rowery

stat

Przez krzaczory po lampiony

Tym, co odróżnia rogaining od pozostałych imprez na orientację jest fakt, iż w podanym limicie czasowym nie ma możliwości zebrania wszystkich punktów kontrolnych.
Tym, co odróżnia rogaining od pozostałych imprez na orientację jest fakt, iż w podanym limicie czasowym nie ma możliwości zebrania wszystkich punktów kontrolnych.

Trzecia edycja Trójmiejskiego Rogainingu pt. Krzaczor odbyła się w okolicach Gniewowa. Tym razem zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: dwóch pieszych oraz jednej rowerowej. We wszystkich kategoriach rozegrano również kategorię "open".Zawodnicy powoli pojawiają się na starcie, aby uregulować opłaty oraz odebrać należne im świadczenia czyli już tradycyjnie - wybrany napój, batonik oraz kartę startową. Tym razem rywalizacja prowadzona będzie w aż trzech kategoriach: dwóch pieszych oraz jednej rowerowej. We wszystkich kategoriach planowane były również klasyfikacje rodzinna oraz kobieca - niestety, pojawiła się zbyt mała liczba drużyn damskich oraz z dziećmi w swoim składzie, więc rozegrana została tylko kategoria open.

Jako pierwsi na trasie pojawiają się zawodnicy z trasy pieszej długiej, która zaliczana jest do klasyfikacji Długodystansowych Imprez na Orientację. Czas trwania rywalizacji w tej kategorii to 8 godzin. Jest to czas, w którym zawodnicy muszą uzbierać jak największą liczbę punktów, poruszając się zgodnie z wytyczoną samodzielnie trasą. Tym, co odróżnia rogaining od pozostałych imprez jest fakt, iż w podanym limicie czasowym nie ma możliwości zebrania wszystkich punktów kontrolnych. Tym razem na zawodników czekało ich aż 60 o punktach wagowych od 3 do 9.

Rywalizacja w tej kategorii była wyjątkowo zacięta. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Artur Fankidejski z wynikiem 173 punkty wagowe. Tuż za nim uplasował się Andrzej Buchajewicz z wynikiem 170 punktów wagowych. Niestety spóźnił się on na mecie o jedną minutę i jego wynik końcowy to 169 punktów. Miejsce trzecie przypadło Marcinowi Sontowskiemu z wynikiem 157 punktów wagowych.

Jako drudzy na starcie pojawili się cykliści. Ich rywalizacja trwała 6h.
Zwycięzcą został Tomasz Szot z wynikiem 129 punktów. Na miejscu drugim ze stratą 11 punktów uplasował się Witold Ciesielski. Trzecie miejsce, zdobywając 116 punktów, zajęli Adrian Nikonowicz oraz Robert Biedunkiewicz.

Ostatni wystartowali uczestnicy trasy pieszej krótkiej. Była ona nowością tej edycji. Powstała głównie z myślą o osobach początkujących, dla których ośmiogodzinna rywalizacja mogłaby się okazać zbyt trudna i wyczerpująca. Zawodnicy na tej trasie punktów poszukiwali przez 4 godziny. Zwycięzcą okazał się Mariusz Łosiewicz z wynikiem 66 punktów wagowych. Na drugim miejscu uplasowała się jedna z dwóch samotnie startujących pań - Anna Dettlaff, która uzyskała 58 punktów. Miejsce trzecie przypadło zespołowi Leśne Drogi w składzie Piotr Kaschuba i Mikołaj Ceynowa.

WYNIKI

Na mecie zgodnie z tradycją na zawodników czekało ognisko wraz ze skromnym poczęstunkiem. A na zwycięzców dyplomy oraz nagrody.

Podsumowując: w imprezie udział wzięły w sumie 64 osoby w 37 zespołach.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Przeczytaj relację zdobywców trzeciego miejsca na trasie krótkiej

Przeczytaj relację zdobywców czwartego miejsca na trasie długiej

Organizatorzy:

WWW: Trójmiejski Rogaining pt. Krzaczor
Kontakt:
Dorota Grześkowiak: dotigrz@gmail.com
Karol Wroński: karol.wronski9@gmail.com
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »