Rajd Harpagan już w dniach 16-18 października

Tegorocznej jesieni rajd Harpagan odbywa się już po raz 59.
Tegorocznej jesieni rajd Harpagan odbywa się już po raz 59. mat. prasowe

Ekstremalny Rajd na Orientację "Harpagan" odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią, nieprzerwanie od 1989 roku. Najbliższa edycja tej największej imprezy na orientację w Polsce odbędzie się już w dniach 16-18 października w Porzeczu w gminie Łęczyce.Wiosenny i jesienny Harpagan każdego roku gromadzi na linii startu ponad 1,2 tys. uczestników. By zapewnić zawodnikom jak najwięcej niezapomnianych wrażeń, baza imprezy za każdym razem znajduje się gdzie indziej, zawsze jednak w granicach województwa pomorskiego.

W dniach 16-18 października, czyli między piątkiem a niedzielą, rajd zawita do Porzecza w gminie Łęczyce, niecałe 50 km od Trójmiasta.

- Wybór Porzecza na miejsce bazy jest nieprzypadkowy - informuje organizator. - Staraliśmy się wybrać najatrakcyjniejsze miejsce, które spełni wszystkie wymagania: zarówno nasze, jak i uczestników, a także będzie dostosowane do obecnej sytuacji. Porzecze oferuje bliskość natury, jak również dużo okolicznych wzniesień.

Na czym to polega?Uczestnicy przemierzają swoje trasy, korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Ich charakterystyka jest bardzo zróżnicowana: mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie dokonywane jest jego potwierdzenie poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie. Chip można wypożyczyć w bazie rajdu. W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik zmierza do mety.

Dystanse do wyboruUczestnicy mają do wyboru jedną z aż dziewięciu przygotowanych przez organizatora tras. Jak łatwo się domyślić, oznaczenie trasy wskazuje jednocześnie liczbę kilometrów do pokonania:
- 5 tras pieszych: TP100, TP50, TP50 nocna, TP25 oraz zupełnie nowa trasa TP25 nocna,
- 3 trasy rowerowe: TR100, TR200, TR50,
- trasa mieszana: 50 km pieszo + 100 km rowerem.
W tej edycji nie odbędą się trasy TP10 oraz TR20.

Trasy piesze TP50 (dzienna) i TP100 zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, a trasy rowerowe TR100 i TR200 - do klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Program rajdu. Aż trzy dni wrażeńProgram wydarzenia wyjątkowo został rozłożony na aż trzy dni. Jako pierwsze, w piątkowy wieczór, z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km, 25 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano - rowerowe 50, 100 i 200 km, a ostatniego dnia w niedzielę pozostałe piesze: 25 oraz 50 km.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (19) 1 zablokowana

 • No jednak w tym roku wiosną go nie było

  więc nie tak nieprzerwanie

  • 10 0

 • Zapisy były tylko online i sięzakończyły kilka dni temu. To po co jest ten wpis? Chyba nie dla kibiców? To nie piłka nożna...

  • 9 0

 • Powiat wejherowski od soboty czerwoną strefą

  Ciekawe jak chcą zorganizować te zawody skoro od soboty powiat wejherowski stanie się czerwoną strefą? A w tej żadne imprezy nie mogą się odbywać... Już wczoraj wskaźnik dla powiatu przekroczył próg (limit to 256 zarażonych COVIDem osób, a odnotowano blisko 300 zakażonych), a mamy jeszcze dwa dni zbierania danych.

  • 5 7

 • yhm. a zawody tego rodzaju to się organizuje od wczoraj. Zaczyna się we wtorek a robi w sobotę, tak? proroków zatrudnić? czy co...

  • 1 3

 • Oczywiście, że przygotowania do tego typu imprezy trwają od dłuższego czasu. Organizatorzy powinni więc tym bardziej zwracać uwagę na aktualne obostrzenia w zakresie organizacji imprez i mieć przygotowane różne warianty przeprowadzenia wydarzenia, a nie w momencie kiedy jest prawie pewne, że zawody nie będą mogły się odbyć, promować imprezę...

  • 2 2

 • a jaka to jest promocja, skoro dawno są zapisy zakończone, onlinowe, ze względu na covid zresztą...

  • 2 2

 • A jak inaczej nazwać tekst, w którym zdjęcia podpisane są jako materiały prasowe? Czy to nie jest działanie promocyjne?

  • 3 1

 • Harpagan w szukaniu szpitala który przyjmie zakażonego covid

  • 5 9

 • Nie mogą?

  Chyba muszą odbywać się bez publiczności... Jak dla mnie jest ok, regulamin zrobili super rygorystyczny, starty falami, więc chyba i czerwona nie przeszkodzi.

  • 9 0

 • tak tak

  takie tam bredzenie po...ba

  • 3 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Sopot Supersprint Triathlon
Sopot Supersprint Triathlon
bieg, zawody / wyścigi
wrz 17
sobota
Sopot, Molo w Sopocie

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum