rowery

Garmin MTB Series, Gdańsk 2015

W Garmin MTB Gdańsk wystartowało 538 kolarzy

W ostatnią niedzielę w Gdańsku odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Rumia już w najbliższą niedzielę, natomiast 11 października finałowy etap odbędzie się w Redzie. W Gdańsku rozegrane zostały 2 dystanse - Mini 25 km i Midi 50 km, a na linii startu stanęło 538 kolarzy.

Zwycięzcą długiego dystansu został Piotr Rzeszutek z Teamu Hotel Cztery Brzozy. Drugi linię mety przekroczył Andrzej Kaiser z Eurobike Kaczmarek Elektric Team, a trzeci Michał Bogdziewicz z Nexus Team. Wszystkich trzech Panów dzieli zaledwie sekundowy odstęp od siebie, co zapowiada pasjonującą walkę na drugim etapie w Redzie o prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Wśród mężczyzn na dystansie mini wygrał Arkadiusz Petka z Teamu Lew Lębork, na drugim miejscu uplasował się Paweł Szczygielski, a na trzecim Michał Kostuch z KSR Kościerzyna.

W rywalizacji Pań na dystansie 50 km nie miała sobie równych Katarzyna Łysek z Procycling, która wyprzedziła o ponad 7 minut Małgorzatę Ziemińską z AZS WSG Bydgoszcz i o ponad 10 minut Joannę Banaszek z Cyklo Team. Na dystansie o połowę krótszym swoje zwycięstwo świętowała Zofia Rzeszutek z MLKS Baszta Bytów przed Elżbietą Wydrowską z Old School MTB Gdańsk i Urszulą Głowacką z AGR Podlasie.

PEŁNE WYNIKI

Cieszy nas fakt, że cykl Garmin MTB Series robi się coraz bardziej popularny na północy kraju, a ilość startujących zawodników w samym Gdańsku wzrosła w stosunku do roku ubiegłego niemal o 100%! - powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska.
Aktualnie trwają zapisy do Garmin MTB Series na zawody w Rumi, które odbędą się w niedzielę 4 października i Redzie 11 października 2015 r. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie organizatora, a także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Organizator:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
Profil Facebook
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.