do malowniczych dolin, w których płyną mniejsze i większe potoki. Jednym z nich jest niezwykle malowniczy - potok Zagórskiej Strugi, któremu szlak towarzyszy na blisko jednej piątej jego biegu.

W początkowej partii szlaku poznajemy urokliwe, leśne zakamarki Gdyni . Nad tytułowym potokiem leży malowniczo położona z dala od siedlisk ludzkich leśna osada Piekiełko. Część środkowa szlaku przebiega na peryferiach Rumi, w Zagórzu, która to nazwa już mówi wiele o okolicznym krajobrazie. Natomiast największą atrakcją końcowego jego odcinka, który biegnie pograniczem Wysoczyzny i Pradoliny Redy-Łeby, jest przepiękna Kalwaria Wejherowska.

Wymienione cechy charakterystyczne szlaku, a zwłaszcza przebieg w strefie krawędziowej wysoczyzny powodują, że jest on dość wymagający w turystyce rowerowej. Trasa najeżona jest wąskimi przejazdami, wystającymi korzeniami oraz uskokami, które wymagają od rowerzysty nie tylko dobrych umiejętności w jeździe na rowerze, ale i znakomitej kondycji. W innym przypadku jazda zamieni się spacer z rowerem na plecach.

Statystyki trasy:

Początek szlaku: Gdynia, Wzgórze Św. Maksymiliana
Koniec szlaku: Wejherowo, Dworzec PKP
Sklepy po drodze: Rumia, Zbychowo
Dystans: 55,8 km
Czas jazdy z postojami: +/- 6 godzin
Średnia prędkość: 9, 43 km/h

Kliknij na mapę i zapoznaj się ze szczegółami trasy mat. Traseo.pl / Openstreetmap.org


Ślad GPS przebiegu szlaku

Szlak Zagórskiej Strugi pokonaliśmy także pieszo w dwóch etapach:

-Wędrówka Szlakiem Zagórskiej Strugi, etap 1 (Gdynia-Rumia)
-Wędrówka Szlakiem Zagórskiej Strugi, etap 2 (Rumia-Wejherowo)

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych!
O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową GR3miasto. Organizujemy nie tylko wycieczki rowerowe. Przez cały rok kalendarzowy wybieramy się także na wędrówki piesze, marsze nordic walking, kajak. A w zależności od sezonu: różnego rodzaju sporty wodne, rolki, łyżwy, narty, snowboard. Jeśli zaś chcesz regularnie otrzymywać od nas wszelkie newsy, możesz napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (6) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »