wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

Rowerzysto, zwolnij na falochronie zachodnim

artykuł czytelnika
Ścieżka na falochron zachodni przyciąga wielu spacerowiczów i rowerzystów.
Ścieżka na falochron zachodni przyciąga wielu spacerowiczów i rowerzystów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Falochron zachodni w Nowym Porcie zobacz na mapie Gdańska jest skazany na sukces, ale spacer tam między rozpędzonymi rowerzystami nie zawsze jest przyjemny. Dobrze byłoby, gdyby trochę zwolnili - uważa nasz czytelnik, pan Marcel.Jak często jeździsz rowerem?

niemal codziennie, to mój środek transportu

21%

kilka razy w tygodniu

20%

głównie w weekendy, raczej turystycznie

22%

kilka razy w roku

17%

praktycznie w ogóle

20%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1179
Od dobrych kilku miesięcy mieszkańcy Trójmiasta, a także turyści, mogą odwiedzać falochron zachodni, którym można dojść do pięknie położonej latarni morskiej. Miejsce jest skazane na sukces, bowiem można podziwiać zatokę z nowej perspektywy.

Wraz z pojawieniem się spacerowiczów na wspomnianym fragmencie wybrzeża pojawili się też rowerzyści. Infrastruktura jest nieco inna niż na pozostałych nadmorskich terenach. Nie chodzi tu wcale o wątpliwej jakości nawierzchnię, o której pisali dziennikarze Trojmiasto.pl, ale o brak osobnej drogi dla rowerów.

Spacerowicze i rowerzyści poruszają się po szutrowej ścieżce. Z tego powodu dochodzi do sytuacji niebezpiecznych. Rowerzyści przyzwyczajeni do tego, że w pasie nadmorskim mają wyodrębnioną od ruchu pieszego drogę, na falochronie pędzą często na złamanie karku.

Jest to bardzo niebezpieczne, bowiem po ścieżce spacerują osoby starsze i dzieci, którym trudno zachować czujność. Spacer, w czasie którego musimy się co jakiś czas oglądać za siebie - sprawdzać, czy nie jedzie rowerzysta - nie jest przyjemny, a czasem może być stresujący.

Nie chcę bronić rowerzystom wjazdu na falochron, bo sam wybieram się tam na rekreacyjne przejażdżki, ale proszę, by pamiętali o wolniejszych przejazdach, bo niewykluczone, że jeśli dojdzie do kilku wypadków, to urzędnicy dla spokoju ustawią zakaz wjazdu rowerom. A nikt tego przecież nie chce, zwłaszcza że większość rowerzystów jeździ tam normalnie. Nie pozwólmy więc na to, żeby przez garstkę nieodpowiedzialnych osób cierpieli wszyscy.

Wszyscy pamiętajmy o empatii w takich sytuacjach i pamiętajmy, że na takich drogach pieszy zawsze ma pierwszeństwo.

Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (204)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.