• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rowerzysta wystrzelił jak z katapulty. Niebezpieczny zjazd na Rakoczego

Maciej Korolczuk
18 maja 2023, godz. 16:00  Raport
Opinie (394)

Stromy zjazd, brak sygnalizacji i zasady ograniczonego zaufania to prosty przepis na groźne sytuacje, do jakich dochodzi na ul. RakoczegoMapka w Gdańsku. Przekonał się o tym rowerzysta, po tym jak drogę zajechał mu kierowca audi. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem wyleciał przez kierownicę, jak z katapulty, a jego rower uderzył w samochód naszej czytelniczki, która nagrała całe zdarzenie. Jak mówi, w tym miejscu do groźnych zdarzeń dochodzi zdecydowanie za często.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy miałeś kiedyś wypadek na rowerze?

Czarnym punktem, w którym - zdaniem naszej czytelniczki - dochodzi do groźnych incydentów z udziałem rowerzystów i kierowców, jest zjazd z ul. Rakoczego w kierunku Nowolipia. Na wysokości Galerii Morena znajduje się wyjazd z posesji, a chwilę wcześniej ruchliwe skrzyżowanie z ul. Piekarniczą. I o ile to drugie jest sterowane sygnalizacją świetlną, o tyle kolejny wyjazd świateł już nie posiada.

W efekcie - rowerzyści przecinający skrzyżowanie z ul. Piekarniczą na zielonym świetle, z dużą prędkością pokonują też kolejne, mniejsze skrzyżowania i właśnie w ten sposób doszło niedawno do groźnie wyglądającej kolizji jednośladu z samochodem marki audi.Za przesłaną do Raportu wiadomość i nagranie momentu kolizji dziękujemy naszej czytelniczce.

Samo zdarzenie na szczęście tylko groźnie wyglądało, bo mogło zakończyć się o wiele bardziej tragicznie. Przede wszystkim rowerzysta - co widać na filmie - jechał bez kasku i w chwili uderzenia w przód pojazdu, który zajechał mu drogę, przeleciał niczym z katapulty głową w dół przez kierownicę.

Latający rowerzysta (341 opinii)

Problematyczny wyjazd na Rakoczego obok galerii Morena. Rowerzyści jadący z górki często nie są w stanie w tym miejscu wyhamować. Nie jest to jedyna taka sytuacja.
Problematyczny wyjazd na Rakoczego obok galerii Morena. Rowerzyści jadący z górki często nie są w stanie w tym miejscu wyhamować. Nie jest to jedyna taka sytuacja.


Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. Niewykluczone, że sam zdążył zminimalizować skutki kolizji, bo jak wynika z filmu, nie jechał z dużą prędkością. Prawdopodobnie więc widział jadące przed nim auto i na stromym zjeździe z ul. Rakoczego zdążył nieco wyhamować.

Po zderzeniu z suvem, rower wystrzelił w powietrze i uderzył w maskę samochodu naszej czytelniczki, która zatrzymała się, by włączyć się do ruchu. Rejestrator w jej samochodzie nagrał samo zdarzenie, a ona mówi nam, że do podobnych zdarzeń w tym miejscu dochodzi zdecydowanie częściej.

- Rowerzyści jadący z górki często nie są w stanie w tym miejscu wyhamować. Nie jest to jedyna taka sytuacja - napisała pod filmem.

Mandat dla sprawcy: 1,5 tys. złNa miejsce wezwano policję. Jak mówi nam Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł.

Wypożyczalnie rowerów w Trójmieście- 37-letni obywatel Ukrainy jechał osobowym audi w kierunku ul. Nowolipie. Mężczyzna, skręcając w prawo, do jednej z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu drogą dla rowerów, co doprowadziło do zderzenia. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł - mówi Chabowska.
Od początku roku na ul. Rakoczego doszło do dwóch kolizji, w których udział brali rowerzyści oraz kierujący samochodami. W obu przypadkach sprawcy zostali ukarani mandatami.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (394)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Polish Bike Tour 2023 Wschód 1000 / Maraton Rowerowy Gdańsk - Sanok

zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

519 zł
rajd / wędrówka

XXV Jubileuszowy Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy, deskorolkowy, hulajnogowy...) (4 opinie)

zlot, rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum