rowery

Rower-piła? Tego lepiej nie próbować u siebie

Mówi się, że ogranicza nas tylko wyobraźnia - zwłaszcza, jeśli mamy w sobie ducha konstruktora i wynalazcy. The Q, "szalony naukowiec" i twórca internetowy zaprezentował niedawno najnowszy efekt swojej pracy: rower, który świetnie radzi sobie z jazdą po lodzie. Właściwie to po prostu go tnie, jako że w miejscu kół ma... koła zębate piły tarczowej.Icecycle. Tak został nazwany rower, który bez problemu przejedzie po zamarzniętym jeziorze. Film prezentujący konstrukcję stworzoną przez The Q bije rekordy popularności w serwisie YouTube. Poza samym przejazdem po jeziorze, konstruktor pobieżnie zaprezentował, w jaki sposób powstał ów rower.

To nie jedyny rowerowy wynalazek w portfolio tego twórcy. The Q stworzył także między innymi rower całkowicie wykonany z drewna, który - jak widać na filmie - świetnie sobie radzi w akcji:Rower na 100 sposobówChoć modyfikowanie rowerów nie jest głównym zajęciem The Q, na jego kanale na YouTubie możemy znaleźć wiele treści tego typu. Nie szukając daleko, trafimy na rower z "chodzącym" tylnym kołem, fatbike w wersji bardzo fat, tricykl czy rower z "niewidzialnymi szprychami".

Fat flevo. Jedyny taki rower na świecie jeździ po GdańskuNie wydaje się, aby The Q pozostawił na długo rower-piłę w stanie takim, jaki jest. Niedawno ta sama rama roweru posłużyła do zbudowania driftującego jednośladu. Jaki będzie kolejny pomysł konstruktora? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne: warto śledzić jego niecodzienne poczynania.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »