rowery

stat

Będą stojaki rowerowe przy SKM Stocznia

Przypięte łańcuchami do ogrodzenia rowery stoją codziennie przy ul. Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni, nieopodal stacji SKM Stocznia. To pojazdy pracowników dojeżdżających na tereny stoczniowe. Urzędnicy zapewniają, że pojawią się tam niebawem stojaki.Przypinasz rowery do publicznych stojaków?

tak, bardzo często 37%
owszem, choć miewam obawy o kradzież 36%
nie, wolę zostawiać rower w zamkniętym pomieszczeniu 27%
zakończona Łącznie głosów: 501
Okolice stacji SKM Stocznia to prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Gdyni, gdzie tyle rowerów jest przypiętych do ogrodzenia. W użyciu są łańcuchy i najprostsze zabezpieczenia, bo też pozostawione pojazdy w większości nie są zbyt wartościowe.

Z SKM na rowerze do pracy i z powrotemUłatwiają jednak przemieszczenie się pracowników do zakładów przemysłowych, znajdujących się w okolicach portu. Scenariusz wygląda podobnie: pracownicy przyjeżdżają SKM, biorą pozostawiony rower i jadą nim do pracy. Później wracają, znowu zostawiają rower i wsiadają do pociągu.

Problem w tym, że nie mają ich gdzie przypiąć, bo przy Janka Wiśniewskiego nie ma stojaków rowerowych. Za miejsce do przypięcia służy więc ogrodzenie, a rowery wyglądają jak porzucone, na co zwraca uwagę wielu mieszkańców. Niewykluczone, że gdyby były stojaki, część mieszkańców również mogłaby z nich skorzystać, przesiadając się w tym miejscu na SKM.

Będą stojaki, gdy będą pieniądzeUrzędnicy zapewniają, że chcą ułatwić pozostawienie roweru, ale na razie, ze względu na inne potrzeby, zamówienia nowych stojaków nie są realizowane. Nieoficjalnie można usłyszeć, że na te elementy brakuje pieniędzy.

- Okolice SKM Stocznia to będzie pierwsze miejsce, gdzie trafią stojaki po tym, jak zostaną zakupione i trafią do naszego magazynu - zapewnia Jakub Furkal z ZDiZ w Gdyni, nie podając jednocześnie konkretnego terminu.
Przypomnijmy, że Janka Wiśniewskiego, dzięki pasom rowerowym, od zeszłorocznej jesieni jest ulicą przyjaźniejszą dla rowerzystów. Od centrum pas zaczyna się na wysokości dawnej poczty zobacz na mapie Gdyni i kończy przed wiaduktem przy SKM Stocznia zobacz na mapie Gdyni. W drugim kierunku zaczyna się na wiadukcie zobacz na mapie Gdyni i prowadzi aż do parkingu przy dworcu zobacz na mapie Gdyni. W założeniu ma ułatwić dotarcie m.in. na ul. Starowiejską oraz do kładki przy dworcu podmiejskim SKM.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »