rowery

stat

Rekord frekwencji na Kociewiu Szlakiem 2016

"Kociewie Szlakiem" to nie tylko organizowany co roku maraton rowerowy, to także ciekawa trasa oznakowana na stałe. Pętla rozpoczyna się w Szpęgawsku k./Starogardu Gdańskiego.
"Kociewie Szlakiem" to nie tylko organizowany co roku maraton rowerowy, to także ciekawa trasa oznakowana na stałe. Pętla rozpoczyna się w Szpęgawsku k./Starogardu Gdańskiego. fot. Tomasz Rogalski

Prawie czterysta zawodniczek i zawodników stanęło na starcie czwartej edycji maratonu MTB Kociewie Szlakiem. Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach Mini 37 km i Mega 74 km oraz na pięciokilometrowej trasie rodzinnej. Słoneczna pogoda, doskonałe humory oraz piękne leśne otoczenie sprawiły, że było to prawdziwe święto kolarstwa. Gościem honorowym maratonu był Krzysztof Golwiej, prezes Pomorskiego Związku Kolarskiego.Macie wspaniałą imprezę i cieszę się bardzo, że mogę brać w niej czynny udział. Trasa jest bardzo urozmaicona technicznie, są podjazdy, zjazdy, zmiany nawierzchni, czyli wszystko to co w kolarstwie górskim jest najważniejsze - powiedział Krzysztof Golwiej.
Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy mierzący się z dystansem 74 km. To prawdziwi twardziele, którzy wykazali się doskonałym przygotowaniem kondycyjnym i technicznym. Aby przejechać ten dystans trzeba solidnie trenować, tu nie ma przypadku.

Pięć minut po nich na swoja pętle wyjechali kolarze rywalizujący na dystansie Mini. Byli wśród nich nie tylko zawodnicy walczący o podium, czy pierwszą dziesiątkę, ale także amatorzy, dla których jazda po wertepach jest sposobem na aktywne spędzanie czasu. To właśnie oni stanowią najliczniejszą grupę startujących i decydują o kolorycie maratonu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na starcie Kociewia Szlakiem stanęło aż tyle osób. Zależy nam na jak najszerszym promowaniu sportu i aktywności fizycznej. Z ogromną przyjemnością obserwowałem zmagania z trasą maratonu rodzinnego dzieciaków wspieranych przez rodziców. Dobre wzorce, które teraz otrzymują będą procentowały w przyszłości. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę Grupie Kolarskiej Starogard Gdański oraz pozostałym partnerom i sponsorom przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że za rok ponownie wspólnie będziemy tworzyli święto kolarstwa na Kociewiu - powiedział Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Gminy Starogard Gdański - Tomasz Rogalski.
Zawodnicy chwalili organizacje imprezy oraz urozmaiconą i trudną technicznie trasę, która została zmodyfikowana w stosunku do tej znanej z zeszłorocznej edycji.

Staramy się zawsze czymś zaskoczyć startujących i przygotować nowe odcinki trasy. Tym razem bardzo wymagająca była końcówka pętli, gdzie najpierw do pokonania był długi podjazd, a potem kombinacja dwóch stromych zjazdów. Zebraliśmy pochlebne recenzje, więc nasza praca nie poszła na marne. Mam dużą satysfakcję, że mimo konkurencyjnych imprez pojawiło się u nas tak wielu miłośników kolarstwa. Ci, którzy nie mogli wystartować, w każdej chwili mogą zmierzyć się z trasą, gdyż jest ona oznakowana na stałe. Zapraszamy na Kociewie, w okolice Szpęgawska na aktywny dzień z kolarstwem górskim. Dziękuję też wszystkim wolontariuszom za pomoc, jaką bezinteresownie okazali - powiedział Prezes Grupy Kolarskiej Starogard Gdański - Wojciech Hercke
Organizatorzy zadbali o piknikowo-rodzinną atmosferę w miasteczku zawodów. Można było coś zjeść, wypić, odpocząć i miło spędzić czas. Na uczestników czekało wiele wartościowych nagród. Aby je otrzymać nie trzeba było być najlepszym zawodnikiem. Czasami wystarczyło szczęście, ponieważ na koniec wśród wszystkich startujących rozlosowano atrakcyjne upominki. Wszystkie te elementy złożyły się na niewątpliwy sukces IV Maratonu Kociewie Szlakiem.

Wyniki w skrócie:

Dystans mega / Kobiety:
1. Joanna Banaszek (Gdynia)
2. Anna Kaczmarek (Cyklo Kwidzyn)
3. Karolina Olszewska (Girls on Wheels)

Dystans mega / Mężczyźni:
1. Piotr Rzeszutek (Baszta Bytów)
2. Michał Różański (BCT Gdynia)
3. Jacek Rogowski (KRC Kościerzyna)

Dystans mini / Kobiety:
1. Zofia Rzeszutek (Baszta Bytów)
2. Katarzyna Grochowska (GK STG)
3. Joanna Bejm (Gdynia)

Dystans mega / Mężczyźni:
1. Damian Ciba (Norda Active Team)
2. Maciej Zielonka (ASE Team)
3. Jan Suszko (Baszta Bytów)

>>>Zobacz pełne wyniki

Warto zwrócić uwagę na udany występ zawodników starogardzkiej Grupy Kolarskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Grochowska, Aleksandra Romańska, Dawid Marszalec, Szczepan Sobiecki i Karol Osnowski.GALERIA ZDJĘĆ 1; GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Tomasz Rogalski

Organizator imprezy:
Grupa Kolarska Starogard Gdański
Profil Facebook
mail: gkstg@gkstg.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »