rowery

stat

Przed nami druga edycja MTB Pomerania

Zmierz się na wybranej trasie: Speed, Mega lub Ultra
Zmierz się na wybranej trasie: Speed, Mega lub Ultra fot. Marek Kardasiński

Inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton za nami. W kalendarzu jeszcze 2 kolejne imprezy, a najbliższa już 20 maja w Kolbudach. Warto zacząć od tego, że w klasyfikacji generalnej cyklu MTB Pomerania występują bardzo małe różnice i na pewno walka o czołowe lokaty będzie trwała do ostatniego wyścigu, który odbędzie się 17 czerwca we Władysławowie.Wśród panów czołowych lokat będą bronić: Jakub Krzemiński na trasie Speed, Michał Przybytek na trasie Mega oraz Łukasz Derheld na Ultra. Natomiast u pań na dystansie Speed prowadzi faworytka Weronika Lorkowska, dystans Mega otwiera Agnieszka Patoka, a na najtrudniejszym bryluje Anna Świrkowicz.

Na najbliższe zawody ekipa Race-Evolution.pl przygotowała wymagającą trasę przepełnioną pięknym krajobrazem, a to wszystko na terenie Nadleśnictwa Kolbudy. Na zawodników czekają trzy różne dystanse: Speed, Mega oraz Ultra. Najkrótsza z tras, czyli Speed, adresowana jest zarówno do dorosłych, jak i młodzieży (powyżej 16 lat). Kolejny raz poza wyścigiem głównym odbędą się również zawody dla dzieci, czyli MTB Pomerania Junior, skierowane do najmłodszych w wieku od 3 do 15 lat. Druga edycja niewątpliwie przyniesie więcej atrakcji, również w postaci nagród, dzięki pozyskaniu kilku dodatkowych sponsorów.

Co istotne, organizator przewidział także zniżki dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich, a także dla osób, które chcą wziąć udział w więcej niż jednej edycji.

Informacje o najbliższej edycji:

-Biuro zawodów: Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, ul. Wybickiego 33,

Trasy: Speed - 28 km, Mega - 58 km, Ultra - 87 km:

W Kolbudach dla uczestników będą dostępne trzy rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 28 km na jednej pętli, czyli dystans idealny dla początkujących oraz sprinterów. Trasa prowadzi przez tereny Nadleśnictwa Kolbudy, więc można spodziewać się kilku krótkich, sztywnych podjazdów i imponujących widoków. Dystans Mega to łącznie 58 km, czyli 2 okrążenia i bardziej wymagający dystans z podwójną ilością podjazdów. Łącznie kolarze będą mieli do pokonania 1300 m przewyższeń. Dystans Ultra jest zarezerwowany dla najtwardszych kolarzy na Pomorzu, oznacza bowiem trzykrotne pokonywanie dystansu Speed i prawie 1950 m przewyższeń. Do startu na dystansie Ultra szczególnie zachęcane są panie, bowiem miejsca w klasyfikacji generalnej czekają na ich obsadzenie, a jest o co walczyć.

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed - 650 m, Mega - 1300 m, Ultra - 1950 m
>>>Zobacz na mapie Trasę Speed, Mega i Ultra / pobierz ślad GPS

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 15 lat. Dzieci w wieku do lat 10 będą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 1 km do 5 km. Nagrody dla najmłodszych zostały specjalnie przygotowywane przez Feedo, SamoDobro, Candyshop oraz Akademię Hokejową Wróbla.

Zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu będą również konkursy i atrakcje dla najmłodszych, zorganizowane przez Głównego Sponsora imprezy czyli Decathlon Rumia oraz specjalnie przygotowana przez organizatora strefa chill, gdzie będzie można odpocząć po wyścigu i zjeść dobry posiłek przygotowany przez Dream Body Catering Dietetyczny i foodtruck 3miejski Folklor, a także wypić zdrowy koktajl od Tathata.

Opłaty:

>>>szczegóły na stronie organizatora / tabela opłat

Chcesz wziąć udział w imprezie?

>>> Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>> Zapoznaj się z Regulaminem

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora:

>>> MTB Pomerania / Kolbudy
profil imprezy na Facebooku
Mail: kontakt@race-evolution.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »