Rodzinnie po żuławskiej depresji


Żuławy w Kółko to wzbogacenie programu maratonu szosowego Żuławy Wkoło , który odbył się w minioną niedzielę, 23 września w Nowym Dworze Gdańskim. Specjalnie dla dzieci z rodzicami przygotowana została łatwa, 27- kilometrowa trasa wiodąca bocznymi drogami. Nad uczestnikami Rodzinnego Rajdu Rowerowego opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.Parametry trasy

 • Region woj. pomorskie
 • Długość trasy 27 km
 • Poziom trudności łatwy
Trasy rowerowe


Żuławy to nie tylko depresja :)

Podobnie jak w przypadku startu imprezy głównej - maratonu Żuławy Wkoło, tak Rodzinny Rajd Rowerowy pt. Żuławy w Kółko rozpoczął się w Żuławskim Parku Historycznym. W biurze startowym uczestnicy odebrali imienne numery startowe, by o godz. 9:30 ruszyć w trasę. Na zakończenie rajdu te same numerki były ich przepustkami do Muzeum Żuławskiego.

Trasa Rodzinnego Rajdu Rowerowego przemierzała malownicze zakamarki okolic Nowego Dworu Gdańskiego. W krajobrazie dominowała przede wszystkim przyroda: wijące się rzeki i liczne kanały, zabytki hydrotechniczne, przepiękne drewniane domy.

Zaproponowana 27-kilometrowa pętla wiodła głównie bocznymi drogami asfaltowymi o nieznacznym ruchu samochodów, a także drogami wyłożonymi płytami betonowymi, przecinającymi rozległe po horyzont pola uprawne i pastwiska. Miejscami pokonaliśmy także drogi polne, które mimo wcześniejszych opadów deszczu nie były za bardzo błotniste. O dziwo, tego dnia nie padało, choć prognozy zapowiadały przelotny deszcz. Nad nami jak zwykle świeciło słońce, więc niech żałują ci, których nie było.

W drugiej połowie trasy zrobiliśmy dłuższy postój na gry i zabawy. Tu także wśród dzieci rozlosowaliśmy ciekawe nagrody od naszego partnera - Sklepu Turystycznego Tuttu.pl. Część upominków ufundowała także Grupa Rowerowa 3miasto. Wśród losowanych nagród dzieci znalazły termoaktywne czapki, buffy, ocieplane opaski na głowę, wodoodporne saszetki i ręczniki z mikrofibry. Łączna pula nagród wyniosła ponad 4 tys. zł.

Rowerowa przygoda zakończyła się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego, gdzie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i uzupełnili kalorie pożywnym posiłkiem i kisielem Słodkiej Chwili.

Każdy uczestnik Rodzinnego Rajdu Rowerowego w swoim pakiecie otrzymał także mapę turystyczną regionu, którą ufundowało Wydawnictwo Kartograficzne EkoKapio. Z pewnością będzie to dobra okazja, by wrócić w te niezwykle ciekawe obszary Żuław.

Rodzice, którzy chcieli zabrać młodsze dzieci na przejażdżkę, a nie posiadali do tego odpowiedniego sprzętu mieli możliwość przetestowania fotelika, przyczepki rowerowej bądź sztywnego holu dzięki współpracy z wypożyczalnią sprzętu turystycznego Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Gąsior / GR3miasto

>>> Zobacz na mapie zaplanowaną przez nas trasę oraz zdjęcia z jej przebiegu.

Rodzinny Rajd Rowerowy pt. Żuławy w Kółko zorganizowała:

Grupa Rowerowa 3miasto
Kierownik Rajdu:
Krzysztof Kochanowicz
Mail: GR3miasto@gmail.com

Partnerzy:
>>>Zobacz wideo relację z Rodzinnego Rajdu Rowerowego Żuławy w Kółko 2017


Inne nasze inicjatywy rowerowe dla rodzin z dziećmi:

>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kociewie Kółeczkiem 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kaszebe Rundka 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Majówka 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kociewie Kółeczkiem 2017"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Żuławy w Kółko 2017"
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (15) 2 zablokowane

 • Przygoda dla najmłodszych

  Bardzo fajny cykl imprez dla rodzin. Mega przygoda dla najmłodszych!
  Jako osoba zamykająca zawsze chętnie i z przyjemnością pomogę każdemu, kto zostanie z tyłu. I robię to z przyjemnością, bo najzwyczajniej w świecie pomagać lubię :).
  Jednakże bardzo proszę rodziców i opiekunów swoich najmłodszych pociech, by przed taką wyprawą upewnili się, że ich dziecko da radę spokojnie przejechać w terenie te 30km. Chodzi o to, by malucha nie zamęczyć, żeby to dla niego właśnie była przygoda, radość i uśmiech.
  Do zobaczenia na trasie :)

  • 11 1

 • Bardzo fajnie! (11)

  Grubasów zamkniętych w swoich samochodach musi coś trafiać jak czytają, że rowerzyści to taka fajna grupa społeczna ;)

  • 9 10

  • Ech... (3)

   No i właśnie dałaś przykład, że Wy jako rowerzyści uznajecie się za lepszych - my fajni, a "grubasy w samochodach" gorsi. Po co takie podziały? Skąd ta generalizacja? Rower jest fajny w wielu przypadkach, samochód w innych. Z jednego i drugiego należy umiejętnie korzystać. A tym co rezygnują z jakiejś przyczyny z któregoś powyższych dać spokój, a nie podniecać ogień nawołując do swoich racji.

   • 12 1

   • Wszelaki podziały w kraju zaczął mały Jarosław. Tam proszę szukać przyczyn ;)

    • 6 4

   • (1)

    Najlepsze połączenie to auto + rower. Szczególnie gdy PKM zawodzi, lub gdy nie ma opcji dojazdu. No bo niby jak na Żuławy Wkoło dojechali wszyscy uczestnicy? Chyba nie PKS'em...

    • 4 0

    • Ano, od rana w NDG uczestnicy parkowali wszędzie, gdzie było miejsce.

     • 1 0

  • Wielka szkoda (5)

   Akurat miałem pecha tego dnia jechać do Stegny i cudem uniknalem potrącenia któregoś z tych fajnych....Nie neguje takich imprez ale skoro odbywają się po drodze publicznej to wymogiem jest by przestrzegać przepisów ruchu drogowego.Jezdzenie stadem jeden obok drugiego przed zakretami to przejaw nie rozrywki A totalnej glupoty..A takich grupek kilka mijalem

   • 3 2

   • (1)

    Rajd o którym napisał kolega Krzysztof dotyczył jazdy dzieci poza drogami asfaltowymi. Pretensje proszę kierować do organizatorów rajdu żuławskiego dla dorosłych.

    • 5 0

    • Kilka takich grupek mijałeś na szosie maratonu Żuławy w Koło

     Rodzinnego Rajdu Rowerowego Żuławy w Kółko w to nie mieszaj

     • 5 0

   • (2)

    W Tour de Pologne też byś kazał jechać peletonowi jeden za drugim?
    Jazda w grupach wręcz nakazuje nie rozciągać peletonu tak byś mógł nas szybko wyprzedzić a nie robic to przez 60m. No ale jak ty masz zamiar wyprzedzać jakiegokolwiek rowerzystę na zakręcie to brawo ty.

    Fakt jechałem jeden obok drugiego ale na zakrętach jechaliśmy w lini jeden za drugim żeby osioł który pędzi w zakrętach nie wiedząc co jest za nimi czasem nie zdjął nas z drogi. Ale zdarzył się i kierowca który widząc 4 rowery w lini nie potrafił wyprzedzić przez kilometr do momentu aż ja podczas gdy go wyprzedzałem to go o to poprosiłem. Tak że gamonie się zdarzają i tu i tu.

    • 2 1

    • Niektórzy prawo jazdy wygrali w chipsach, więc czego się dziwić

     • 2 0

    • Jechałem przez Żuławy akurat tego dnia (Ostaszewo-Nowy Staw) i rzecz w tym, że nie było żadnego peletonu, ale grupki po kilka osób, a najczęściej pary lub pojedyncze osoby. I tak się to ciągnęło przez 2-3 kilometry w odstępach po 10-30 metrów. No nie powiem, nie było łatwo wyprzedzać, lawirując między uczestnikami, tak żeby krzywda nikomu się nie stała.

     Aczkolwiek imprezę ogólnie pochwalam (choć rowerem wolę jeździć solo).

     • 2 0

  • @Facetka na rowerze

   Nie zabieraj głosu za wszystkich rowerzystów, bo psujesz nam opinie. Jak dla mnie jesteś głupią babą, która nie nie potrafi szanować innych. Grubasy w samochodach, mogą równie dobrze posiadać rowery, a my rowerzyści samochody, którymi w końcu dotarliśmy na rajd do Nowego Dworu Gdańskiego. Mało tego nie każdy jest szczupły niczym kolarz, jazda na rowerze to rekreacja na którą pozwolić sobie może każdy - nawet grubas z samochodu. Każdy szanujący się rowerzysta, to także kierowca, jak i pieszy, a skoro jesteś przyklejona do roweru, to chyba jest z tobą coś nie tak ;)
   Więcej uśmiechu zgryzoto jedna

   • 9 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Żuławy w Kółko

  W koło !!!!!!!

  ...

  • 0 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Żuławy w Kółko

  Kolejna mega udana impreza rodzinna z GR3Miasto

  Kolejny raz nie zawiodłem się. Sympatyczna, koleżeńska impreza rowerowa. Córa polubiła Wasze/już nasze wypady rowerowe. Bezpiecznie, trasy optymalne, pogoda zawsze na plus. Nie był to nasz ostatni raz.
  Dzięki za foty i filmik (szacun dla operatorów), brawa dla Patrycji i dziewczyn od animacji, Krzysiek i ekipo wielkie brawa za organizację i dopięcie wszystkiego.
  Do zobaczenia na ramie

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 23
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
Poznaj swój kraj-Activo-Bory Tucholskie
Poznaj swój kraj-Activo-Bory Tucholskie
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 25
sobota, g. 07.45
Rumia, ATS Express
Wycieczka rowerowa przez Kaszuby Północne
Wycieczka rowerowa przez Kaszuby...
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 25
sobota, g. 9:00 - 18:30
Reda

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum